*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Γεία σας είμαι ο Γιώργος και είμαι καπνίστης  (Read 1197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Geo Farassco

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Λοιπόν είμαι ο Γιώργος 26 ετών και είμαι καπνιστής και δεν θέλω να είμαι άλλο πιστέψτε με
καπνίζω απ τα 18 στην αρχή όχι συστηματικά ,το άρχισα για "μαγκιά" θα μου πείτε και εσύ ρε φίλε στα 18 για μαγκιά έλεος κι όμως για μαγκιά στο φροντιστήριο που πήγαινα λόγω θεωρητικής κατεύθυνσης είχα μόνο συμαθητρίες απ της οποίες οι περισσότερες καπνίζαν όποτε για να δείξω ότι είναι ΑΝΗΡ άρχισα το κάπνισμα
στην αρχή συστηματικά έκανα ένα πακέτο στην βδομάδα μετά από καμπόσο καιρό το έκοψα και ήμουν καλά
άλλα ένα πρόβλημα υγείας κάποιού συγγενικού προσώπου με ξανά έριξε στην παγίδα του τσιγάρου που μάλλον δεν πρέπει να ξέφυγα πότε ,αργότερα σαν φοιτητής το έκοβα ανά περιόδους και το ξανά άρχιζα πλέον δεν θυμάμαι ούτε τους λόγους που το ξανά άρχισα
πλέον θέλω να το κόψω γίατι
1ον) πλέον δεν ανασένω κανονίκα βαριανασένω
2ον) δεν εχω διαθέση για τίποτα χωρίς καποίο προφάνη λόγο απλα δεν εφχαρηστίεμε πραγμάτα όπως παλία
3ον) έχω ακατάσχετη βουλιμία μολίς κάνω ενα τσίγαρο μου μένει μια πίκρα στο στώμα και θέλω να φάω κάτι για να μου φύγει η πίκριλα
4ον) βρωμάνε όλα μου τα ρούχα
5ον)κάνει κάκο στην τσέπη μου πολύ κάκο είμαι και ανέργος
άλλα δεν ξέρω πως .... μπορώ να αντέξω χωρίς τσιγάρο το ξέρω άλλα το στερητικό σύνδρομο φτάνει στο ζενίθ όταν δεν έχω τσιγάρο ,ψάχνω της τσέπες του πατέρα μπας και βρω κάνα πακέτο και κάνω κανένα μια φόρα κάπνισα έναν ξεχασμένο καπνό του αδερφού μου (ήταν στην προσπάθεια να το κόψει)
ένας ανασταλτικός λόγος που δεν το χω επιχειρήσει είναι η μοναξιά η κοινωνική κυρίως δεν είχα κοντά φίλους απ το σχολείο καθώς όλοι αλλάξαν πόλη διαμονής λόγω σπουδών και μετοίκησαν σε αύτες αργότερα 
για αποφορτίσω λίγο το κλήμα έκανα σίγα σίγα κάποιες παρέες τον τελευταίο καιρό όμως είναι όλοι μη καπνιστές και έτσι αναζωπυρώθηκε  η επηθυμία να το κόψω
πλέον καπνίζω ένα 25ρη πακέτο την μέρα και δεν το θέλω ωστόσο το κάνω

Offline nik/os

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 10
  • -Receive: 11
no problem
σε κανα μηνα απο τωρα θα διαβαζεις αυτα που εγραψες και θα αναρωτιεσαι ποιος το γραψε ::eye::

Offline Geo Farassco

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Αποφάσισα να κάνω το στεγνό κόψιμο του τσιγάρου κανένα τσιγάρο και αποφάσισα να πιω κόκα κόλα για να μην σκέφτομαι το τσιγάρο τραγικό; Ξύπνησα σήμερα με βαριά την αναπνοή μου όταν βρήκα λίγο τους ρυθμούς της αναπνοής μου ήθελα ελεεινά τσιγάρο έτσι και έκανα μια τράκα απ τον αδερφό μου (πήρα απ τον καπνό του ένα) δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να μην κάνω άλλο στην μέρα

Offline nik/os

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 10
  • -Receive: 11
εγω ξερω
δεν θα τα καταφερεις
γιατι ομως τοση βιασυνη??
απλα δωσε λιγο χρονο στην προετοιμασια
λιγο
μερικες μερες
και μετα θα ξερεις
θα δεις

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
για να δείξω ότι είναι ΑΝΗΡ άρχισα το κάπνισμα
 :γέλιο:
γεια σου Γιώργο,
Η μέθοδος με την κόκα κόλα είναι μία από τις χειρότερες που έχω ακούσει! Μην το ξαναδοκιμάσεις. Σου προτείνω να διαβάσεις το βιβλίο και να κάνεις μία οργανωμένη προσπάθεια. Καταλαβαίνω τα προβλήματά σου, που είναι της εποχής μας και ταλαιπωρούν όλο και περισσότερους νέους ανθρώπους, όμως αυτά δεν είναι δικαιολογία για να αναβάλλεις κάτι που θα κάνει τη ζωή σου πιο ευχάριστη και καλύτερη από κάθε άποψη.

book2
Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!