Author Topic: Sapiens Diet and Wing Chun Kung Fu  (Read 4528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikaga

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
Sapiens Diet and Wing Chun Kung Fu
« on: April 29, 2015, 03:40:56 PM »
Γειά σας παρέλαβα και εγώ το βιβλίο Sapiens Diet στης 20/04/2015 και άρχισα να το διαβάζω αμέσως. Είναι απίστευτο πόσα πράγματα πάνω στις διατροφικές συνήθεις που ξέραμε έως τώρα αναιρούνται και συγχρόνως τεκμηριώνονται μέσα σε αυτό το βιβλίο.
Σαν εκπαιδευτής της πολεμικής τέχνης Wing Chun πιστεύω ότι θα βοηθήσει τόσο εμένα όσο και πολλούς από τους μαθητές μου ως προς την βελτίωση της υγείας μας.
Μπράβο και συγχαρητήρια στον Θανάση Αποστόλου

Νίκος Αγαθόπουλος 



Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Sapiens Diet and Wing Chun Kung Fu
« Reply #1 on: May 13, 2015, 04:01:00 PM »
γεια σου Νίκο!!
από λάθος νομιζα ότι είχα απαντήσει στο μήνυμά σου, αλλά τώρα σε είδα ον λάιν κ συνειδητοποίησα ότι σε ξέχασα!

Χαίρομαι που είσαι στην παρέα μας και θα μας δώσεις την οπτική σου γωνία από τις πολεμικές τέχνες, που κρύβουν τόση σοφία μέσα τους.. Να σου πω μία σκέψη σχετική με τις πολεμικές τέχνες, έτσι εισαγωγικά και μελλοντικά έχουμε να πούμε περισσότερα..

Ο περιορισμός των υδατανθράκων πριν από μία μάχη, μπορεί να φαίνεται ότι στερεί ενέργεια σε κάποιον και έτσι συμβαίνει όταν είναι μαθημένος να τρώει συνεχώς υδατάνθρακες. Όταν όμως συνηθίσει την χρήση λίπους ως πρωτεύοντος καυσίμου, τότε η αποχή από τον πυκνό υδατάνθρακα δίνει εκρηκτική ενέργεια, μαχητικότητα και καθαρότητα μυαλού. Όμως μετά από τη μάχη ή τη σκληρή προπόνηση, ο υδατάνθρακας συμβάλλει στην χαλάρωση και την προετοιμασία για ύπνο μερικές ώρες αργότερα.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!