ΔΙΑΤΡΟΦΗ & ΕΥΕΞΙΑ > Συμπληρώματα Διατροφής

Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;

<< < (64/66) > >>

Θανάσης Αποστόλου:

--- Quote ---Εκανα συνολο άλλες 2 παραγγελείες μεγάλες ποσότητες και χρήματα (+100) για ιχθυέλαιο και προβιοτικά που πάντα φροντίζω πριν το Μάιο να παραγγέλνω για όλο το καλοκαίρι λόγω θερμοκρασίας.

Αρα, συμπερασματικά από την εμπειρία μου και μόνο ως το Μάιο, άφοβα με speedex από iherb. Με το ταχυδρομείο δεν ξερω τι παίζει αυτόν τον καιρό.
--- End quote ---

@saralives  Αν κατάλαβα καλά, εννοείς ότι παράγγειλες μεγάλα δέματα σε τιμή, (ίσως και σε βάρος;) και σου ήρθαν κανονικά με τα ταχυδρομικά έξοδα που αναγράφει η speedex; Αν αυτό ισχύει, είναι θετική εξέλιξη. Γιατί το όριο των 22€ για την απλή παραγγελία είναι άβολο. Ένα μπουκαλάκι στα 12€ αν πάρεις, δε χωράει τίποτα άλλο στην παραγγελία. Πάντως πράγματι γράφει "Duties & Taxes included" στην επιλογή με αποστολή με speedex... Πολύ αυτοπεποίθηση δείχνει αυτή η δήλωσή τους.  :P

Αν έχει και άλλος εμπειρία μεγάλης παραγγελίας μέσω speedex ας μας αναφέρει το αποτέλεσμα.

saralives:
Ακριβώς αυτό εννοούσα. Εντάξει τα 30 κιλά δεν τα έφτασα κατά διάνοια.
Όντως πολύ θετικό από πολλές πλευρές. Αν εχεις να παραγγείλεις δύο κουτάκια των 8 ευρω το ένα και μαζί με μεταφορικά βγαίνουν 24 ευρώ πχ κι έτσι για 2 ευρω πρεπει να κανεις 2 παραγγελείες να τα σπάσεις... ε το πολύ να σου βγαίνουν λίγα ακόμα ευρω και τα παραγγέλνεις και μαζί και σου ρχονται πολύ γρηγορότερο.
Επίσης μεγαλύτερο loalty.
Συν τις άλλοις 5% μείον όταν χρησιμοποιείς κωδικό άλλου μέλους.
Επίσης, από μόνο του απεπελέγεται αυτός ο τρόπος αποστολής αν βαλεις στο καλαθι κατι που εκεινη την ώρα μάλλον "απαγορεύεται" με κούριερ. Όταν παρήγγειλα τα ω-3, ηθελα το κλασικό μπουκαλακι με τις 200 κάψουλες, αλλά έβγαζε κόκκινο ότι δεν είναι δυνατη η αποστολή με τη speedex. το μπουκαλάκι των 500 όμως μπηκε κανονικά κι ηρθε κανονικά.
Κανένα χαρτάκι δεν ήρθε για να δηλώσεις μέγιστη ποσότητα καλλυντικών ή συμπληρωμάτων κλπ κλπ και να πληρώσεις τα εκτελωνισμό.

Για άλλες μαρτυρίες, γνωρίζω από άλλο forum (δεν ξερω αν επιτρέπεται να το ονομάσω εδώ), 2-3 τέτοιες μαρτυρίες όταν πρωτομπήκε αυτή η μέθοδος και τότε δεν ήξερε ούτε η speedex για αυτό το "νέο". Οπότε εμπιστεύτηκα τις μαρτυρίες κι έκανα την πρώτη, και μετά ακολούθησαν κι άλλες και δεν υπηρχε τίποτα παραπανω να κανω. Τα λεφτά φύγανε και τα συμπληρώματα ήρθανε.

Ελπίζω να βοήθησα.

Θανάσης Αποστόλου:
iherb is back! όπως λένε και στο χωριό μου  :P

Καταθέτω κι εγώ μία επιβεβαίωση ότι έλαβα κανονικά και πολύ γρήγορα, (εντός 10ημέρου), παραγγελία 100€ που έκανα πριν λίγο καιρό.

Με τη μέθοδο της Speedex που ανέφερε η saralives όλα πηγαν καλά χωρίς πρόβλημα. Την κάρτα μου μόνο δε δεχόταν (χρεωστική Eurobank) και έκανα το κολπάκι με την paypal για την πληρωμή.

gatopardos:
Καλησπέρα κύριε Διαχειριστά και καλησπέρα επίσης στα υπόλοιπα μέλη του σαιτ, παιδιά θέλω να ρωτήσω να μου απαντήσει όποιος γνωρίζει για αυτό,όταν κάνεις παραγγελία από iherb ας πούμε συμπληρώματα διατροφής αξίας 40€ το γράφουν στην εξωτερική επιφάνεια του δέματος που σου στέλνουν η γράφουν μικρότερη τιμή σαν τους Κινέζους? :roll:

Θανάσης Αποστόλου:
Καλησπέρα!
Έχω την εντύπωση ότι δεν γράφουν καθόλου τιμή. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος, δεν το έχω προσέξει να πω την αλήθεια. Θα έχω τον νου μου στο επόμενο δέμα (το οποίο θα παραγγελθεί μετά τις καλοκαιρινές ζέστες), να το κοιτάξω.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version