*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 70583 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stefanos

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 11
Xθες παρέλαβα τις βιταμίνες μου από το evitamins!!! Έκαναν περίπου 5 εβδομάδες να έρθουν αλλά η παράδοση έγινε στο σπίτι μου.Καθόλου άσχημα για πρώτη φορά...

Offline Lys

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 1
Εγώ αγοράζω από βότανα από τα μαγαζιά της Ευριπίδου.

Offline Faceman

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
Ας πω και εγώ την εμπειρία μου ...

Αφού διάβασα το σχετικό τόπικ, έκανα μια παραγγελία από iHerb ύψους 60$ περίπου.
Χρησιμοποίησα τον κωδικό που πρότεινε ο Θανάσης και μου κατοχύρωσε μια έκπτωση
(νομίζω 5$).

Επίσης η εταιρία σου επιστρέφει το 10% του συνολικού ποσού αγοράς σαν έκπτωση
σε περίπτωση νέας παραγγελίας αν αυτή γίνει σε διάστημα 60 ημερών από την τελευταία
παραγγελία.

Το πακέτο μου έφτασε μέσα στην ''εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης'' δηλ. μετά από
4 περίπου εβδομάδες.

Οι τιμές ήταν αρκετά καλές και κατά καιρούς βγάλουν επιπλέον εκπτώσεις όπως π.χ. αυτό
το διάστημα που σου δίνουν 15% σε αθλητικά συμπληρώματα.

Το μόνο αρνητικό (εκτός βέβαια από την όποια καθυστέρηση που αποθαρρύνει όσους χρειάζονται
κάτι άμεσα), είναι ότι δεν σου στέλνουν Tracking number για να παρακολουθήσεις που βρίσκεται το
δέμα σου.

Σύντομα θα κάνω άλλη μια παραγγελία και θα σας ενημερώσω σχετικά.

ΥΓ. Καλώς σας βρήκα κι'όλας  :wave:

Offline giannis mtrs

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
Παραγγελίες (2 από 90 ευρώ έκαστη) από iherb στις 28 Σεπτεμβρίου και παρέλαβα χωρίς κανένα πρόβλημα 11 Οκτώβρη! Εντυπωσιακά ταχύτατη αποστολή στην Ελλάδα και με αριθμό εντοπισμού δέματος μέχρι που θα φτάσει Ελλάδα (εντός Ελλάδος σταματάει η υπηρεσία εντοπισμού). Από 3 Οκτώβρη είχαν φτάσει τα δέματα Αθήνα από ΗΠΑ (μόλις 5 ημερολογιακές ημέρες-3 εργάσιμες). Εν συνεχεία ήθελε περισσότερες μέρες (8 ημερολογιακές) το Αθήνα-Ηράκλειο Κρήτης (όπου διαμένω),από ότι το ΗΠΑ-Ελλάδα.  :-x

Offline lina

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 2
Είχα κάνει την πρώτη μου παραγγελία απο Αμερική στην evitamins.com/gr/ το 2013 είχε καθηστερήσει κάπου στις 30 μέρες... Η πιο πρόσφατη ήταν τον περασμένο μήνα και ήρθε σε πολύ καλό χρόνο, 14 ημέρες (χωρίς σαββατοκύριακα). Οι τιμές απλά δεν παίζονται για ελαφριά δέματα.

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Έριξα μια ματιά στη σελίδα evitamins.com που ανέφερε το μέλος Λίνα, και έκανα σύγκριση με την iherb σε 2 προϊόντα, την γλυκοζαμίνη (http://eu.iherb.com/Jarrow-Formulas-Glucosamine-Chondroitin-MSM-Combination-240-Capsules/199 ) και τα BCAA. Διαπίστωσα ότι η iherb είναι λίγο φθηνότερη στα BCAA και πολύ φθηνότερη στη γλυκοζαμίνη. Αλλά μπορεί σε άλλα προϊόντα να μην υπάρχει τόση διαφορά.

