Author Topic: Απιστευτο αλλα το κοψα!!!  (Read 6376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
Απιστευτο αλλα το κοψα!!!
« on: April 01, 2008, 04:55:18 PM »
Γεια σας
Με λενε Σπυρο ειμαι 31 και καπνιζω αποτα 16.Ειμαι η μαλλον ήμουν καπνιστης του πακετου. επαιρνα το πρωι το πακετο και μεχρι να σχολασω το ειχα καπνισει ολο! Ευτυχως δεν επαιρνα αλλο μετα.

Εχω κανει παρα πολλες προσπαθειες να το κοψω και διαφορες μεθοδους οπως αυστηρα πειθαρχια, νικορετ εμπλαστρα και τσιχλες,τσιχλες σκετες (καμμια 40αρια την μερα) σοκολατες κ.α.Οπως ηταν αναμενομενο δεν πετυχαινανε οι αποπειρες και εψαχνα σαν αστεγος μεσα στα ιδια μου τα σκουπιδια για να βρω το στραπατσαρισμενο μου πακετο.Τελος παντων αυτα λιγο πολυ ειναι γνωστα.

Θελω να ευχαριστησω το συγγραφεα με την σειρα μου γιατι τωρα εχω 5 μερες που το εχω κοψει και συνεχιζω.Το καλο ειναι οτι απο την δικη μου κινηση θα επηρεαστουν τουλαχιστον καμμια 10αρια φουκαραδες καπνιστες φιλοι και γνωστοι που θελουν να διαβασουν το βιβλιο η καλυτερα την ΒΙΒΛΟ οπως την λεω εγω.Κατι που θα ηθελα να ρωτησω και δεν το ειδα πουθενα στο βιβλιο.

Εχω διαπιστωσει οτι πινοντας νεσκαφε με γαλα και κανοντας ταυτοχρονα και τσιγαρο σε βοηθαει πολυ στο να πας τουαλετα.Που οφειλεται αυτο;Στον καφε;Στο τσιγαρο;Στον συνδυασμο τους;Ευχαριστω...

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #1 on: April 01, 2008, 09:59:37 PM »
:)
Γειά σου ρε Σπύρο, μπράβο σου για το ωραίο δυναμικό ξεκίνημα!

Τα υποκατάστατα νικοτίνης είναι πραγματική απάτη κατά τη γνώμη μου, γι αυτό και έχουν τόσο χαμηλά ποσοστά επιτυχίας.

Αυτό με τα σκουπίδια το χω νιώσει κι εγώ πολλές φορές. Τι ειρωνεία! Ήμουν τόσο παραπλανημένος που αναζητούσα απεγνωσμένα το πιο ΒΡΩΜΙΚΟ και βλαβερό πράγμα που είχε ο κάδος αχρήστων!  :wave:  

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
.
« Reply #2 on: April 02, 2008, 05:26:16 PM »
Ναι τελικα και αλλο παραμυθι με την τουαλετα...Σημερα εγω πηγα δυο φορες... :oops:  
Το δυσκολο ειναι να πεισω την γυναικα μου που ανηκει στο 20%.Των πορομενων δηλαδη.Ηδη το σκεφτεται σοβαρα.Οσο για μενα σημερα ηταν
μια δυσκολη μερα γιατι ειχε πολυ δουλεια με συναδελφους ολους καπνιστες
που με κερνουσαν απλοχερα(για πλακα ή γιατι ζηλευαν;δεν ξερω).Παρολα
αυτα και ενω ειχα σαν σημαδια "στερησης" δηλαδη ψιλοζαλαδα και μουνταδα
τελικα εξηγησα στον εαυτο μου οτι αυτο δεν ειναι κατα αναγκη συμπτωμα στερησης αλλα μαλλον ειναι κατι παροδικο και οτι και να αναβα ενα δηλητηριο
δεν θα μου το εδιωχνε...Οποτε....6η μερα καθαρος και το απολαμβανω...

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #3 on: April 02, 2008, 06:22:42 PM »
:γέλιο:
ωραία.

Καμιά φορά ξεχνώ πόσο ωραίο πράγμα είναι που έκοψα το τσιγάρο αλλά ευτυχώς υπάρχουν ... οι άλλοι καπνιστές. Οι φίλοι μας καπνιστές είναι μια ωραία ευκαιρία για να θυμόμαστε πόσο τυχεροί είμαστε που δραπετεύσαμε.

Από τη μία τους λυπόμαστε και είμαστε έτοιμοι να τους συμπαρασταθούμε (μόνο αν το ζητήσουν), αλλά από την άλλη είναι πάντα μια ευχάριστη υπενθύμιση ότι κατορθώσαμε κι ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ! Κι αυτό είναι καταπληκτικό!
 =thumb=

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #4 on: April 11, 2008, 06:49:07 PM »
Παιδια 15 μερες καθαρος και συνεχιζω...

Offline Μιχάλης

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
.
« Reply #5 on: April 11, 2008, 09:02:17 PM »
mpravo re file! to kopsame thn idia mera  :)
ΥΟ

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #6 on: April 11, 2008, 11:51:52 PM »
ωραια...ελπιζω μεχρι να γερασουμε να το εχουμε κοψει την ιδια μερα!!! :victory:  :victory:

Offline ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

• Σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #7 on: April 20, 2008, 05:44:40 AM »
Γεια σου Σπύρο χαίρομαι πάρα πολύ που τα κατάφερες, ελπίζω να τα καταφέρουμε όλοι και για πάντα, μπράβο σου και καλή συνέχεια.
Πάρε από τους φίλους στην δουλειά τα χρήματα του βιβλίου, και αγόρασε τους από ένα αντίγραφο. Θα τους σώσεις…….
 :γέλιο:  :victory:
Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #8 on: April 23, 2008, 12:04:58 PM »
εχω βαλει με ενα συναδελφο στοιχημα 1000 ευρω οτι δεν θα ξανακυλησω.

οταν παρω το χρημα θα τους παρω μερικες βιβλους...

Offline ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

• Σχολιαστής
  • Thank You
.
« Reply #9 on: April 23, 2008, 01:56:53 PM »
Φίλε Σπύρο πες πως τα πήρες, σε καλή μεριά και να τους κοιτάς με συμπόνια τους φίλους σου που συνεχίζουν να είναι παγιδευμένοι ακόμα.
Σκέψου πως ήσουν εσύ πριν λίγο καιρό.
Εγώ βλέπω τώρα τους καπνιστές που ζουν τις ψευδαισθήσεις του τσιγάρο και σκέφτομαι, ήμουν έτσι κι εγώ δεν το πιστεύω…………..
ΣΩΘΗΚΑΜΕ
 =yes!=  =worship=  :wave:
Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