*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Όταν χαλάς μια επέτειο  (Read 1805 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mafalda

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Όταν χαλάς μια επέτειο
« on: May 18, 2010, 09:13:42 PM »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήμουν καπνίστρια των σχεδόν τριών πακέτων.Πριν απο 3 μήνες,στισ 19/2/2010 έκοψα το τσιγάρο με την τεράστια βοήθεια του βιβλίου.Πριν κάποιο καιρό το είχα κάνει πάλι,για ένα μηνα,αλλά ξανακύλισα.Αυτή η περίοδος είναι πολύ δύσκολη για μένα ψυχολογικά.Τελοσπάντων πριν δύο μέρες ξανακύλισα και κάπνισα πολύ.Το μετάνιωσα,απογοητεύτηκα και δεν κάπνισα άλλο από τότε.Δε νιώ8ω την παραμικρή ενόχληση ούτε θελω να κάνω τσιγάρο.Όμως αφενός χάλασα την επέτειο των τριών μηνών μου που θα ήταν αύριο,αφετέρου σκέφτομαι πως η περίοδος που περνάω είναι πολύ δύσκολη,θα έρθουν κ αλλα ζόρια,αφού απο το πουθενά ξανακάπνισα έστω για κάποιες ώρες,γιατι να μην το κάνω πάλι;Τι μπορώ να κάνω να το αποφύγω ρε παιδια; :οops!: :οops!:

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Όταν χαλάς μια επέτειο
« Reply #1 on: May 18, 2010, 11:47:55 PM »
Γεια σου Μαφάλντα. Νομίζω ότι είσαι πάλι καπνίστρια, αν και ελπίζω να με διαψεύσεις. Η αμφιβολία έχει φωλιάσει μέσα σου. Ακόμα κι αν δεν έχεις την παραμικρή ανάγκη για κάπνισμα, ζεις πλέον μέσα στην αμφισβήτηση της απόφασής σου. Μπορείς άραγε να το ξεπεράσεις αυτό και να συνεχίσεις σαν να μην τρέχει τίποτα; Εσύ ξέρεις.

Μέσα στο φόρουμ θα βρεις πλούτο ιδεών για να κάνεις μία νέα προσπάθεια αν χρειαστεί.
Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!

Offline Mafalda

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
« Reply #2 on: May 19, 2010, 10:41:53 AM »
Καλημέρα!

Και εγώ ελπίζω (και πιστεύω) να σας διαψεύσω.ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Νικολέτα (Mafalda δλδ  ::eye::)

Offline VICKY

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
« Reply #3 on: May 20, 2010, 04:32:53 PM »
Μαφάλτα πώς τα πάς?? Είσαι καλά ?
ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ!

Offline Mafalda

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
« Reply #4 on: May 20, 2010, 11:05:00 PM »
 :γέλιο: :γέλιο: :γέλιο: :γέλιο: :γέλιο:

Πολύ καλά και ..άκαπνα!Πριν μου συμβει το επεισόδιο που περιέγραψα παραπάνω,το βλεπα συχνά στον ύπνο μου.
Δυστυχώς πραγματοποιήθηκε ο εφιάλτης αλλά δε θα ξανασυμβεί.
ελπίζω η δική σου προσπάθεια να πηγαίνει καλύτερα!

Offline ΜΤ

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
« Reply #5 on: May 21, 2010, 09:48:19 AM »
Καλημέρα Νικολέτα !
Αν και περνάς μια δύσκολη περίοδο όπως λες, ξερεις πως αξίζει να παραμείνεις άκαπνη. Άλλωστε ξέρουμε πολύ καλά όλοι ,και από το βιβλίο του Θανάση και από την εμπειρία μας, πως το τσιγάρο δε θα λύσει τα προβλήματά μας.
Έχε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου και προχώρα, θα τα καταφέρεις.
Μαίρη

Offline Mafalda

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
« Reply #6 on: May 21, 2010, 02:37:12 PM »
Καλημέρα!!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο,κατάλαβα το λάθος μου και φυσικά παραμένω άκαπνη!!!Και σε εσένα καλή επιτυχία!!!!!! =yes!= =yes!=