Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 198145 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
ε τοτε ο τσιπρας καποιο deal εχει κανει με τους κινεζους(alibaba)οταν ηρθαν Ελλαδα δεν εξηγειται αλλιως εχω και εγω 1 φιλο που παιρνει κανονικα απο aliexpress

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Σίγουρα όσο περνάει ο καιρός θα βγάλουμε και πιο χρήσιμα συμπεράσματα. Αυτό πάντως που καταλαβαίνω είναι ότι το μεγαλύτερο βάρος πρέπει να το έχουν ρίξει στα συμπλήρωματα! Ο λόγος άγνωστος αλλά και εμένα κάποιες παραγγελίες από Ali πέρασαν κανονικότατα και οι ημερομηνίες ήταν αφού είχα κάνει από iherb. Και μιλάμε για 2 κινητά συνολικού κόστους 200€. Όλες οι παραγγελίες από iherb με συμπλήρωματα σταμάτησαν χωρίς σκέψη από τα τέλη Ιουνίου. Πάντα μιλάω για τις προσωπικές εμπειρίες που έχω. Δεν είναι ο κανόνας αυτός σίγουρα.

Offline vasgo

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
Παιδιά καλησπέρα,
αντιμετωπίζω παρόμοιο θέμα με το τελωνείο. παραγγελία απο iherb και μου ζητάνε μια υπεύθυνη δήλωση για να γίνει ο εκτελωνισμός, να την στείλω εντός 10 ημερών.

Σε περίπτωση που δεν επιθυμώ να εκτελωνιστεί και απλά να επιστρέψει πίσω στο iherb, πρέπει να ακολουθήσω κάποια διαδικασία? ή απλα δεν στελνω τίποτα και η επιστροφή γίνεται αυτόματα?


ευχαριστώ.

(σόρρυ αν το ποστ μου είναι οφ τοπικ )

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
@giannis mtrs ελεγχω για gmp προδιαγραφες,fillers,και που γινεται η κατασκευη προιοντων ποσο αξιοπιστη ειναι η εταiρεια ratings  και review προιοντων.Μπορει να βρεις εταιρειες με καλα συμπληρωματα που χρησιμοποιουν το συστημα private labeling που κατασκευαζονται απο αξιοπιστες εταιρειες και τις πουλουν αυτοι με δικια τους ετικετα 1 γνωστη αγαπημενη δικια μου ειναι η health origins

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Καλά ακόμη να στείλει η εοφ τις έγκρισης στην ελτα ,η αργεί να ανταποκριθεί η ελτα;

Offline Vas

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Παρέλαβα τα ειδοποιητήρια για να παραλαβής των δεμάτων μετά τον εκτελωνισμό τους.

Πρέπει να πάω στο τοπικό ΕΛΤΑ και να πληρώσω ούτως ώστε να μου παραδωθούν τα δέματα.

Το θέμα είναι ότι προφανώς στο τελωνείο υπερκοστολόγησαν τα δέματα. Μου ζητάνε 10 ευρώ περισσότερα σε ΦΠΑ από ότι θα έπρεπε να πληρώσω.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Να πάω στον Συνήγορο;

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Πόσο είναι συνολικά; 25 ευρω;

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
@netwatcher μολις παρελαβα την 2 παραγγελια μου απο 22 καπου εκει Ιουνιου το περιεργο ειναι οτι ειχε 5 συμπληρωματα μεσα ενω η πρωτη παραγγελια με 3 συμπληρωματα και 16 Ιουνιου δεν εχει ερθει ακομη τι να πεις ΕΛΤΑ!

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
εγω παντως βρηκα τα αμαζονια της ευρωπης ως την πιο οικονομικη λυση αφου παιρνω απο Ε.Ε πλεον.Απλα μπορει να χρειαστει να αλλαξεις μαρκες οπως SCITEC, NU NUTRITION αγγλια,ουγγαρια!Επισης θα δοκιμασω στο μελλον που θα εχω ελευθερο χρονο γιατι πνιγομαι στη δουλεια τωρα να παραγγειλω απο Αμερικη συμπληρωματα απο καταστημα που θα στελνει Ελλαδα με απλο ταχυδρομειο οπως iherb αλλα να ειναι πολυκαταστημα γιατι νομιζω οτι χτυπησαν το iherb επιτηδες δεν πιστευω οτι ανοιγουν τα κουτια απλα βλεπουν iherb ΚΟΥΤΙ και το σταματουν γιαυτο και τα χαρτια ελεγαν φαρμακα καλυντικα συμπληρωματα αν αγοραζουμε δλδ απο αμερικη απο πολυκαταστημα που εχει ΚΑΙ συμπληρωματα και αυτοι δεν το ξερουν θα περασει πιστευω απλα πρεπει να ψαξω να βρω 1 φθηνο και καλο!

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Χριστε μου επιτέλους ελευθερώθηκε το δέμα μου σήμερα απο το τελωνειο. Επίσης έστειλα συστημένο το γραμμα που μου ήρθε σήμερα για το δεύτερο δέμα. Θα ενημερώσω για την τιμή την Δευτέρα.