*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Δεν μπορώ να ξεκουραστώ  (Read 1590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dandrom

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
Δεν μπορώ να ξεκουραστώ
« on: June 04, 2008, 01:56:42 PM »
Admin: Έφτιαξα ένα νέο θέμα εδώ με αυτό που ρωτάει η Ανδρομάχη.
Είναι 2 μήνες και βάλε που το έχω κόψει και εγώ ορμώμενη από το βιβλίο του Θανάση!
Το έκοψα πανεύκολα όντως! Τώρα που έχει φύγει από το μυαλό μου αυτό το στενόμακρο πράγμα, ξέρεις τι μου λείπει περισσότερο?
Μη γελάσετε! Μου λείπει η τεμπελιά του! Ναι! Η τεμπελιά του! Μου λείπει ο κενός χρόνος που ξόδευα στον καναπέ. ΚΑΘΟΜΟΥΝ. Τώρα ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ. Δεν μου λείπει ο καπνός, ούτε το τσιγάρο. Δεν ζηλεύω τους άλλους που καπνίζουν στην παρέα. Όταν είμαι μόνη  μου όμως δεν βρίσκω ένα υποκατάστατο για ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. Ίσως επειδή είμαι υπερκινητική. Σκέφτηκα ένα βιβλίο, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Μόλις κάτσω λοιπόν, σκέφτομαι ότι πρέπει να απλώσω, να πλύνω τα πιάτα κλπ. Με το τσιγάρο... είχα ένα κίνητρο (!) για να τα κάνω πιο γρήγορα. Βοηθήστε με λίγο. Είναι κρίμα να το αρχίσω για χαζούς λόγους... Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Τελικά, από άγνοια πάσχουμε!!!
Όχι από στερητικά σύνδρομα...

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Δεν μπορώ να ξεκουραστώ
« Reply #1 on: June 05, 2008, 10:34:32 PM »
Ανδρομάχη, (dandrom)
Θέλω να σου απαντήσω, αλλά δημοσίευσες σε λάθος θέμα. Έχεις ανοίξει δικό σου θέμα, οπότε αντέγραψε αυτά που έγραψες παραπάνω στο δικό σου θέμα.
Μόλις το κάνεις θα σου απαντήσω στα πολύ ενδιαφέροντα που έγραψες.
Θανάσης

Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!

Offline x-plain

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
Δεν μπορώ να ξεκουραστώ
« Reply #2 on: May 04, 2009, 08:57:52 PM »
Ανδρομάχη, (dandrom)
Θέλω να σου απαντήσω, αλλά δημοσίευσες σε λάθος θέμα. Έχεις ανοίξει δικό σου θέμα, οπότε αντέγραψε αυτά που έγραψες παραπάνω στο δικό σου θέμα.
Μόλις το κάνεις θα σου απαντήσω στα πολύ ενδιαφέροντα που έγραψες.
Θανάσης

Καλησπερα..και με γεια το φορουμ!!!  =yes!= =yes!=

Επειδη ειναι πολυ ενδιαφεροντα αυτα που εγραψε η dandrom και δυστυχως δεν τη βρηκα την απαντηση  στο φορουμ, μπορεις να απαντησεις Θαναση εδω???  :oops: :oops:

Πραγματικα με ενδιαφερει αυτο το θεμα που εθιξε ... :οops!:

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Δεν μπορώ να ξεκουραστώ
« Reply #3 on: May 06, 2009, 05:29:34 PM »
Γι αυτό ακριβώς το πράγμα δίνει μία απάντηση το βιβλίο στο κεφάλαιο "οι καλύτερες συμβουλές" με τίτλο Μάθετε να ξεκουράζεστε! (σελ 163 στην παρούσα έκδοση). Η ξεκούραση είναι απαραίτητη και μερικοί πρώην καπνιστές που την έχουν συνδυάσει με τσιγάρο ίσως χρειαστεί να την ξαναανακαλύψουν.
Κατεβάστε το δωρεάν βιβλίο σας εδώ!

Offline ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΔΑΣΥΛΑ

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 7
Απ: Δεν μπορώ να ξεκουραστώ
« Reply #4 on: May 08, 2009, 01:47:21 PM »
Λοιπόν, αυτό το πρόβλημα το είχα κι εγώ πολύ έντονα στην αρχή, όντως κουραζόμουν γιατί δεν ξεκουραζόμουν με αφορμή το ....., και μετά από σκέψη και προβληματισμό αποφάσισα να ασχοληθώ με κάτι που ανακάλυψα πρόσφατα ότι με χαροποιεί. Δεν έχει νόημα να αναφέρω τι είναι, απλά θα σου προτείνω διάφορα, εκτός του βιβλίου που αναφέρεις: κέντημα (μη γελάμε, είναι κάτι παραγωγικό, όμορφο, περνάει η ώρα και μένει!), ζωγραφική, ανθοκομική, κηπουρική (αν υπάρχει βέβαια κήπος), παζλ (καλή ιδέα) και είμαι σίγουρη πως κάτι άλλο θα σκεφτείς... Θυμίσου μόνο ότι κάποτε ζούσες χωρίς αυτό, τότε πώς περνούσες τον χρόνο σου?
ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ!