*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν το νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) και το ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2).

Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 74106 times)

giannis mtrs and 1 Guest are viewing this topic.

Offline PantelisKarras

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Γεια και από μένα,
να ρωτήσω και εγώ 1-2 πραγματάκια.
-Τελικά μέχρι πόσα προιόντα μπορώ να παραγγείλω (κάποιος φίλος ανέφερε μέχρι 3 λόγω εοφ)
-Μέχρι τι ποσο δε με πιάνει έξτρα κόστος στο τελωνείο;
-Τελικά πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο στο iherb για να μου έρθει με ταχυδρομείο ή απλά να κάνω την παραγγελία;

Υ. Γ. Μεγάλη ποικιλία βλέπω και στο ebay.gr αλλά μεγάλες αποκλίσεις στα μεταφορικά. ΑΛλά λόγω αγγλίας δεν νομίζω να υπάρχει θέμα τελωνείου εκεί. Οι διαφορές στα μεταφορικά μάλλον είναι θέμα του πως στέλνει κάθε εταιρία (ταχυδρομείο-κουριερ)

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 202
  • -Receive: 170
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
γεια σου Παντελή

απαντώ σε αυτά που ρωτάς:

1) Παραγγέλνεις μέχρι ΟΣΑ ΘΕΣ. Περιορισμός υπάρχει μόνο στο βάρος το οποίο τώρα είναι 1,8 κιλά ανά δέμα αν δεν κάνω λάθος. Προσθέτοντας πράγματα βλέπεις πόσο είναι το συνολικό βάρος της παραγγελίας και προσθέτεις ή αφαιρείς νέα προϊόντα στο καλάθι σου. Αν θες παραπάνω από 1,8 κιλά βάζεις τα επιπλέον προϊόντα σε ένα 2ο ή και 3ο δέμα.

2) Δεν υπάρχει κόστος στο τελωνείο σε καμία περίπτωση.

3) Απλά κάνεις την παραγγελία. Μόνο με ένα τρόπο στέλνει η iherb και αυτός είναι ο σωστός.

με ebay δεν έχω ασχοληθεί στα συμπληρώματα, δύσκολα όμως φαντάζομαι να έχει καλύτερες τιμές και ποιότητα εξυπηρέτησης από iherb.

καλή συνέχεια :)
   Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!

Offline htsopelas

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
εγω παιδια σωθηκα με τις παραγγελιες απεξω!

Offline vers

• Περαστικός
  • Thank You
Ευχαριστω για την απαντηση.
Παντως αξι2ει να καλλιεργησεις σιατροχορτο αν εχεις χρονο, αν το κανεις μια φορα θα σου φαινεται γελιο μετα. Υπαρχουν βιντεακια στο you tube που το δειχνουν βημα βημα. Ετσι ακριβως το εκανα κι εγω και επιασε με την πρωτη. :-x

Offline ommilos

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Receive: 2
γεια σε ολους.μολις εγινα μελος του πολυ καλου σαιτ.παραγγειλα απο το iherb για πρωτη φορα στις 29 οκτωβριου προιοντα συνολικης αξιας 86$.εχουν περασει 16 μερες και ακομα δεν εχω λαβει τα προιοντα.να ανησυχω?ευχαριστω.
  :roll:

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
πήγαινε στη σελίδα της iherb και πάτα πάνω δεξιά εκεί που λέει My account. Στη σελίδα που θα ανοίξει κοίτα κάτω μέρος που λέει "Order History". Κοίτα την παραγγελία σου τι μέρα τοποθετήθηκε και αν περάσει μία ακόμη εβδομάδα κ δε σου έρθει στείλε τους ένα μέιλ λέγοντάς τους ότι η παραγγελία με αριθμό τάδε δεν ήρθε κ αν μπορούν να κάνουν κάτι. Μου έχει αργήσει ως και μήνα να έρθει μία παραγγελία. Τους είχα στείλει μέιλ και μου είπανε "κάντε λίγο υπομονή πιθανώς θα αργήσει το δέμα" και όντως στο μήνα ήρθε.

Επικοινώνησε κιόλας με τα ΕΛΤΑ. Μήπως ζεις σε πολυκατοικία και βούτηξε κανένας το χαρτάκι του ταχυδρόμου και πήγε και το πήρε; Πες μας νεότερα σε 5-10 μέρες κ τα ξαναλέμε. Έχω περιέργεια να δω αν θα είσαι η πρώτη περίπτωση ανθρώπου που χάνει δέμα.

Offline ommilos

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Receive: 2
φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση.σημερα παρελαβα τα προιοντα.ολα καλα....

Offline kostas9b

• Περαστικός
  • Thank You
  • -Receive: 1
Καλησπέρα Θανάση.

Δεν είναι η πρώτη μου παραγγελία από iherb.
Έκανα 2 παραγγελίες με διαφορετικό όνομα αλλά με ίδια διεύθυνση παράδοσης.

Η 1η παραγγελία έγινε στις 7/11 και η 2η έγινε στις 9/11.
Διεύθυνση παράδοσης Νάουσα Ημαθίας.
Το ειδοποιητήριο το δικό μου είναι όπως και του φίλου παραπάνω από το τελωνείο Θεσσαλονίκης.
Στην μία παραγγελία είχα έκπτωση σαν νεο μέλος, στην άλλη όχι.

Offline geo-geo

• Περαστικός
  • Thank You
Καλησπερα....ειμαι πελατης της IHERB και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....με ολα....και τα μεταφορικα...πολυ λιγα 4$ που με την εκπτωση που σου κανει στη ουσια ερχονται δωρεαν....Tωρα οσο αναφορα για την NETRITION ειναι πολυ ποιο φτηνη στα προιοντα της...αλλα αυτο που προσεξα εκανα μια εικονικη παραγγελεια τα μεταφορικαν πηγαν πολυ πανω....με πολυ χαμηλο βαρος...θα ηθελα να μου πει καποιος που ψωνιζει απο εκει....αν μπορει να με βοηθησει αν υπαρχει τροπος τα μεταφορικα να μειωθουν ευχαριστω...

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος μείωσης των μεταφορικών στη Netrition.com. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να προσθαφαιρείς προϊόντα βρίσκοντας το καλύτερο κόστος. Πχ. μπορεί να έχεις κόστος 20 € και να βάζεις μία βιτ. C και να εκτοξεύεται στα 26 € το κόστος. Είναι λίγο ταλαιπωρία, το είχα κάνει παλιά που παράγγελνα από netrition.

Τώρα σταθερά προτιμώ iherb για πολλούς λόγους, μεταξύ των οποίων επαγγελματισμό, τεράστια ποικιλία, τιμές, γρηγορότερη παράδοση κλπ

Σημείωση: Ένας φίλος από Θεσσαλονίκη μου είπε ότι παρέλαβε κανονικά το δέμα του. Πιθανότατα λύθηκε το πρόβλημα της βόρειας Ελλάδας, αλλά για καλό κ για κακό δοκιμάστε με μικρή παραγγελία και ενημερώστε μας εδώ.