Author Topic: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ  (Read 3098 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yupi

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
« on: January 13, 2011, 02:57:17 PM »
καλησπέρα και καλή άκαπνη χρονιά σε όλους σας-μας...είμαι η yupi καπνίστρια 20 ετών και ηλικίας 36 ετών...καπνίζω καπνό τουλάχιστον 10 χρόνια(θα ζήσω???χχχ)..δεν έχω προσπαθήσει να μείνω χωρίς νικοτίνη ποτέ..παρότι έχω προσπαθήσει να περιορίσω το τσιγάρο πάντα κάπνιζα έστω ένα τσιγάρο ώστε να μην έχω στερητικά..η σχέση μου με το τσιγάρο είναι αγάπης-μίσους!!
θέλω να ρώτησω έαν το βιβλίο εκ πείρας σας είναι σοφότερο να το διαβάσω πριν διακοψω το τσιγάρο ή παράλληλα σαν εγχειρίδιο???
ευχαριστώ..

Offline giorgos10

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
Απ: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
« Reply #1 on: January 13, 2011, 08:02:44 PM »
Καλησπέρα και καλή χρονιά..
Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις να το διαβάζεις οπωσδήποτε πριν το κόψεις και όχι παράλληλα..
Σου το προτείνει αν δεν κάνω λάθος, και ο συγγραφέας στην αρχή του βιβλίου.

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 3
« Reply #2 on: January 13, 2011, 10:15:24 PM »
Προσωπικά ανακάλυψα το βιβλίο τις πρώτες μέρες της διακοπής. Να αναφέρω όμως ότι η απόπειρα μου ήταν αρκετά «συνειδητοποιημένη» μετά από αρκετή έρευνα και αρκετές αποτυχίες. Έτσι λοιπόν το βιβλίο κλίκαρε
με τη μια μέσα μου, με κέρδισε δηλαδή, γιατί δε χρειάστηκε να με πείσει για τα περισσότερα πράγματα - ήταν όμως ισχυρότατο εργαλείο που μου έδωσε τρομερή αυτοπεποίθηση  :) . Άρα η άποψη μου είναι ότι αν δεν έχεις κατασταλάξει για το αν θες να καπνίζεις ή όχι να το διαβάσεις πριν προσπαθήσεις. Θα γλιτώσεις πολύ ψυχολογικό πόλεμο έτσι! Καλή επιτυχία και καλή ανάγνωση! 

Offline yupi

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
« Reply #3 on: January 14, 2011, 09:43:40 AM »
σας ευχαριστώ πολύ..θέλω πάρα πολύ να διαβάσω το βιβλίο..σε λίγες μέρες θα το έχω!!

Offline kaptain2

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
« Reply #4 on: January 16, 2011, 02:43:30 PM »
πάρε πρώτα την απόφαση που είναι και το ποιό σημαντικό και σ'αυτο θα σε βοηθήσει και το βιβλίο =yes!= =yes!= =yes!=
ΠΑΟΚ να 'σαι και μην φοβάσαι !!!

Offline Marina

• Συντονιστής
  • έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #5 on: January 21, 2011, 09:07:10 AM »
Εγώ ανακάλυψα την δωρεάν έκδοση στο ίντερνετ και μετά πήρα την απόφαση. Αλλά πριν την εφαρμόσω είχα πάρει και την χάρτινη έκδοση. Θυμάμαι οτι μου άρεσε πολύ η ατάκα του Θανάση "συνέχισε να καπνίζεις κανονικά τώρα που το διαβάζεις". Εκείνη την εποχή μου ήτανε πολύ χρήσιμη.
Κι εγώ αυτό θα πρότεινα... Απόφαση το έχεις πάρει και φαίνεται, διαβάζοντας πρώτα θα διευκολύνεις τη ζωή σου...  :wave:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...

Offline yupi

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
« Reply #6 on: February 02, 2011, 03:32:27 PM »
Το διάβασα τελικά το βιβλίο..εκπληκτικό!!το έχω σαν ευαγγέλιο μέσα στην τσάντα μου..αισθάνομαι ασφάλεια με το να το έχω μαζί μου..είμαι άκαπνη λίγο, μόλις 6 μέρες..ξέρω ότι έχω δρόμο μπροστά μου, όμως θέλω μέρες να σας γράψω και να σας πω ότι αισθάνομαι μια αδιευκρίνηστη ευτυχία.."ανησυχώ" μήπως δεν είναι φυσιολογικό!!!πότε ξεκινάνε τα δύσκολα ??πείτε μου..είστε πιο έμπειροι!!!

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #7 on: February 02, 2011, 04:05:21 PM »
εγώ ζορίστηκα κατα τη διάρκεια του 2ου μήνα...Τιποτα τρομερό αλλά είχα μερικές σκέψεις :P
6 μέρες ειναι μια χαρά αν λάβεις υπόψιν σου ότι ήδη απαλάχθηκες  απο τα στερητικά!

Keep rolling! (οχι καπνό ομως :P)

Offline yupi

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
« Reply #8 on: February 02, 2011, 04:59:47 PM »
Ευχαριστώ για την απάντηση... :)

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
« Reply #9 on: February 05, 2011, 08:53:40 AM »
Γεια σου Yupi!
Στις σύντομες δημοσιεύσεις σου μόνο ευχάριστα διαβάζω! Φαίνεται να πηγαίνεις πολύ καλά.

αισθάνομαι μια αδιευκρίνιστη ευτυχία.."ανησυχώ" μήπως δεν είναι φυσιολογικό!!!πότε ξεκινάνε τα δύσκολα ??πείτε μου..είστε πιο έμπειροι!!!
Μην ανησυχείς καθόλου!   :) Αν έχεις συνειδητοποιήσει βαθιά όσα διάβασες, και αν αυτό έδεσε μέσα σου τη σωστή στιγμή με τη αταλάντευτη θέλησή σου για μια καινούργια ζωή, τότε το αναμενόμενο είναι όχι μόνο να μην υποφέρεις, αλλά και να το διασκεδάζεις!

Τώρα, μπορεί κάποια άσχετη στιγμή να νιώσεις μνήμες και πειρασμούς να ζωντανεύουν και αυτό λιγάκι να σε ταλαιπωρήσει, αλλά όπως θα διαπιστώσεις αυτό το "βάσανο" θα είναι αμελητέας ποσότητας κι έντασης, οπότε μη φοβάσαι όταν σε επισκεφθεί. Πριν σε προβληματίσει θα έχει κιόλας εξαφανιστεί.

Μακάρι όλα καλά να πάνε λοιπόν, και όλοι να φωνάξουμε στο τέλος:

YUPIII!  :γέλιο:=yes!= =yes!=

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.