*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Kαλησπέρα και από μένα..  (Read 1789 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wildlover

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Kαλησπέρα και από μένα..
« on: January 08, 2009, 10:20:16 PM »
Με λένε Δημήτρη είμαι 31 ετών και είμαι από Καλαμάτα.Ξεκίνησα το κάπνισμα στα 18.Καπνίζω τουλάχιστον 2,5 πακέτα τσιγάρα και απ'ότι θυμάμαι μια φορά είχα κάνει απόπειρα να το κόψω στην αρχή της καπνιστικής μου καριέρας   :γέλιο: Και αυτό για καμιά εβδομάδα.Να πώ
την αλήθεια δεν ε'ιχα βρεθει ποτέ στην ανάγκη να το κόψω και δυστυχώς
είμαι από τους ανθρώπους που έχω συνδέσει πολλά βιώματα μου με το κάπνισμα.Υπήρχαν στιγμές που χαιρόμουν που ζούσα για να καπνίζω.Για τέτοια αρρώστια μιλάμε.Το θέμα είναι ότι είμαι ένας άνθρωπος που με ενδιαφέρει η υγιεινή ζωή.Κάνω καλή διατροφή καιγυμνάζομαιπολύ,τρέχοντας μάλιστα και πολλά χιλιόμετρα.Εδώ και καιρό έχω αρχίσει να βλέπω αρκετές παρενέργειες από το κάπνισμα και στην ενέργειά μου και στην ποιότητα της ζωής μου γενικά.Βλέποντας και τον πατέρα μου να βήχει ασταμάτητα πλέον από αυτό,έχω πάρει την απόφαση να το βγάλω επιτέλους από τη ζωή μου.Επίσης θέλω να πω ότι η γυμναστική είναι κάτι που μου αρέσει πολύ και πιστεύω ότι θα με βοηθήσει αρκετά.Διάβασα το πρώτο μέρος του βιβλίου όταν μου το έστειλε ένας φίλος και παρήγγειλα και το υπόλοιπο.Θέλω να πω στο φίλο Θανάση ότι η δουλειά του είναι εξαιρετική και να τον ευχαριστήσω πάρα πολύ που μου έδειξε την αλήθεια.Εντυπωσιάστηκα απ'τη σφαιρικότητα που είδε το θέμα.Είναι πραγματικά επιστημονική προσέγγιση.Θα ήθελα να παραθέσω ότι η ψευδαίσθηση που με ενοχλεί κυρίως είναι οτι σα χαρακτήρας βλέπω πιο καλλιτεχνικά τη ζωή και έχω συνδέσει το τσιγάρο με τη μουσική και τις στιγμές που γενικά θέλω να ξεφύγω σαν άνθρωπος.Εκεί πιστεύω ότι θα δυσκολευτώ λίγο.Ελπίζω να μη σας κούρασα.Έχω πει μέχρι το τέλος του μήνα να το πετάξω.Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι Θανάση και σε όλα τα παιδιά που παρακολουθώ τις απόψεις τους εδώ.

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #1 on: January 08, 2009, 11:26:39 PM »
Γεια σου πατριώτη. Ελπίζω να τα καταφέρεις. Εμένα με βοήθησε πολύ η γυμναστική και όσο για τη μουσική που λες, αν διαβάσεις την ιστορία μου θα δεις ότι κι εγώ είχα συνδέσει τσιγάρο και μουσική αλλά το ξεπέρασα, μια ιδέα είναι. Καλή συνέχεια!

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #2 on: January 09, 2009, 06:18:13 PM »
Γεια σου Δημήτρη!

Πρέπει να χεις πολύ δυνατή κράση για να αντέχεις να κάνεις αθλητισμό και βαρύ κάπνισμα μαζί. Αν τρέχεις και γυμνάζεσαι με 2,5 πακέτα, τι θα κάνεις όταν το κόψεις;  ::eye::

τα λέμε !

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline x-plain

• Σχολιαστής
  • Thank You
Re: Kαλησπέρα και από μένα..
« Reply #3 on: January 15, 2009, 01:28:53 PM »
Quote from: "wildlover"
Θα ήθελα να παραθέσω ότι η ψευδαίσθηση που με ενοχλεί κυρίως είναι οτι σα χαρακτήρας βλέπω πιο καλλιτεχνικά τη ζωή και έχω συνδέσει το τσιγάρο με τη μουσική και τις στιγμές που γενικά θέλω να ξεφύγω σαν άνθρωπος.

