*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: καλησπέρα σε όλους  (Read 1295 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline konstantinos

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 20
καλησπέρα σε όλους
« on: July 22, 2010, 01:09:26 AM »
Καλησπέρα σε όλους,
με λένε Κωνσταντίνο και είμαι 32 χρονών. Είμαι δυστυχώς κι εγώ καπνιστής εδώ και πολλά χρόνια (από τα 17 μου) και φυσικά όπως και οι περισσότεροι έχω κάνει μέχρι τώρα πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να διακόψω. Χθες για πρώτη φορά ήρθα τυχαία σε επαφή με το site σας και ομολογώ ότι χάρηκα πολύ που επιτέλους βρήκα ένα site που δεν αποτελείται από γιατρούς και ειδικούς αλλά κυρίως από πρώην καπνιστές (αν εχω καταλάβει καλά) που θα ήθελαν να βοηθήσουν και άλλο κόσμο να ξεφύγει από αυτή τη χαζομάρα. Εδώ και αρκετό καιρό έχω αρχίσει να οργανώνω την επόμενη και τελευταία μου (ελπίζω) προσπάθεια. Το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι την τελευταία φορά που προσπάθησα (ήταν πριν από δύο χρόνια και ήταν και η πιο επιτυχημένη) η οποία κράτησε 4 μήνες είχα φοβερά προβλήματα αυπνίας. Από τους 4 μήνες, τους 3 δεν μπορούσα να κοιμηθώ σχεδόν καθόλου. Είχα φτάσει σε σημείο να μένω 72 ώρες άυπνος, να κοιμάμαι 3-4 ώρες και μετά πάλι το ίδιο. Επίσης είχα σε μεγάλο βαθμό αντικαταστήσει το τσιγάρο με το αλκοόλ. Έδωσα μεγάλες μάχες με τον εαυτό μου και αρνιόμουνα πησματικά να καπνίσω.... αλλά στο τέλος από το να τρελαθώ και να γίνω αλκοολικός ξαναάρχισα το κάπνισμα ... και σιγά σιγά όλα ξαναέγιναν φυσιολογικά. Βέβαια, δεν έφτεγε μόνο το τσιγάρο για αυτή την άσχημη περίοδο. Είχα και κάποια άλλα προβλήματα τα οποία όμως φρόντισα και έλυσα.
Για να μην σας κουράζω ... τώρα όλα πάνε καλά στη ζωή μου και αισθάνομαι ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για να διακόψω. Ψάχνω όμως να βρώ την μέθοδο που θα μου ταιριάζει καλύτερα γιατί δεν θα δεχθώ άλλη αποτυχία. Διάβασα το πρώτο μέρος του βιβλίου και πραγματικά με ενθουσίασε. Λέει πράγματα που δεν τα είχα φανταστεί. Έχω παραγγείλει και το δεύτερο μέρος για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.
Αυτά προς το παρόν και θα ενημερώσω για τις αποφάσεις μου.
ΥΓ. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με το θέμα του ύπνου ... είναι ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια.

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: καλησπέρα σε όλους
« Reply #1 on: July 24, 2010, 03:10:42 AM »
Κωνσταντίνε γεια σου!
με το θέμα της αϋπνίας έχω ασχοληθεί σχεδόν περισσότερο από το θέμα του καπνίσματος.. (που λέει ο λόγος!). Με έχε απασχολήσει πολύ γιατί κατά περιόδους έπασχα κι εγώ. Στο χάρτινο αντίτυπο που θα λάβεις περιέχονται συγκεκριμένες οδηγίες για να καταπολεμήσεις το πρόβλημα. Είναι κάτι που απασχολεί πολύ κόσμο, και καπνιστές και μη.

Με ενδιαφέρει πολύ η πορεία σου στο θέμα της αϋπνίας και θα ήθελα να δημοσιεύσεις την εμπειρία σου, τι σε βοήθησε και τι όχι. Επίσης θα με ενδιέφερε αν υπάρχει άλλο πρόβλημα πχ. αν παχαίνεις, αν έχεις μειωμένη ενέργεια και κακή διάθεση, διαταραχές στη λίμπιντο, όρεξη για αλκοόλ κλπ. Γράψε και εγώ θα σε βοηθώ όσο μπορώ. Όμως το καλοκαίρι θα λείπω συχνά είτε για διακοπές είτε για δουλειές, οπότε οι απαντήσεις μου θα είναι αραιές, αλλά ουσιαστικές.

Οργάνωσε καλά την νέα σου προσπάθεια και άλλαξε τη ζωή σου προς το καλύτερο! Μπορείς!
Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!

Offline ourtas

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Απ: καλησπέρα σε όλους
« Reply #3 on: October 24, 2010, 06:56:57 PM »
ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ..ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