Author Topic: Ας γραψω κι εγω 2 λογια  (Read 4551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nik/os

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 12
Ας γραψω κι εγω 2 λογια
« on: February 04, 2016, 03:42:34 PM »
ηξερα οτι ο Θανασης θα εγραφε δευτερο βιβλιο,οχι ομως το θεμα που θα ειχε και ξαφνιαστηκα οταν ειδα οτι ειχε θεμα την διατροφη
οταν λοιπον το ειδα,την Ανοιξη δεν εδωσα σημασια.
Το φθινοπωρο σκεφτηκα να το παρω για δωρο αλλα τελικα το κρατησα για μενα :)

ξεκινησα να το διαβαζω,ξαφνιαστηκα απο τις πρωτες σελιδες αλλα σκεφτηκα να το δοκιμασω και σταματησα να τρωω ψωμι απο εκεινο το απογευμα κι ολας,και κλεινω περιπου 3 μηνες τωρα
επισης περιορισα κατα πολυ και τα γλυκα,τα οποια συνεχιζω και τρωω ποτε ποτε,επισης τρωω πιτσα(ολοκληρη) που και που :)

προβλημα βαρους δεν ειχα ποτε γτ γυμναζομαι εντατικα,ομως εχασα την κοιλιτσα :) και αρχισα να τρωω και να ψωνιζω πιο υγιεινα τροφιμα







Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Ας γραψω κι εγω 2 λογια
« Reply #1 on: February 06, 2016, 10:16:13 AM »
Γεια σου Νίκο,
όπως τα λες, αυτή η κοιλίτσα που δε φεύγει με τίποτα, ακόμα και σε έναν που αθλείται. Μπορεί να μειωθεί σημαντικά με την αποχή από τους δύο χειρότερους υδατάνθρακες, το στάρι και τη ζάχαρη.

Η πίτσα είναι παχυντική επειδή φτιάχνεται με τη χειρότερη ζύμη, όπως και η πίτα του πιτόγυρου. Αν περιορίσεις τέτοια φαγητά στο ένα γεύμα τη βδομάδα (μέρα αφθονίας), με δεδομένο ότι αθλείσαι, θα "στεγνώσεις" ακόμα περισσότερο εν όψει καλοκαιριού.   ::eye::

Δοκίμασε κάποια στιγμή και τη διαλειμματική νηστεία (σιγά σιγά, σταδιακά). Λίγη νηστεία πριν την προπόνηση (σε όσους την έχουν συνηθίσει) δίνει πολύ καλή ενέργεια. Υπάρχει η παρεξήγηση ότι το σώμα κινείται με φαγητό (όπως πχ. μία μηχανή αυτοκινήτου), όμως το σώμα κινείται από το νευρικό σύστημα, και αυτό είναι ακόμα πιο ενεργό σε συνθήκες πείνας.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Ας γραψω κι εγω 2 λογια
« Reply #2 on: February 07, 2016, 01:26:11 PM »
Νίκο σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα. Το έχεις δει;

Ρωτώ γιατί μου έχει πει μέλος της SD heroes ότι δεν του έρχονται οι αναδυόμενες παρατηρήσεις για νέο μήνυμα, και ότι πρέπει να επισκεφθεί τον φάκελο με τα μηνύματα για να το δει.

Αν υπάρχει και άλλος με παρόμοιο πρόβλημα να μου το πει. Σας έρχονται σε όλους κανονικά οι ειδοποιήσεις (μικρό αναδυόμενο παραθυράκι) όταν λαμβάνετε ένα νέο προσωπικό μήνυμα;
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!