αα τι ειπες τωρα. αυτο ακριβως εχω κι εγω..τι ταυτιση!
ομως σκεφτομαι το εξης:
δλδ οι μη καπνιστες δεν απολαμβανουν τη μουσικη οπως εμεις?
δε νομιζω οτι οι καπνιστες "ανακαλυπτουν" κατι παραπανω σε ενα μουσικο κομματι..
καλη επιτυχια σου ευχομαι..
 =yes!=

Offline wildlover

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
...
« Reply #4 on: January 15, 2009, 08:46:30 PM »
Σε ευχαριστώ x plain!!!Kαλή επιτυχία και σε σένα!!Δεν έχεις ενημερώσει αν
έχεις ξεκινήσει την προσπαθειά σου.Εγώ είμαι σχεδόν έτοιμος πλέον και
περιμένω την κατάλληλη στιγμή.Πιστεύω ότι αξίζει και ότι όλα είναι στο μυαλό.'Οσον αφορά την ψευδαίσθηση που λες..εντάξει..είναι θέμα βιωμάτων.Παιχνίδια του κακομαθημένου υποσύνειδητου όπως λέει και ο φίλος Θανάσης.Αφού να φανταστείς μπορεί να άκουγα κάποιο τραγούδι και να άναβα και δεύτερο τσιγάρο χωρίς να καταλάβω ότι έχω ήδη ανάψει. :γέλιο: Πάντως τίποτα δεν συγκρίνεται με την ποιότητα ζωής και γενικά την αγάπη για τη ζωή.Πιστεύω ότι αξίζει έστω και για την
ανεβασμένη λίμπιντο που θα κερδίσεις :γέλιο: Πλάκα κάνω.Θα ενημερώσω σύντομα όταν αρχίσω την προσπάθεια..και μάλλον θα έχω το ραδιόφωνο κλειστό  :γέλιο:

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
Re: ...
« Reply #5 on: January 15, 2009, 11:10:10 PM »
και μάλλον θα έχω το ραδιόφωνο κλειστό  :γέλιο:

Όχι φίλε μου, η μαγκιά είναι να το έχεις ανοιχτό και να ακούς  :σφύριγμα:: ...τσιγάρο ατέλειωτο βαρύ η μοναξιά μου...  :σφύριγμα:: και φούμα φούμα στα βοτσαλάκια... :γέλιο:  :γέλιο: και να αναρωτιέσαι, μα τί λένε όλοι αυτοί;;;

Offline Marina

• Συντονιστής
  • έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #6 on: January 19, 2009, 08:48:19 AM »
wildover
καλημέρα και καλώς μας ήρθες!!
Είναι φυσικό να σε ανησυχούν πολλά πράγματα και πολλές ψευδαισθήσεις την ώρα που σκέφτεσαι να κόψεις το τσιγάρο.
Όταν το κάνεις, όμως, και απαλλαγείς από τους βλαβερούς καπνούς, θα δεις ότι και οι ψευδαισθήσεις μέρα με τη μέρα μειώνονται και εξαφανίζονται.
Πρέπει απλά να το πάρεις απόφαση και να ορίσεις την ημερομηνία της καινούριας σου ζωής.
Με ότι και αν έχεις συνδέσει το τσιγάρο σίγουρα θα τα καταφέρεις... και η γυμναστική που σου αρέσει τόσο πολύ σίγουρα θα σε βοηθήσει...
Όταν νιώσεις έτοιμος, περιμένουμε νέα σου!! =thumb=
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...

Offline x-plain

• Σχολιαστής
  • Thank You
Re: ...
« Reply #7 on: January 22, 2009, 09:50:40 PM »
Quote from: "Jimmy Pee"
και μάλλον θα έχω το ραδιόφωνο κλειστό  :γέλιο:

Όχι φίλε μου, η μαγκιά είναι να το έχεις ανοιχτό και να ακούς  :σφύριγμα:: ...τσιγάρο ατέλειωτο βαρύ η μοναξιά μου...  :σφύριγμα:: και φούμα φούμα στα βοτσαλάκια... :γέλιο:  :γέλιο: και να αναρωτιέσαι, μα τί λένε όλοι αυτοί;;;

:γέλιο:  :γέλιο:  :γέλιο:

Offline wildlover

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
(No subject)
« Reply #8 on: February 04, 2009, 06:10:43 PM »
Καλησπέρα παιδιά!!Ήθελα να κάνω σε όλους γνωστό ότι από σήμερα
είμαι και γω πρώην καπνιστής!!! :victory:  :victory:

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #9 on: February 12, 2009, 01:14:12 PM »
Δημήτρη καλή αρχή στη νέα σου ζωή!
Μην το πολυσκέφτεσαι. Δεν είναι τίποτα. Η ζωή συνεχίζεται. Θα τα καταφέρεις αφού το θέλεις!

=thumb=

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.