Author Topic: καταπληκτικό το βιβλίο  (Read 3354 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nina

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
καταπληκτικό το βιβλίο
« on: March 18, 2008, 11:23:58 PM »
εξαιρετικά απλό και πειστικό, ανθρώπινο, με ιδιαίτερη ευαισθησία στις ιδιαιτερότητες του καπνιστή, σ' αυτές τις ιδιαιτερότητες που μόνο ένας χρόνιος καπνιστής γνωρίζει τόσο καλά απ' έξω κι από μέσα.

Συγχαρητήρια.
Έκλεισα μήνα που το διάβασα και έχω να καπνίσω από τότε.
Δεν πίστευα ποτέ πως θα βρεθεί άνθρωπος να με πείσει να πετάξω τα τσιγάρα!
Συχνά αυτοσάρκαζα σκεφτόμενη πως πριν με κλείσουν στο φέρετρο...θα ζητούσα ένα τελευταίο τσιγάρο!
Τόσο πεπεισμένη ήμουν πως θα  κάπνιζα μέχρι τη μεγάλη έξοδο!

Συγχαρητήρια και πάλι στον συγγραφέα που τα κατάφερε ακόμη και με ένα τέτοιο δύσκολο άτομο σαν και μένα.


ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #1 on: March 19, 2008, 12:17:24 AM »
Σε ευχαριστώ βρε Νίνα,
Μετά από τόση δουλειά που έκανα είναι μεγάλη ανταμοιβή για μένα να ακούω τόσο καλά λόγια..

Πάντως θέλω να διαβεβαιώσω ότι δεν έχω υσηχάσει ακόμα με το θέμα του βιβλίου. Το βελτιώνω συνεχώς. Θα ήθελα να γίνει λίγο πιο ξεκούραστο, εννοείται ότι σε ενδεχόμενη επανέκδοση θα είναι έγχρωμο, διορθώνω μικρά λαθάκια, αφαιρώ κουραστικά μέρη, προσθέτω άλλα κλπ..

Η τελική μου προσπάθεια θα είναι στην επόμενη έκδοσή του, αν και όποτε αυτή γίνει.   :)

Ήδη έχω κάνει πολλές βελτιώσεις και "μικρομερεμετάκια".
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline nina

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
(No subject)
« Reply #2 on: March 19, 2008, 06:54:42 AM »
Αν εσύ με ευχαριστείς, εγώ τι θα πρέπει να κάνω!!!!!
Θα ήθελα να συμβάλλω στην προσπάθεια σου, για να νιώσουν πολλοί καπνιστές αυτό το είδος της "απελευθέρωσης" που βιώνω εδώ και ένα μήνα.
Είναι απερίγραπτο. Άλλο να το ζεις κι άλλο να το περιγράφεις.

Αυτό για το οποίο πραγματικά σε συγχαίρω είναι που θέλεις να το μοιραστείς με όσο το δυνατόν περισσότερους.
Θα είμαι στο πλάι σου, όσο γίνεται, σ' αυτήν την προσπάθειά σου.
ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline cozmec

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #3 on: March 20, 2008, 06:40:39 PM »
Συμφωνώ απόλυτα με την Νίνα! το βιβλίο είναι καταπληκτικό! Προσωπικά το έχω στείλει σε όσους γνωρίζω (καπνιστές και μη) Αξίζει όχι μόνο γιατί είναι ένα εκπληκτικό βιβλίο, αλλά γιατί είναι και μία ανεξάρτητη και αυτοχρηματοδοτούμενη προσπάθεια... και προσωπικά ξέρω πάρα πολύ καλά τι πάει να πει αυτό...
"Όταν τελειώνει το τσιγάρο, δεν τελειώνω κι εγώ...
Χτίζω νέα όνειρα... με υλικό μου τον καπνό..."
Gray Matter

Offline nina

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
(No subject)
« Reply #4 on: March 20, 2008, 06:49:07 PM »
κι εγώ το ίδιο έκανα....
πρέπει να φτάσει σε όλους όσους ενδιαφέρονται ή θα ενδιαφερθούν!

(Ας μη κρυβόμαστε, όλοι οι καπνιστές περνάνε κάποιες βασανιστικές στιγμές στη διάρκεια της μέρας ή της νύχτας, όσο κι αν προσποιούνται ή πραγματικά πιστεύουν ότι καπνίζουν επειδή είναι απολαυστικόοοο.)

ας το προωθήσουμε μέσω όσων blogger ή ότι άλλο ο καθένας γνωρίζει.
Εσείς οι νεώτεροι έχετε περισσότερες  διαδυκτιακές δυνατότητες, εμπρός λοιπόν....
ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline nto

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #5 on: March 21, 2008, 11:10:01 AM »
Γεια σας και απο σενα. Μπραβο στον συγγραφεα για το βιβλιο.
Διαβασα την ηλεκτρονικη του μορφη και μου αρεσε πολυ ο τροπος που βλεπει το θεμα.
Εχω τα προβληματα μου .. .εχω και την μοναξια μου ... ασε με.

Offline kans

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #6 on: March 21, 2008, 06:07:01 PM »
Πραγματικά είμαι εντυπωσιασμένος από αυτό που πάει να στηθεί. Ομολογώ δεν έχω ξαναδεί συγκεντρωμένους τόσους τόσο αισιόδοξους ανθρώπους. Συγχαρητήρια και χαίρομαι ειλικρινά που μετέχω, όσο μετέχω, σε αυτή τη προσπάθεια.

Offline Μιχάλης

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #7 on: March 28, 2008, 10:44:38 PM »
to biblio einai apla thavmasio.. opws kai na to deis. einai kalogrameno, eykolodiabasto (egw to diabasa mesa se 3 writses kai kati) kai poly poly efharisto! genikotera dyskoleyomai na diabazw otan eimai piesmenos (opws hmoun thn periodo ths anagnwshs) alla afto to xepetaxa me tosh efharistisi. ola ta lefta einai pros to telos tou pou sou aenbaze xafnika thn aftopepithisi kai sto telos!!! mpam!!! mporeis ta panta!!! einai apistefto! kai apo kei pou fobomoun poly oti tha ypoferw kobontas to tsigaro, ola erhontai toumpa kai eimai enas eleytheros mh kapnisths (gia na mhn pw antikapnisths) efharistw poly ton syggrafea pou mou eswse th zwh! me th seira mou kai egw tha paw na parw biblia apo th stournarh kai tha arhisw na kanw dwra!!! einai ena apo ta kalytera dwra gia enan kapnisth! einai ena dwro zwhs! kai twra eimai poly haroumenos pou den kapnizw kai pou mporw na boithisw kai allous se afto!!! xarh se ayto to yperoho biblio!!!  

btw.. opoios den to diabase na to diabasei opwsdhpote!!!
ΥΟ