Πάντως για να λέω και τα θετικά, είναι ωραία στημένη η σελίδα και άψογα μεταφρασμένη στα ελληνικά. Πολύ φιλική η όψη της. Και το πρόγραμμα ανταμοιβών είναι σοφό και αξιόλογο, όπως και της iherb. Και μετά, μοιραία σκέφθηκα και την θλιβερή ελληνική πραγματικότητα...

Τι πρόγραμμα ανταμοιβών έχουν οι ελληνικές εταιρίες συμπληρωμάτων; Πχ. η ελληνική πρωτεΐνη, οι ελληνικές μάρκες βιταμινών κλπ... Τίποτα! Θα μπορούσαν έστω να στείλουν ένα μικρό δείγμα δωρεάν των προϊόντων τους σε καμιά 30ριά διαχειριστές σχετικών ιστοσελίδων, σε άλλους τόσους ιδιοκτήτες μεγάλων γυμναστηρίων με κόστος μηδέν γι αυτούς, κλπ. Αλλά... τίποτα..

Γι αυτό δεν είναι περίεργο ότι ΤΙΣ ΤΡΩΝΕ ΑΛΥΠΗΤΑ από εταιρίες που έχουν έδρα σε απίστευτες αποστάσεις από την Ελλάδα. Ο Αμερικανός καταφέρνει και στέλνει ποιοτικότατο προϊόν από την άλλη άκρη του κόσμου σε ασυναγώνιστη τιμή που αποσβαίνει τα ταχυδρομικά έξοδα, και ο Έλληνας επιχειρηματίας που απέχει μόλις 2 ώρες απ' το σπίτι σου, είναι χιλιόμετρα πίσω από κάθε άποψη (τιμή, διαφήμιση, πρόγραμμα ανταμοιβών κλπ κλπ). Επιχειρηματικότητα νηπιακού επιπέδου.

Και δε λέω για πράγματα στα οποία δε μπορεί να υπάρξει ανταγωνισμός με τα μεγαθήρια του εξωτερικού, αλλά ακόμα και σε πράγματα που θα μπορούσαν χωρίς κανένα ιδιαίτερο κόστος να προωθηθούν, ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ύπνο βαθύ. Γι αυτό βέβαια δε δικαιούνται να οραματίζονται το μέλλον.. Το ίδιο συμβαίνει σε πολλές επιχειρήσεις, άλλων κλάδων. Φυσικά ας μην ξεχνάμε και τον μεγαλύτερο ληστή που φέρει τη μέγιστη ευθύνη: Το σπάταλο κράτος μας, που για τις ανάγκες του δολοφονεί την επιχειρηματικότητα με απίστευτους, εξωπραγματικούς φόρους.

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline lina

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 2
Στέφανε, πλήρωσα με Paypal Balance στην eVitamins αφού η Visa δεν γινόταν δεκτή επανειλημμένα. Τους είχα ρωτήσει στη σελίδα τους στο Facebook, (απαντούν ελληνικά εκεί). Ακόμη κάποιοι δυσκολεύνται μου είχαν πει. Οι τιμές τους είναι φοβερές.

Offline giannis mtrs

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
Πράγματι πολύ καλές τιμές στο evitamins (στα περισσότερα προιόντα πιο καλές από iherb).
Σίγουρα θα το δοκιμάσω με τον νέο χρόνο. Υπάρχει περιορισμός στα κιλά του δέματος από evitamins; Είναι σαν το iherb που πρέπει να είναι μέχρι 1,8 κιλά και κάτω από 90 ευρώ;

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Ενημερώνω τα μέλη για 2 σημαντικές αλλαγές στην iherb.

Η μία αφορά το μπόνους που κερδίζει κάποιος που προτείνει την εταιρία σε φίλους και συγγενείς και η άλλη αφορά τα μεταφορικά έξοδα. Παρακαλώ διαβάστε τις προσεκτικά, γιατί αν δεν τις γνωρίζουμε χάνουμε χρήματα τόσο από τα μπόνους και τις εκπτώσεις, όσο και από τα μεταφορικά έξοδα.

Οι αλλαγές αυτές έχουν ενσωματωθεί στην αρχική δημοσίευση αυτού του θέματος. Μπορείτε να τις διαβάσετε εκεί.

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.