Author Topic: Γεια σας και από εμένα!  (Read 1281 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline topet

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
Γεια σας και από εμένα!
« on: April 18, 2011, 09:39:43 AM »
Γεια σας! Είμαι ο Απόστολος-Απστόλης-Τόλης (όπως θέλει ο καθένας :)) από Κοζάνη. Ανακάλυψα τυχαία την ιστιοσελίδα με φορμή την βιταμίνη C και είπα να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου από αυτή την θαυματουργή ουσία, στο κατάλληλο θέμα φυσικά. Τα λέμε εκεί! =thumb=

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Γεια σας και από εμένα!
« Reply #1 on: April 19, 2011, 07:45:33 AM »
Φίλε Τόλη καλώς ήλθες στο φόρουμ!
Έχω ενθουσιαστεί με τη δημοσίευσή σου για τη βιταμίνη C !!! Εδώ όπως βλέπεις κυρίως ανταλλάσσουμε σκέψεις και βοήθεια για το θέμα του καπνίσματος. Όμως στην προσωπική μου ζωή το κάπνισμα είναι κάτι που είναι οριστικά παρελθόν για μένα, ενώ η ενασχόληση με τη διατροφή, την άσκηση και τα συμπληρώματα διατροφής είναι αυτό που μελετώ εντατικά εδώ και 2 χρόνια. Γι αυτό χαίρομαι όταν βλέπω ότι το φόρουμ γίνεται πόλος έλξης και για άτομα που ασχολούνται με παρόμοια θέματα κι έχουν γνώσεις και εμπειρίες να μοιραστούν.

Αργότερα θα σου γράψω κάποιες σκέψεις μου γι αυτά που έγραψες. Ο,τι θελήσεις να δημοσιεύσεις για τέτοια θέματα, να ξέρεις είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτο!
 ::cool::  ::cool::

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline topet

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
« Reply #2 on: April 19, 2011, 09:04:20 AM »
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!
Από τσιγάρο δεν έχω ιδέα, μια που δεν κάπνισα ποτέ. Εδώ και 3 χρόνια προσπαθώ να κάνω υγιεινή διατροφή, κάνοντας κυρίως ωμοφαγία, δηλαδή σαλάτες, φρούτα, ωμούς ξηρούς καρπούς, αποξηραμένους και κρέας όσο μπορώ λιγότερο. Για ένα χρόνο τα κατάφερα άψογα και πλέον απλά έχω μπει σε ένα ρυθμό με αρκετές παραβιάσεις, ειδικά στα γλυκά δυστυχώς που είναι και η αδυναμία μου. Έχω εξαφανίσει από την διατροφή μου την κόκα κόλα, την άσπρη ζάχαρη και το άσπρο ψωμί. Παράλληλα ασκούμαι όσο μπορώ, με διάφορες δραστηριότητες. Με όλα αυτά και χωρίς διατροφολόγους έχασα πριν 3 χρόνια 15 κιλά (από 96 στα 81) και πάνω κάτω μένω σταθερός.

Συμπληρώματα διατροφής εκτός της βιταμίνης φυσικά, παίρνω Ω3 λιπαρά, ένζυμα Q10, κατά καιρούς προβιοτικά και γαϊδουράγκαθο το λεγόμενο σιλιμαρίν. Έχω ένα φίλο που είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια και έχει γνώσεις που οι γιατροί ωχριούν μπροστά του και το έχει αποδείξει. Χάρη σε αυτόν ανακαλύπτω συνέχεια αρκετά!

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
« Reply #3 on: April 20, 2011, 11:41:03 AM »
Ιωάννα, Τόλη διαχώρισα τα μηνύματά σας στο θέμα ωμοφαγίας που ξεκινήσατε να συζητάτε, γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον και καλύτερα είναι να βρίσκεται κάπου ξεχωριστά.

Μπορείτε να γράφετε κ να απαντάτε εδώ: http://www.skeftomai.gr/ygeia/forum/index.php?topic=616.0
Αν γράψετε από λάθος εδώ, κάντε αντιγραφή επικόληση εκεί όσα γράψατε εδώ, ή το κάνω κι εγώ αν θέλετε!

Έχω ένα φίλο που είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια και έχει γνώσεις που οι γιατροί ωχριούν μπροστά του και το έχει αποδείξει. Χάρη σε αυτόν ανακαλύπτω συνέχεια αρκετά!

Βρε Τόλη, δε λες και στο φίλο σου να περάσει καμία βόλτα από το φόρουμ και να γράψει κι αυτός κάτι? Μετέφερέ του την πρόσκλησή μου
 ::eye:: :)

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.