*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Είμαι νέο μέλος.Καλησπέρα!  (Read 903 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline valia40

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Είμαι νέο μέλος.Καλησπέρα!
« on: August 14, 2010, 01:48:03 PM »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Ευαγγελία και είμαι νέο μέλος αυτής της όμορφης παρέας. Είμαι 44 χρόνων, φανατική καπνίστρια από τα 20 χρόνια μου και δεν έχω κάνει καμμία προσπάθεια να το κόψω. Επίσης είμαι παχύσαρκη. Διάβασα την δωρεάν έκδοση του βιβλίου και σκέφτηκα ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω...Επειδή όμως είμαι της παλιάς σχολής παρήγγειλα το βιβλίο μέσω του e-shop οπότε και περιμένω να το έχω και να ξεκινήσω σοβαρά τη προσπάθεια μου, διαβάζοντας το βιβλίο αλλά και συμμετέχοντας ή απλά παρακολουθώντας κάποιες από τις συζητήσεις σας. Μέχρι τότε προσπαθώ να μη καπνίζω πολύ. Οπως είπα ουδέποτε έχω κάνει καμμία προσπάθεια να το κόψω...Γιατί τώρα;Γιατί θέλω να έχω καλύτερη υγεία και φυσική κατάσταση, γιατί θέλω να κάνω οικονομία στη τσέπη μου στους δύσκολους αυτούς καιρούς και, ίσως το κυριότερο από όλα, να ανεξαρτητοποιηθώ από μία πολύ καταστροφική και ζημιογόνα σχέση. Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τη προσπάθεια. Ισως και να μην τα καταφέρω τελικά!Το να προσθέσω βάρος στο ήδη υπάρχον δεν με απασχολεί και τόσο. Αυτό που θα μου δυσκολέψει την κατάσταση είναι ότι έχω συνδυάσει το κάπνισμα με τη συγκέντρωση την ώρα της δουλειάς! Ελπίζω να τα καταφέρω. Αν όχι ......Εύχομαι να είστε όλοι καλά και καλή επιτυχία στον αγώνα σας.
Υ.Γ. Εκτός πάντως από το θέμα της διακοπής του καπνίσματος βρίσκω και άλλα πολύ ενδιαφέροντα θέματα σε αυτό το site όπως της διατροφής, της ψυχολογίας και της παιδείας.  Εύχομαι ο κάτοχος να συνεχίσει την πολύ καλή του προσπάθεια αλλά και να βρεθούν αρκετοί από σας που να τον βοηθήσουν ουσιαστικά.

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Είμαι νέο μέλος.Καλησπέρα!
« Reply #1 on: August 17, 2010, 05:25:38 PM »
Γεια σου Ευαγγελία,

Σχετικά με το θέμα του πάχους και της δίαιτας είναι κάτι που με απασχολεί πολύ τον τελευταίο καιρό. Στο τέλος της επόμενης χρονιάς θα έχω έτοιμη μία πολύ ενδιαφέρουσα λύση.. για πραγματικά πανεύκολο φυσικό αδυνάτισμα. Μη με ρωτήσεις τι είναι, έχει ακόμη δρόμο για να τελειοποιηθεί. Πάντως έχω κάνει τις πρώτες σημαντικές ανακαλύψεις πάνω στο θέμα, το οποίο μελετώ εντατικά.

Εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι αυτό που λες κι εσύ. Να μη νοιάζεσαι για το πάχος όσο υπάρχει το πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα του καπνίσματος. Φρόντισε μόνο να μην τρως γλυκά και εφάρμοσε όσο μπορείς τις διατροφικές συμβουλές του βιβλίου.

σου εύχομαι καλή επιτυχία!
Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!