Author Topic: Η Ελευθερία του να μην καπνίζεις  (Read 7155 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ΜΤ

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Δεν υπήρξα ποτέ η πρώην καπνίστρια που γινόταν φανατική αντικαπνίστρια όταν έκοβε το κάπνισμα. Καλύτερα να συμμερίζομαι όσους δεν κατάφεραν ακόμα ή δεν θα καταφέρουν ποτέ να βγουν από την παγίδα …
Και, επίσης, ζορίζομαι αρκετά κάποιες στιγμές με αυτή τη βλακεία του τσιγάρου, άσχετα αν έχω τη γνώση ότι είναι βλακεία
Δεν θέλω δηλαδή να το παίξω υπεράνω
 :οops!:
Όμως  χαίρομαι πραγματικά που, παρά τις απαγορεύσεις από αύριο, θα εξακολουθώ να κινούμαι ελεύθερα παντού και πάντοτε.
Δεν θα ψάχνω σε ποιο στέκι να πάω για να μη με προσβάλουν που καπνίζω, δεν θα υπάρχουν κάποιοι που -δικαίως- θα με στραβοκοιτάζουν που τους επιβάλω τους καπνούς μου, δε θα ψάχνω ηλιοτσουρουφλισμένα  ή ανεμόδαρτα μπαλκόνια για να βγω να καπνίσω, δε θα πίνω το κρασί ή τη μπύρα μου σκεφτόμενη τσιγάρα που θα τα συμπλήρωναν αν μπορούσα, δεν θα κάθομαι στα καρφιά γενικώς.

Δεν θα νιώθω ούτε στερημένη και ταλαίπωρη, ούτε ανεπιθύμητη.



Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Η Ελευθερία του να μην καπνίζεις
« Reply #1 on: July 13, 2009, 03:01:56 PM »
Έτσι είναι Μαίρη. Αυτά τα μέτρα που έλαβε η πολιτεία εκτός από τους νέους που θα αποφύγουν την παγίδα, ωφελούν και όσους κάνουν την προσπάθεια. Τους προσφέρουν ακριβώς την ευχαρίστηση που περιγράφεις.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Marina

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Απ: Η Ελευθερία του να μην καπνίζεις
« Reply #2 on: July 20, 2009, 08:41:37 AM »
Πολύ σωστά!!
Έτσι είχα νιώσει κι εγώ όταν το έκοψα (ειδικά αυτό με το μπαλκόνι χειμωνιάτικα μιας και είχα μικρό παιδί στο σπίτι!!)
Τελικά κερδίζεις πολλές ώρες όταν δεν καπνίζεις!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...