*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Άντε πάλι από την αρχή...  (Read 1003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitrisP

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Άντε πάλι από την αρχή...
« on: March 30, 2009, 12:13:32 PM »
Πολλά άλλαξαν από την τελευταία φορά που έγραψα.

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΑ.

Η αφορμή που συνέβη αυτό είναι το εξής: Πολύ έντονη περίοδος στρες για μένα και τη σύντοφό μου. Για να ανταπεξέλθω σε όλη αυτή την πίεση, κατέφυγα στο κάπνισμα. Σήμερα είναι η 2η μέρα που δεν καπνίζω, μετά από σχεδόν 5 μέρες ξανακυλίσματος. Την περίοδο που ξανακάπνισα, παρατήρησα τα εξής:

1. Δεν μου φάνηκε κανένα από το τσιγάρα που κάπνισα απολαυστικό. Πραγματικά, εξεπλάγην πάρα πάρα πολύ με αυτό! Μέχρι την 5η μέρα, αυτή η δυσφορία του κάθε τσιγάρου δεν άλλαξε.
2. Σωματικά, έγινα ΧΑΛΙΑ πραγματικά. Βάρυνε η αναπνοή μου, πονούσα στη μέση, ένιωθα ναυτία και ψυχολογικό πανικό.

Από προχτες το βράδυ αποφάσισα να κάνω άλλη μία προσπάθεια...

Ξαναδιάβασα το βιβλίο, αυτό μου έδωσε κουράγιο, όπως και πήρα δύναμη από έναν καλό μου φίλο που το έχει κόψει εδώ και 24 μέρες.

Offline motochris

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #1 on: March 30, 2009, 12:20:01 PM »
Αφού παραδέχεσαι ότι δεν βρήκες κάποια "παρηγοριά" είμαι σίγουρος
ότι θα τα καταφέρεις !!!

Καλή επιτυχία φίλε !!!

Χ_
4+ χρόνια "καθαρός" !!!

Offline Petros Electron

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #2 on: April 01, 2009, 10:27:23 PM »
Δεν πειράζει, Αρκεί που κατάλαβες ότι δεν προσφέρει τίποτε, ούτε παρηγοριά ούτε τίποτε, είναι ένα άχρηστο πράγμα. Κατά την γνώμη μου είσαι 2 φορές ποιο δυνατός τώρα στην απόφαση σου. Και εγώ πριν από λίγο καιρό άναψα ένα από έναν φίλο μου, έκανα 2-3 τζούρες και το πέταξα.. Πραγματική αιδια μου ‘ρθε..
"Όταν μεν είσαι μόνος σου, να είσαι μετριόφρονας, όταν δε είσαι με άλλους, να είσαι ειλικρινής." ΠΛΑΤΩΝ (427 – 345 π.Χ.) [/b]

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #3 on: April 02, 2009, 11:03:50 AM »
Δεν είναι ευχάριστο νέο για σένα να ξανακυλάς γιατί μπαίνεις σε νέα ταλαιπωρία. Όμως από αυτά που γράφεις, φαίνεται ότι η σκέψη σου είναι κοντά στην αντικειμενική πραγματικότητα (ότι το κάπνισμα είναι άσκοπο και δεν προσφέρει τίποτα), και αυτό θα είναι πολύτιμη βοήθεια για σένα, μιας και όπως όλοι ξέρουμε.. όλα είναι στο μυαλό.

Καλή συνέχεια σου εύχομαι,
και μην ξεχνάς το μάθημα που πήρες από το ξανακύλισμά σου  :)

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.