Author Topic: GEIA SAS  (Read 6493 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nina

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
(No subject)
« Reply #20 on: April 10, 2008, 06:02:16 PM »
Γειά σου Μαρία,

θέλω να σου πω κι εγώ τα δικά μου σχετικά με το "ξανακύλισμα" σου! (Δε μου αρέσει η λέξη αλλά είναι συνοπτική!)...
τα λες τόσο ωραία όλα αυτά που συνέβησαν μετά, την τσατίλα που ένιωσες εννοώ και τη βρώμα του τσιγάρου κλπκλπ.
Αν τα διογκώσεις λίγο ακόμη και τα φυλάξεις καλά στο μυαλό σου θα τα ανακαλείς κάθε φορά που θα θέλεις να καπνίσεις και θα σου περνάει...

Χθες ήμουν για καφέ μετά το σχολείο με δύο συναδέλφους. Δεν καπνίζω εδώ και περίπου δυο μήνες και δε μπορώ να πω πως μου λείπει... Ο ένας συνάδελφος λοιπόν που κάπνιζε αριμανίως άρχισε  να μου δείχνει ναζιάρικα το τσιγάρο του, να μου το τείνει και διάφορα τέτοια και ο άλλος που δεν καπνίζει πανικοβλήθηκε "άστην ήσυχη, αφού το έκοψε ας μην το ξαναρχίσει" του είπε και τότε έκανα την παρέμβασή μου:
Δεν το ξαναρχίζω γιατί  μετά από τόοοσο καιρό που έχω να καπνίσω, αν ανάψω τσιγάρο αυτό που θα νιώσω θα είναι άθλιο, θα αισθανθώ τη νικοτίνη να διοχετεύεται από  άκρη σε άκρη στο σώμα μου, θα νιώσω μια ζάλη και τα δάχτυλα των ποδιών μου να μουδιάζουν και θα μου μείνει και μια μπίχλα στο στόμα, από τις πιο άθλιες γεύσεις που  έχω νίωσει!
Έπαθαν και οι δυο την πλάκα τους με τη φόρα μου, αλλά περισσότερο την έπαθα εγώ που διαπιστώνω ότι έχω  κάνει "ευαγγέλιο" μια και μόνη παράγραφο από το βιβλίο και κρατιέμαι από αυτήν.
Σου τα λέω όλα αυτά για να σκεφτείς μήπως πρέπει να εντοπίσεις κι εσύ την "παράγραφο" σου

καλή τύχη
ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline ksan8oula

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 1
ksan8oula
« Reply #21 on: April 10, 2008, 06:57:41 PM »
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΝΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΕΙΣ
ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ  ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΕΞΑΡΤΗΣΗΣ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ,ΚΑΠΝΙΖΩ...
ΝΑΙ,ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ,ΠΑΡ' ΟΛΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.Η ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΦΛΟΥΔΑ ΛΕΜΟΝΙΟΥ.Ο ΚΑΠΝΟΣ  ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΧΟΡΕΥΕΙ ΤΟ ΧΟΡΟ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΧΛΕΥΑΖΟΝΤΑΣ
(ΣΕ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΡΙΑ).
ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΛΕΠΤΑ ΕΝΙΩΘΑ ΚΟΥΡΑΣΗ,ΛΑΧΑΝΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ......ΚΑΠΝΙΣΑ ΠΑΛΙ.
ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΩ ΠΟΛΥ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ( 5-6 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ) .ΕΧΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ :wave:
THELW ZWH STA XRONIA MOY KAI XRONIA STHN ZWH MOY

Offline nina

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 4
(No subject)
« Reply #22 on: April 10, 2008, 07:08:57 PM »
Μαρία, είμαι σίγουρη πως όταν θελήσεις θα τα καταφέρεις κι αυτό επειδή πολύ απλά όσοι το καταφέρνουν δεν είναι ή δεν έχουν κάτι παραπάνω τέλος πάντων ....απλά το έχουν αποφασίσει ο καθένας για τους δικούς του λόγους.

