Author Topic: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....  (Read 13061 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« on: April 04, 2010, 07:43:21 PM »
   Ειμαι ο ΓΙΩΡΓΟΣ και δοξα το Θεο ειμαι ΚΑΘΑΡΟΣ και συνεχιζω.....

     Καπνιζω (καπνιζα ;;) εδω και 35 χρονια απο τα 16 μου. Προσπαθειες διακοπης  .....ουκ ολιγες....

     Την τελευταια την ξεκινησα στις 6 Οκτ , 6 η ωρα το απογευμα οταν μπηκα στο αυτοκινητο μου για να επιστρεψω σπιτι μου. Δυστηχως ομως στις 10 Οκτ μετα το κυνηγι ( κυνηγος γαρ ) ενας της παρεας εβγαλε Marlboro. Ναι αυτο το "ανοητο τσιγαρο ξανακυλισματος " που δεν ειχε γευση και εκανα μονο το μισο...  Μεχρι το βραδυ δεν ειχα διαθεση για αλλο.  Ευτυχως για καλη μου τυχη την αλλη μερα η γυναικα μου βρηκε την διαφημιση του Θαναση σε μια εφημεριδα.....!!!! Μολις ημουνα ετοιμος να παω ....  Το "ρουφηξα" ολο ( το ηλεκτρονικο βιβλιο ) και δεν εβλεπα να περασει η μερα , να ξημερωσει και να παω να παρω και το χαρτινο.... ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΘΑΡΟΣ.

      Ναι ζοριζομαι ΚΑΙ ΠΟΛΥ (ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ) καποιες στιγμες αλλα "τρεχω" ΕΔΩ και σας διαβαζω....

      Ναι Θαναση σ'ευχαριστω ....!!!! Τα εκανες ολα ΞΕΚΑΘΑΡΑ.....!!!!

      Ναστε ολοι καλα . Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...!!!


απάντηση από admin:
Γεια σου Γιώργο!
Χαίρομαι για τα ευχάριστα νέα σου! Αν έχεις περάσει τις πρώτες ημέρες έχεις κάνει ένα τεράστιο βήμα προς την ελευθερία από την παγίδα ψέματος, αλλά πρέπει να δείξεις υπομονή και να μην αφήσεις για κανένα λόγο να πάνε χαμένα όσα έχεις πετύχει. Είσαι ήδη καλά, αρκεί να το πιστέψεις και ο ίδιος ολοκληρωτικά.

Η ζωή συνεχίζεται με τα προβλήματα και τις χαρές της. Τώρα μπορείς να σταματήσεις να το σκέφτεσαι πολύ το θέμα. Είσαι ήδη νικητής. Μιλώντας στη γλώσσα των κυνηγών, σου λέω ότι αυτό το κυνήγι (μιας καλύτερης ζωής μέσω της διακοπής του καπνίσματος) μπορεί να αποδειχθεί το πιο επιτυχημένο της ζωής σου. 
 ::cool:: ::cool::



Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #1 on: April 04, 2010, 07:44:49 PM »
       Καλημέρα

       Κοντεύω δύο μήνες.   Ακριβώς δεν ξέρω πόσο.... Ηταν τόσο απλό που κι εγω νομίζω ότι κατι δεν παει καλά...!!! Και ουτε που μ' ενοχλει όταν καπνίζουν γύρω μου...!!!

       Ισα-ίσα προσπαθω να αιτιολογήσω σε ποιά "φάση" είναι αυτός που βλέπω να καπνιζει...!!! Κανω "πλακα" δηλαδή (από μέσα μου φυσικά) με το σαράκι που "μ'έτρωγε" εδώ και  35 χρόνια....!!!! Αν είναι δυνατόν...!!!!!!!!! Θαναση θα σ'ευχαριστώ για όλη μου τη ζωή..!!!!!

       Και λίγη βοήθεια για όλους εσας από έναν άνθρωπο που ενώ ανέπνεε λόγω δουλειάς ( πιλότος μαχητικών αφων) επι 25 χρόνια έως και 100% οξυγόνο με πίεση ( με αποτέλεσμα ο λαιμός του να καίει ...!!!! ), όταν προσγειώνονταν άναβε με το που κατέβαινε τη σκάλα .......τσιγάρο....!!!!!. Και μόνο που το σκεύτομαι........αστα μην τα ανακατεύεις .....

       Αυτό που πραγματικα με βοήθησε ήταν η ΓΝΩΣΗ  που με αριστοτεχνικό τρόπο μου έδωσε το βιβλίο του Θανάση. Αυτό που συνεχίζει να με βοηθάει είναι η σκέψη ότι το τσιγάρο είναι "χαπι"... ( καψουλα πορτοκαλόασπρη με πολυ πικρη ασπρη σκονη μεσα...) Και μόνο που το σκεύτομαι ανατριχιάζω...!!!

