Author Topic: Καλησπέρα!  (Read 4237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Καλησπέρα!
« Reply #10 on: February 28, 2011, 07:47:36 AM »
Η ονειρική σου ζωή είναι σαφές δείγμα της μεταστροφής, ή καλύτερα, της θεραπείας του υποσυνείδητου!
 ::cool::

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
« Reply #11 on: March 18, 2011, 03:41:06 AM »
Μετα απο 2 μπυλαλια vodka  εχω κανει στα σιγουρα 2 τσιγαρα μετα απο 3 μησι μηνες....τα υπολοιπα αυριο γιατι τωρα δεν βλεπω μπροστα μου,,,,,,,..........:( :( :( :(

Offline Marina

• Συντονιστής
  • έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #12 on: March 18, 2011, 11:59:18 AM »
Δεν πειράζει... Συνέχισε. Κάθε μέρα είναι μία καινούρια αρχή. Αρκεί να συνειδητοποιήσεις ότι ήτανε λάθος αυτό που έκανες και ότι δεν πρέπει να το ξανακάνεις.
Μην απογοητεύεσαι. Μην αφήσεις αυτούς τους τρεις μήνες να πάνε χαμένοι για δύο μικρά λαθάκια...
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #13 on: March 18, 2011, 06:28:38 PM »
thanks Marina. Να σου πω την αληθεια δεν ξερω γιατι το εκανα...ήμουνα ντιρλα! Σημερα παλι καλα δεν εχω μπει σε καποια διαδικασια σκεψης του τσιγαρου! Αντε να δουμε!

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #14 on: March 24, 2011, 09:08:00 PM »
Μια εβδομαδα μετα :  Δε με επηρεασε τελικα.

Πέραν του ελαφρου βραχνιασματος στο λαιμο απο το ποτο και τα 2-3 τσιγαρα που εκανα την περασμενη Πεμπτη δεν είχα ΚΑΜΙΑ σκεψη|ορμή να καπνίσω. Μέσα απο το "ατυχες" αυτο συμβαν μπορώ να το πώ ότι νιώθω και λίγο νικητής γιατί για πρώτη φορά στη ζωή μου δε το σκεφτομαι πραγματικά! Αυτό βεβαια μπορει να λειτουργησει και μπουνερανγκ(να πιστεψω ότι μπορώ να καπνίζω μεμονωμένα και να το κόβω κατα βούληση), κάτι που θα οδηγούσε σε σίγουρη αποτυχία.

Αξίζει να αναφέρω ότι τον τελευταίο μήνα βέβαια το προγραμμα μου ειναι αρκετα πιεσμένο, κα8ως και ότι έχω ξεκινησει τακτική εκγυμναση και διατροφη. Σε συνδυασμο με την αποχή απο το τσιγάρο νιώθω πιο υγιής από ποτέ!
Θέλω να πιστεύω λοιπόν οτι δε θα υπάρξουν άλλα τετοια «ατυχή γεγονότα».  :P :P :P

Offline eleos2

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
« Reply #15 on: March 24, 2011, 09:34:56 PM »
καλησπέρα, σου εύχομαι μέσα απο την καρδια μου να μην υπάρξουν άλλα "ατυχή γεγογόνοτα" γιατι απο αυτά τα γεγονότα εγω ειμαι ακόμα καπνίστρια  :οops!:  και προσπαθώ σχεδόν ένα χρόνο να απαλλαγώ. επίσης εισαι πολύ τυχερός που "ξύπνησες" στα πέντε χρόνια γιατι απ' οτι βλέπω ο μέσος όρος ειναι γύρω στα δέκα, μην εγκαταλείψεις για να δώσεις δύναμη και σ' εμας  =yes!=

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #16 on: March 25, 2011, 12:24:19 PM »
Ευχαριστώ Ελένη!

Πιστεύω ότι αν γίνει {συνειδητοποιημένη προσπάθεια+βιβλίο Θανάση + Φόρουμ} τότε όλα είναι θέμα χρόνου.
Όταν μπεις στο τριπάκι της διακοπής ποτέ δε σταματάς να παλεύεις και κανένα τσιγάρο από κει κ'ύστερα δε γίνεται
με ελαφρά τη καρδία! Όσο για τα 5 χρόνια νιώθω όντως τυχερός αλλά απ'όσο είδα και σένα δε σε πήραν τα χρόνια! :γέλιο:
Βοήθα λοιπόν και εσύ να μειώσουμε το μέσο όρο!!!  =thumb=

Offline eleos2

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
« Reply #17 on: March 25, 2011, 01:04:22 PM »
καλησπέρα, τώρα καπνίζω το τελευταίο τσιγάρο του πακέτου και το νιώθω που μου καίει τόσο ωραία τον λαιμό και μου ανακατεύει το στομάχι! ελπίζω να κρατηθώ και να μην αγοράσω άλλο γιατι πραγματικά μ' εχει κουράσει αυτη η κατάσταση, έχω τσιγάρα δεν έχω?
-θέλω τσιγάρο αλλα δεν πρέπει
-έλα μωρέ τι ψυχή εχει ενα τσιγάρο?
-μα αφου... αντε καλά με έπεισες
(αυτό ειναι συζήτηση με τον εαυτό μου)  :tease:
πάω να κάνω ενα καυτό μπάνιο να ξεβρωμίσω απο τη νικοτίνη και καλή μας αρχή. κράτα γερά radiant   =yes!=

Offline radiant

• Σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #18 on: March 25, 2011, 01:51:54 PM »
τώρα καπνίζω το τελευταίο τσιγάρο του πακέτου και το νιώθω που μου καίει τόσο ωραία τον λαιμό και μου ανακατεύει το στομάχι!

Η αλήθεια είναι ότι μια τέτοια αίσθηση είναι μοναδική ! :P :P  :οops!:
Αλλά που θα πάει όλο και κάτι θα βρούμε να πάρει τη θέση της δε μπορεί!

Κουράγιοοοο και δύναμη Ελέννηηη!! Το τσιγάρο είναι άψυχο ας μη του δίνουμε περισσότερη αξία απ'όση του πρέπει! Βάστα γερά!

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
« Reply #19 on: March 28, 2011, 03:58:30 PM »
Αρη μην πτοείσαι. Χαίρομαι πολύ που επανήλθες δριμύτερος. Μπορείς να τα καταφέρεις, γιατί βλέπω ότι έχεις βγάλει ωφέλιμα συμπεράσματα από την "παρασπονδία" σου, πράγμα που είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Προχώρα μπροστά.
 =thumb=

Ελένη, Αν για παράδειγμα νιώθεις ότι "κάτι σου λείπει" τώρα που καπνίζεις, ακριβώς το ίδιο θα νιώθεις και αν το κόψεις. Έτσι είναι η ζωή. Έχει κακές, βαρετές, μέτριες, καλές και υπέροχες στιγμές. Το κάπνισμα δεν το αλλάζει αυτό, δηλαδή θέλω να σου πω ότι είναι μία εντελώς αναίτια, άχρηστη δηλητηρίαση, η οποία σε βάθος χρόνου καταστρέφει τα πάντα. Άσε που στην πραγματικότητα, καταστρέφει και την τρέχουσα ποιότητα της ζωής μας... αλλά ακόμη και αν αυτό ιδίως κάποιος νέος δεν το νιώθει, μπορεί ο κάθε ένας να αντιληφθεί ότι κάθε τσιγάρο είναι ένας άχρηστος και ανούσιος φαύλος κύκλος. Εύχομαι γρήγορη λευτεριά!
 :)

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.