*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Ξανακύλισμα!  (Read 1170 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vgiorgos

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 12
Ξανακύλισμα!
« on: December 12, 2013, 09:20:11 AM »
Καλημέρα σε όλες και όλους σας!
Δυστυχώς απέτυχα!!
Μετά από τέσσερις μήνες αποχή, ξανακύλισα...
Θα μου πείτε.. και γιατί μας το λες?
Θα ήθελα να περιγράψω τους λόγους που με οδήγησαν ξανά πίσω, μήπως και βοηθήσουν κάποιον από εσάς, που σίγουρα ζορίζεται..

1. Πίστευα από την πρώτη στιγμή οτι έκανα κάποια μεγάλη θυσία (ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΛΑΘΟΣ).
2. Το συζητούσα όλη μέρα με όλους τουσ γύρω μου.
3. Καμάρωνα για το ότι το έκοψα (το έπαιζα μάγκας) και κατηγορούσα τους άλλους που συνέχιζαν και κάπνιζαν.
4. Δεν το αποσύνδεσα ποτέ από τις ωραίες στιγμές (παρέες στο ρακάδικο, παρέες με μπουζουκάκια - καθότι είμαι και μπουζουξής - κλπ)
5. Προσπαθούσα να πίσω τον εαυτό μου ότι με ενοχλεί ο καπνός.
6. Πήρα 9 κιλά τα οποία με ξενέρωσαν πολύ.
7. Ζήλευα αυτούς που καπνίζανε για το τι ωραία που φαινομενικά ένοιωθαν, τί άνετοι και ανέμελοι που ήταν κ.α.
8. Δεν μπόρεσα ποτέ από την ημέρα διακοπής να πάω τουαλέτα σαν άνθρωπος, παρόλο που έκανα αρκετά καλή διατροφή.

Όλοι αυτοί οι λόγοι αγαπητοί φίλοι με οδήγησαν ξανά στο να κρατώ το βρωμοτσίγαρο στα χέρια μου καθημερινά.

Όλες αυτές οι ψευδαισθήσεις που αναφέρει τόσο επίμονα ο αγαπητός Θανάσης στο βιβλίο του, είναι το πιο σημαντικό από όλα! ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΕΚΕΙ, ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ!!

Είναι σχετικά εύκολο να το κόψει κάποιος. Το δύσκολο είναι να το κρατήσει. Εαν δεν έχει χωνέψει πολύ καλά το νόημα του Βιβλίου, έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να αποτύχει.

Πολύ δύναμη σε όλες και όλους σας!!
Είναι απαίσιο το συναίσθημα της αποτυχίας, της βρώμας στα ρούχα, στο στόμα και στα δάκτυλα σου, των πεταμένων χρημάτων, του βάρους στο στήθος το πρωί που ξυπνάς, ο χαμένος χρόνος, η απουσία γεύσης, η απουσία όσφρησης, τα καμένα ρούχα από τις στάχτες που πέφτουν, τα θολό δέρμα σου, η τσιγαρίλα....!!!!

Ο μοναδικός σκοπός στη ζωή, είναι ο σκοπός της ψυχής.