       Γιατι κακα τα ψέματα.... Το "διαβολάκι" , οπως το αποκαλεί ο Θανάσης , κάνει καθημερινές "επιθέσεις"...!!!! ακόμη και δευτερολέπτων...!!!!! στην προσπαθεια να με "τουμπάρει"...!!!!  Και όπως πολύ σωστά αναφέρεται στο βιβλίο ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ....!!!! Τελικα έχει πολύ πλάκα....να του κάνεις πλακίτσες....

Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #2 on: October 10, 2010, 06:30:59 AM »
Καλημέρα
Πριν από 4 ημέρες είχα γενέθλια.... Εγινα ενός έτους ΑΚΑΠΝΟΣ....!!!!
Θανάση ....ενα ακόμα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την πολύτιμη βοήθεια που πήρα από το βιβλίο σου, αλλα και από την ψυχολογική υποστήριξη που πήρα από το FORUM.
Και επειδή μια εικόνα είναι 1000 λέξεις, για τους φίλους που προσπαθούνε να το κόψουνε, παρακαλω ας φανταστούνε το εξής : Ενα τσιγαρο = 8 cm x 20 τσιγαρα/ημέρα = 1,60 m τσιγαρου / ημερα x 30 ημέρες = 48 μέτρα τσιγαρου / μήνα x 12 μήνες = 576 μέτρα τσιγάρου (μισό χιλιόμετρο και κάτι ....!!!!! τσιγάρο / έτος ) χ 35 χρόνια που εγώ κάπνιζα.... = 20.160 μέτρα. Είκοσι ( 20 ) χιλιόμετρα τσιγαρου να τα έχεις στο στόμα και να προσπαθείς να ....ρουφίξεις  ...!!!!
Νάστε όλοι καλά
Γιώργος

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #3 on: October 12, 2010, 05:02:46 PM »
:) Χρόνια πολλά!

Σίγουρα είναι μεγάλη ικανοποίηση να καταγράφεις τέτοιες επετείους. Πέρσι τέτοια μέρα έκανες ένα ταπεινό ξεκίνημα με δυσκολίες και σήμερα πόσο πιο άνετος πρέπει να είσαι!
Όσο για τα χιλιόμετρα τσιγάρου.. ποτέ δεν το έχω σκεφθεί έτσι! Ενδιαφέρον! 

Πάντα νίκες:victory: :victory:
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #4 on: May 01, 2014, 04:46:59 PM »
Καλό μήνα Θανάση, καλό μήνα σε όλους

Κοιτάω και δεν πιστεύω αυτά που βλέπω .... πέρασαν 4,5 χρόνια που είμαι καθαρός κι αυτό το οφείλω στο Θανάση Αποστόλου..... =worship= =worship= =worship= =worship=

Φίλοι που ακόμα καπνίζετε, σας παρακαλώ εμπιστευτείτε το βιβλιο του  Θανάση και αφήστε τον να σας δείξει το δρόμο ......

Και πάλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......!!!!!!!!!!!


Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #5 on: May 02, 2014, 04:59:29 PM »
=worship= 4,5 χρόνια; κιόλας;; Δε μπορώ παρά να υποκλιθώ στο τεράστιο βήμα που έκανες φίλε μου! !  Πάντα επιτυχίες! Πολύ χαίρομαι που μας θυμάσαι! :)
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #6 on: April 17, 2015, 05:34:44 PM »
Λες και ήταν χθές.....

Οχι που κάπνιζα Θανάση μας , ( αυτό ηταν το "πάλαι ποτέ" !!!) ,  αλλά που με είχες υποσχεθεί όταν πάντρευα την κόρη μου και σε ρώτησα "πως να αδυνατήσω..???", ότι θα βγάλεις βιβλιο και για το αδυνάτισμα... !!!!!!
Μπράβο φίλε , τί άλλο να πώ....εκτός από ένα ακόμα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τον κόσμο που βοηθάς....!!!!!!!!

