Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 190315 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Kαλησπέρα κύριε Διαχειριστά, εάν δεν γράφουν κάποια τιμή έστω και πλασματική αυτό δεν είναι καλό γιατί θα σου ζητήσουν από το τελωνείο να τους στείλεις φωτοτυπίας της κίνησης της κάρτας που έκανες την πληρωμή και τότε θα δουν το ποσό που πλήρωσες και θα σε τσεκουρώσουν κατάλληλα.Παλιά πάντως έγραφε το ποσόν εξωτερικά το δεματάκι με τα συμπληρώματα που σου έστελναν.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Ο νέος ασφαλής τρόπος για παραγγελία από iherb είναι η "DPD". (Παλιότερα ήταν η speedex).
Σε χρεώνει αρκετά μεταφορικά και έξοδα τελωνείου, αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα λάβεις σίγουρα το δέμα σου.

Με προβληματίζει που έχει ενεργό ως τρόπο αποστολής και το "απλό ταχυδρομείο" (Local Post) το οποίο μάλιστα έχει μηδενικά μεταφορικά.
Αν τόλμησε κανείς να παραγγείλει με Local post, ας μας ενημερώσει τι έγινε και αν είδε ποτέ το δέμα του να έρχεται...

* Μην ξεχνάτε να χρησιμοποιείτε κωδικό έκπτωσης κάποιου φίλου ή γνωστού σας σε ΚΑΘΕ σας παραγγελία, γιατί αλλιώς χαρίζετε χρήματα στην εταιρία (και είναι ήδη αρκετά πλούσια).
** Τώρα το καλοκαίρι αποφύγετε παραγγελίες ευαίσθητων προϊόντων (πχ. ιχθυέλαια) γιατί ενδέχεται να "καταπονηθούν" από την ζέστη.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline kounoupis

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
απο 1 ιουλιου 2021 ολα τα δεματα εκτος ευρωπαϊκης ενωσης(η αγγλια δεν ειναι στην ευρωπαϊκη ενωση) περνανε τελωνειο και χρεωνονται με τον αντιστοιχο φπα 6% ειναι για τα φαρμακα και συμπληρωματα

Offline taraxias1984

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
Αγόρασα από ebay ένα σπρέι για τη μύτη . Ο πωλητής είναι Αμερική . Η συνολική αξία μαζί με τα μεταφορικά και την προπληρωμή vat taxes είναι 20.39 $. Μου ήρθε σήμερα μύνημα στο κινητό ότι για τον εκτελωνισμο του δέματος χρειάζεται υπευθυνη δηλωση-εγκριση εοφ και να τους το στείλω με email στο γετα..ξέρετε ποια υπεύθυνη δήλωση είναι αυτή και τι θα μου ζητήσουν να πληρώσω ?

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Καλησπέρα σας. Έχει παραγγείλει κάποιος τους τελευταίους 2 μήνες από iherb να μας πει εν συντομία τι συμβαίνει;
Παράγγειλα στα τυφλά 3 συμπληρώματα αξίας 53 ευρώ με (στην τιμή και τα Duties & Taxes) μέσω "Delivery by Local Post Plus"! Ότι και να'ναι θα το διαπιστώσω, αλλά αν ωστόσο κάποιος γνωρίζει ήδη τι και πως ας μας πει.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Μετά από πολύ καιρό, φτιάχνω μία παραγγελία στην iherb. Βλέπω ότι έχει συγκεκριμένο όριο βάρους (1,8 kg) για παραγγελία με τον τρόπο Delivery by Local Post Plus. Η άλλη μέθοδος είναι η DPD και είναι αρκετά ακριβή.

Μου κάνει εντύπωση που έβγαλε δωρεάν μεταφορικά (!) και "προπληρωμένο κόστος τελωνείου μόνο 10€.

Και σκέφτομαι: Μήπως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό;

Η ερώτηση που έχω είναι: Έχει κανείς παραγγείλει με "Delivery by Local Post" και να του ήρθαν όλα μια χαρά;
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Καλησπέρα, είχα παραγγείλει τότε που είχα κάνει το post, με "Delivery by Local Post" 53€ 3 συμπληρώματα με δωρεάν έξ.αποστ. και προπληρωμένα τα του τελωνείου. Η παραγγελία έφτασε Ελλάδα μέσα σε 1 βδομάδα,αλλά τα ΕΛΤΑ έχουν θέμα, οπότε τα τελευταία χρειάστηκαν άλλο έναν μήνα να μου τα στείλουν. Επίσης μου ζήτησαν 19 ευρώ (!!) για τελωνείο, τα οποία με τη σειρά μου τα ζήτησα (ευγενικά) από το iherb ως refund. Δέχτηκαν να μου κάνουν refund (as one time courtesy),αλλά ακόμα να τα δω στον λογαριασμό μου. Περιμένω να περάσουν οι 35 μέρες που αναφέρουν ως διορία για να επιστραφούν τα χρήματα.
Με λίγα λόγια, ως τη στιγμή που είχα κάνει την παραγγελία υπήρχε θέμα και με το τελωνείο, παρόλο που το είχα προπληρώσει, αλλά και με τα ΕΛΤΑ, τα οποία καθυστερούν τραγικά. Όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά, όπως τα ξέρουμε.