Εγώ π.χ. το αποφάσισα επειδή βαρέθηκα να νιώθω ο "βλάκας" της παρέας, αφού κανένας άλλος δεν  κάπνιζε στη νέα μου παρέα.
Βέβαια όταν πηγαίνω Θεσσαλονίκη και βγαίνω με τους εκεί φίλους μου που οι περισσότεροι καπνίζουν, τότε  νιώθω η "έξυπνη" της παρέας!!!!
Νομίζω πως το χρωστάω στον ευατό μου και μου αρέσει πολύ να μου αποδεικνύω πως μπορώ. Δεν είναι θέμα ούτε καν θέλησης. Είναι απλά και μόνο θέμα σκέψης ώριμης και συνεχούς.
  :P
ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline annouki

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #23 on: April 10, 2008, 10:42:11 PM »
Mαρία ,γειά σου
 Πήρες , βλέπω , τα πάνω σου
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!
 Και δεύτερη και τρίτη και πολλοστή προσπάθεια , αν χρειαστεί
Ο σκοπός το αξίζει
 Καλή επιτυχία στη νέα σου προετοιμασία
 Η επιμονή σου ΒΟΗΘΑΕΙ και εμένα που ακόμα δεν έχω ξεφύγει
 Σε λίγο θα μελετήσω τις τεχνικές
 Σήμερα έκανα μία πρόβα διακοπής

Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς

Άννα

Offline lenia

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Receive: 0
lenia
« Reply #24 on: April 11, 2008, 09:29:07 AM »
Καλημέρα σε όλους. Καλημέρα γιατί είναι Παρασκευή καλημέρα γιατί είμαι χωρίς τσιγάρο 11η συνεχόμενη ημέρα!!!
Το βράδυ θα παίξω biriba- πρώτη φορά μετά την διακοπή-με την παρέα μου που καπνίζει και θέλω να δω πόσο θα ζοριστώ. Θα σας πω τα νέα τη Δευτέρα , γιατί το ΙΝΤΕΡΝΕΤ βρίσκεται στο γραφείο μου.Πάντως άλλες φορές κάπνιζα σε ένα βράδυ μέχρι να τελειώσει η παρτίδα 8-10 τσιγάρα.Άντε να δούμε αν θα τα καταφέρουμε.
Ξέρει κανείς μετά από πόσο καιρό  θα πούμε ότι ο τάδε είναι πρώην καπνιστής ??

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #25 on: April 11, 2008, 03:20:18 PM »
Λένια μπράβο!

Μην το σκέφτεσαι το ζήτημα της μπιρίμπας με τόση αγωνία. Αφού απέδειξες την αξία σου στις δύσκολες πρώτες μέρες, είμαι σίγουρος ότι δε θα έχεις πρόβλημα.

Τι να ζηλέψεις; Τους φίλους σου καπνιστές; Καλύτερα να τους λυπηθείς γιατί αυτό που κάνουν είναι ανούσιο. Καταλαγιάζουν τη συνεχή, αδιόρατη, ελαφριά ενόχληση που προκαλεί το τσιγάρο, με .. τσιγάρο.

Μην ανοίξεις καμία κόντρα μαζί τους για το ζήτημα. Νιώσε όμορφα και μην τους λές τίποτα. Η συνάντηση μαζί τους είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρία να ξανανιώσεις την ελευθερία που κέρδισες με το σπαθί σου.

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline ksan8oula

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 1
ΜΠΙΡΙΜΠΑ??
« Reply #26 on: April 12, 2008, 01:54:05 AM »
ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΜΠΙΡΙΜΠΑ??
ΧΑΧΑΧΑΧ
ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΑΙΖΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΠΙΡΙΜΠΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΨΑΧΝΩ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΘΗΣΩ.ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ.
ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΒΟΤΑΝΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ????????
ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕΤΕ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ,ΜΕΝΤΑ ,ΔΥΟΣΜΟ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝΑΣΑΝΑΑΑΑ :γέλιο:
THELW ZWH STA XRONIA MOY KAI XRONIA STHN ZWH MOY

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #27 on: April 16, 2008, 07:28:31 PM »
20η μερα χωρις τσιγαρο και μαλιστα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ...Ειπε η συντροφισσα πιο πανω οτι στον υπολογιστη θελει τσιγαρο και μου θυμισε τον εαυτο μου.Πριν
το κοψω ειχα καθαρισει το πληκτρολογιο μου.Ετσι,αφου εβγαλα ολα τα πληκτρα ειδα ενα αηδιαστικο θεαμα:Σταχτες απο τα τσιγαρα που κραταγα,
καπνος,απο τα στριφτα,ικανος ωστε να φτιαξω 2-3 τσιγαρα,και τελος βρηκα
μεχρι και φιλτρακια!!!Εκτος του εαυτου μου ειχα κανει καπνιστη και τον υπολογιστη μου!!!