By the way, που λέμε και μείς οι Χαλκιδικιώτες

1. Εγώ συνεχίζω να είμαι "καθαρός" και δεν το πεθύμισα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ποτέ... Ακόμα και όταν έχασα πολύ αγαπημένο πρόσωπο...... Και για τους φίλους και φίλες που λένε ότι είναι αδύνατο να το κόψουν, ας ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ (όχι απλά να διαβάσουν) το βιβλίο του Θανάση....!!!! Σας το λέει ένας πιλότος μαχητικού αεροσκάφους που ενώ ο λαιμός του πραγματικά έκαιγε απο το καθαρό οξυγόνο που αναίπνεε κατά την πτήση, με το που κατέβαινε από τη σκάλα του αεροπλάνου άναβε τσιγάρο...!!! Ντρέπομαι και μόνο διαβάζοντας αυτά που έγρφα τότε...  :oops: :oops: :oops:

2. Θανάση και φίλοι, τον περασμένο Οκτώβριο μου έγινε από την Πατρίδα και την Πολεμική Αεροπορία η μεγαλύτερη τιμή που μπορεί να γίνει σε Αεροπόρο εν ζωή... Πέταξα πάλι με το αγαπημένο μου μαχητικό αεροσκάφος (Α7 Corsair) σε προσωμείωση πολεμικής αποστολής μετά από 18  χρόνια  αποχής......, καθιστώντας με έναν από τους τελευταίους "κουρσάρους" σε παγκόσμιο επίπεδο....!!!! Και για να πετάξω,  έπρεπε να περάσω όλη τη σειρά των ιατρικών εξετάσεων και σκληρών τεστ που περνάμε ως "εν ενεργεία" πιλότοι... Και τα κατάφερα πάλι και στη βοήθεια του Θανάση και αυτού του Φόρουμ με τα συμπληρώματα διατροφής και την ελαφριά άσκηση που με κρατάνε , παρά τα χρονάκια μου, σε άριστη κατάσταση...!!!

3. Θανάση , φυσικά και θα γίνω ένας από τους διαφημιστές και του νέου σου βιβλίου..!!! =yes!= =yes!= =yes!=

1000+1 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!!!!!!!!!

Γιώργος



 

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #7 on: April 18, 2015, 09:34:13 AM »
γεια σου Γιώργο!!!

πολύ χαίρομαι με τα νέα σου! Πρέπει να σου έχω πει (δε θυμάμαι πάνε κ χρόνια..) πόσο μου αρέσουν τα Α7.. Πανέμορφο αεροπλάνο. Το είχα συναρμολογήσει μικρός (συναρμολογούμενο αεροπλανάκι) και δε χόρταινα να το βλέπω, σε αντίθεση με άλλα αεροπλάνα που δε μου άρεσαν και τόσο. Φαντάζομαι θα ήταν τέλεια εμπειρία και αναγνώριση για σένα να είσαι απ' τους τελευταίους που θα πετάξουν αυτά τα αεροπλάνα..

Όσο για τη διακοπή της αναίτιας δηλητηρίασης, αυτή δεν είναι απλά μία νίκη, αλλά ένας θρίαμβος ζωής! Όσο κι αν βοήθησα λίγο στην αρχή, σου αξίζουν συγχαρητήρια, επειδή ξέρω πόσο δύσκολη μπορεί να γίνει για κάποιους η απόλυτη, παντοτινή συνέπεια στην απόφαση της απόδρασης.

Είμαι σίγουρος ότι και το νέο βιβλίο να συμβάλλει τα μέγιστα στην προσωπική σου βελτίωση!

Σ' ευχαριστώ για την υποστήριξη!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline A7PILOT

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 13
  • Gender: Male
Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #8 on: March 27, 2021, 08:34:19 PM »
Καλησπέρα Θανάση, γεια σας φίλοι από Χαλκιδική
Πέρασαν 11 χρόνια...!!!!!???   Το είδα τυχαία που μπήκα για να δίξω σε φίλο πως να απαλλαγεί από το τσιγάρο....
Θανάση ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑι με το βιβλίο σου εχεις βοηθήσει πολλούς...!!!!
Ακόμα ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!! και να είσαι πάντα καλά...!!!!
Γιώργος Κυρκούδης

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .....
« Reply #9 on: March 28, 2021, 10:52:59 AM »
Αγαπητέ Γιώργο ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που πήρες τη ζωή σου στα χέρια σου και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που μας θυμάσαι!
Το βιβλίο προσφέρει βοήθεια, αλλά και το παράδειγμά σου... εμπνέει!

Γράψου αν θέλεις και στο κανάλι YouTube που έχω αρχίσει να οικοδομώ τον τελευταίο καιρό. Ονομάζεται Skeftomai.
Εκεί θα βρεις διάφορα θέματα διατροφής, υγείας, ευεξίας (προσεχώς και διαχείρισης χρόνου), που ενδέχεται να σ' ενδιαφέρουν.

Καλή συνέχεια στην όμορφη Χαλκιδική!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!