*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: ειναι υπεροχο να ζω ελευθερη χωρις τσιγαρο  (Read 1878 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sissy

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Καλησπερα σε ολους! Να σας πω και την δικη μου ιστορια. Με λενε Σισσυ και ειμαι 27 χρονων, καπνιζα 11 χρονια.  :οops!:   :?:   ::bad::
Εκτος απο τα τελευταια 2 χρονια ολα τα υπολοιπα καπνιζα κρυφα οποτε αυτο με εκανε να το θελω ακομα περισσοτερο. Τα 2 χρονια που καπνιζα ελευθερα το "απολαμβανα" διαφορετικα ελευθερα και ολες τις ωρες ειχα συνδυασει το τσιγαρο με καθε τι στη ζωη μου φαγητο ποτο βολτες καφε ιντερνετ τηλεοραση τα παντα ολα και στην ουσια ολα γυριζαν γυρο απο το τσιγαρο και αυτο οριζε την ζωη μου και τις κινησεις μου και αυτο με εκνευριζει παρα πολυ. Ολοι μας θελουμε την ελευθερια μας και δεν θελουμε κανενας να οριζει και να ελεγχει την ζωη μας και ομως ολοι οι καπνιστες επιτρεπουμε το κωλοτσιγαρω να μας οριζει και να μας ελεγχει. ε ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ δεν το δεχομαι αλο αυτο. Ποτε δεν ειχα κανει καποια προσαθεια για να το κοψω και μου φαινοταν αδυνατο και ακατορθωτο να μην καπνιζω να χασω την "παρεα" αλλα το τελευταιο καιρο ειχα αρχισει να το σκεφτομαι ολο και περσσοτερο γιατι αρχισα να φωβαμαι για την υγεια μου. Ετσι οταν τυχαια πετυχα το σαιτ και κατεβασα το βιβλιο του θαναση και αρχισα να διαβαζω πριν το ολοκληρωσω ειχα σβησει το τελευταιο τσιγαρο και χωρις να δυσκολευτω καθολου εδω και 8 μερες ειμαι μη καπνιστρια (απο τις 1/12/2010). Πηρα και την εντυπη εκδοση του βιβλιου και διαβασα εκει πολυτιμες συμβουλες για να μην φωβαμαι μην τυχον και ξαναπεσω στην παγιδα. Ειμαι καλα και ειμαι ελευθερη και θελω με την σειρα μου να σε αυχαριστησω Θαναση για την βοηθεια που εχεις προσφερει σε ολους μας και πραγματικα η προσφορα σου ειναι ανεκτιμητη. Να σε εχει ο Θεος καλα να συνεχισεις να μας δεινεις γνωσεις και να μας βοηθας. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μεσα απο την ψυχη μου γιατι χωρις το βιβλιο δεν ξερω αν θα τα καταφερνα αλλα και να τα καταφερνα καποια στιγμη  να μην καπνιζω θα παρεμενα καπνιστρια στο μυαλο και θα τυρρανιομουνα.  :) :) :) :victory: :victory: :victory:  ::cool:: ::cool:: ::cool::  

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
=yes!= =yes!= =yes!=
Γεια σου Σισσυ!
ωραίο το αβατάρ σου και ακόμα πιο ωραία η απόφαση να αλλάξεις τη ζωή σου προς το καλύτερο! Ετσι όπως τα περιγράφεις φαίνεται ότι έγινε την κατάλληλη στιγμή! Σε περιμένει λίγος δρόμος ακόμα, πιθανώς λίγες δύσκολες στιγμές, ιδίως καθώς απομακρύνεσαι από τις ζωντανές αρνητικές εμπειρίες (ενώ παράλληλα οι ψευδαισθήσεις κρατάνε μία θεσούλα στο υποσυνείδητο) ... σε βλέπω όμως από αυτά που μου γράφεις ότι είσαι ήδη ελεύθερη!

Είμαι κι εγώ και οι άλλοι στη διάθεσή σου για ότι βοήθεια χρειαστείς!

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline sissy

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Receive: 0
Παιδια γεια σας, χρονια πολλα καλο μηνα και καλο καλοκαιρι.
συνεχιζω την πορεια μου ως μη καπνιστρια και ειμαι 5 μηνων. Ειμαι πολυ χαρουμενη που πετυχα το βιβλιο του Θαναση γιατι ο μονος κοπος που χρειαστηκε να κανω για να γλυτωσω απο το τσιγαρο ηταν να το διαβασω ολα τα αλλα εγιναν απο μονα τους παρα πολυ ευκολα δεν το πιστευω ακομα ποσο ευκολο ηταν μετα το κλικ που εγινε στον εγκεφαλο μου. Σε ευχαριστω Θαναση!!!
Αυτο που με φωβιζει ειναι μην την πατυσω καποια στιγμη στο μελλον και καπνισω οχι απο αναγκη αλλα απο χαζομαρα της στιγμης (ολοι εχουμε τις αδυναμες στιγμες μας) ελπιζω πως οχι! Οσο για το διαστημα που περασε συγουρα υπηρξαν στιγμες που σκεφτηκα το τσιγαρο αλλα δεν μπορω να πω οτι αισθανθηκα εντονη επιθυμια να καπνισω. Ολα καλα μεχρι στιγμης και ελπιζω και για το μελλον.
Ευχομαι σε ολους καλη ελευθερια και να θυμαστε οτι τελικα το τσιγαρο ειναι ενα μεγαλο τιποτα το οποιο ξεσκεπαστηκε στο κεφαλαιο των ψευδαισθησεων και μετα απο αυτο δεν μπορει να μας ελεγχει πια.
Θαναση ανυπομονω για το νεο σου βιβλιο το οποιο ετοιμαζεις ελπιζω να το τελειωσεις συντομα. καλη δουλεια.  :keyboard: book2 :victory:
Με αγαπη
Σισσυ

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Σίσσυ!
Συγχαρητήρια για τους 5 ολόκληρους μήνες ελευθερίας! Έτσι, να μας επισκέπτεσαι κάθε τόσο και να προσφέρεις ένα ακόμα από τα πολλά λαμπρά παραδείγματα ανθρώπων που κατέκτησαν την ελευθερία τους από την άσκοπη δηλητηρίαση!
 =thumb=

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline Marina

• Συντονιστής
  • έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 3
 =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!= =yes!=

Συγχαρητήρια!!!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...