Author Topic: ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!!!  (Read 1194 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Xristosdiam

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!!!
« on: February 19, 2015, 02:37:53 AM »
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΗΣΤΟ ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΑ 16 -ΕΙΜΑΙ 29- ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΚΛΕΙΝΩ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ!ΤΗΝ 10 ΜΕΡΑ ΩΠΩΣ Κ ΧΘΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΑΨΑ ΤΣΙΓΑΡΟ!ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΡΕΙΣ ΡΟΥΦΗΞΙΕΣ Κ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑ!ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΒΡΟΜΕΡΟ!ΣΥΝΕΒΗ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ???Ή ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΣΗΜΑΔΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ??? :-//

Offline Σπαρτακ Κιτα

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • όχι σε καθιστική ζωή
Απ: ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ!!!!
« Reply #1 on: February 19, 2015, 07:52:43 AM »
ο δίκαιος θα πέσει 7 φόρες και θα σηκωθεί λέει στην αγία γραφή  μι το βάλεις κάτω τόσο καλύτερα που σου φαίνεται βρομερό είσαι σε κάλο δρόμο και κάτι άλω δεν είναι συνήθεια είναι παγίδευση του ανθρώπινο σόμα από την νικοτίνη διάβασες  Δωρεάν ηλεκτρονικό βιβλίο από το skeftomai.gr

Offline ΛΙΛΗ

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 1
« Reply #2 on: April 17, 2015, 11:34:54 PM »
καλως ορισες Χρηστο.Ειμαι κι εγω στον ιδιο αγωνα με σενα και με πολλους αλλους.Διανυω τον 3ο μηνα μακρια απο το τσιγαρο.Καπνιστρια πολλων ετων απο τα 16.Σημερα στα 38 μου και μετα απο δυο πακετα καθημερινα ειπα να προσπαθησω μια και καλη να πεταξω τον καπνο απο την ζωη μου.Προσπαθω καθημερινα και μεχρι στιγμης δεν κυλησα και δεν επεσα για χαρη του.Πηρα τον δρομο της ελευθεριας και ειπα να τον φτασω στο τελος.Καλη δυναμη σου ευχομαι και μια συμβουλη...εσυ εισαι πιο δυνατος απο εκεινο!μην ξανα κυλησεις .

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
« Reply #3 on: April 18, 2015, 09:44:41 AM »
γεια σου Χρήστο,

όταν καπνίζεις πάλι μετά από κάποιο καιρό, πράγματι αντιλαμβάνεσαι πόσο βρωμερό και απαίσιο είναι στ' αλήθεια, κάτι που είναι φανερό μόνο στους μη καπνιστές και στους πρώην καπνιστές. Όμως υπάρχει ένα πρόβλημα..

Ενώ εσύ το βρίσκεις σιχαμερό, ταυτόχρονα ανοίγεις μία ΤΡΥΠΑ στον εαυτό σου, που την επόμενη μέρα (ή λίγες ώρες μετά) κλείνει ανακουφιστικά, με το κάπνισμα ενός ακόμα τσιγάρου, ώστε για κάμποση ώρα να είσαι με την τρύπα κλειστή, όπως είναι μονίμως οι μη καπνιστές.

Τώρα αν εσύ μπορείς να εισπράξεις μόνο την υπενθύμιση της πραγματικότητας (ότι οι καπνοί έχουν απαίσια γεύση και δεν προσφέρουν τίποτα), και δεν επηρεάζεσαι από την καθυστερημένη ενόχληση αργότερα, τότε οκ, κανένα πρόβλημα, συνεχίζεις την αποχή σου σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Η καθυστερημένη ενόχληση θα σου περάσει έτσι κι αλλιώς σε 1-3 μέρες.

Πρέπει να συνηδειτοποιήσεις ότι αυτό που ώρες ώρες λαχταράς, είναι κυριολεκτικά ΚΑΠΝΟΣ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟΣ. Είναι το απόλυτο τίποτα.

Να θυμάσαι, εχθρός σου δεν είναι το κάπνισμα, αλλά το ψέμα.

είναι σίγουρος ότι αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρεις.

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.