Author Topic: ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ............  (Read 2366 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline argiro

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ............
« on: October 14, 2008, 11:52:44 PM »
Καλησπερα ονομαζομαι Αργυρω ειμαι 35 χρονων καπνιζω απο τα 18 μου. το εχω κοψει εδω και ενα μιση μηνα αλλα μπορω να πω οτι ερχονται και στιγμες που ζοριζομαι. παρολα αυτα το παλευω, θελω ομως να πω οτι το βιβλιο ηταν μια σημαντικοτατη βοηθεια

Offline Ανέμη

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
(No subject)
« Reply #1 on: October 15, 2008, 10:20:50 AM »
Καλώς ηρθες Αργυρω. Χαιρομαι να βλεπω ολοενα και περισσοτερα νεα μελη. :D Προς το παρον θα ελεγα πως σχτικά ευκολα εφθασα μεχρι εδω. Ουτε που το καταλαβα. =thumb=

Offline argiro

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
(No subject)
« Reply #2 on: October 15, 2008, 01:58:31 PM »
γεια σου ανεμη, το βιβλιο το διαβασα πριν το κοψω,αλλα το ειχα αποφασισει απο πριν, παντως σε στιγμες αδυναμιας το διαβαζα ξανα και ξανα

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #3 on: October 16, 2008, 09:24:29 PM »
γεια και απο μενα

ειναι απολυτως φυσικο να ζοριστεις και λιγακι
ΕΙναι χιλιαδες οι εγγραφες που εχουν γινει στον "σκληρο" του υπο συνειδη-
του.Δυστυχως δεν σβηνουν.Πρεπει να ξαναγραψουμε απο πανω τους.Αυτο
γινεται καθημερινα.Οταν εχεις καποιον ενδοιασμο διαβαζε το βιβλιο.Και εγω
αυτο εκανα και το κανω ακομα μερικες φορες...

Offline argiro

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
(No subject)
« Reply #4 on: October 16, 2008, 11:42:07 PM »
γεια σου deimos, το καταλαβαινω οτι 8α ζοριστω αλλωστε αισ8ανομαι ηδη καλητερα, εκνευριζομαι ομως ρε παιδια αφανταστα με αν8ρωπους που ολοι μερα δυστηχως προσπαθουν να με πεισουν να το αρχισω ξανα προσφεροντας μου απο τα τσιγαρα τους,η λεγοντας μου οτι σε ενα μηνα θα καπνιζω πιο πολυ. τωρα καταλαβες και εναν παραπανω λογο που ζοριζομαι. οχι βεβαια οτι 8α τους κανω την χαρη.......το βιβλιο μου κανει καλο οπως και η κουβεντα μαζι σας. εχω χαρει ιδιαιτερα διοτι τα παιδια μου ,μου λενε πως πια δεν ΒΡΩΜΑΩ!!!!

Offline perivleptos

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
(No subject)
« Reply #5 on: October 17, 2008, 09:46:05 AM »
Quote from: "argiro"
γεια σου deimos, το καταλαβαινω οτι 8α ζοριστω αλλωστε αισ8ανομαι ηδη καλητερα, εκνευριζομαι ομως ρε παιδια αφανταστα με αν8ρωπους που ολοι μερα δυστηχως προσπαθουν να με πεισουν να το αρχισω ξανα προσφεροντας μου απο τα τσιγαρα τους,η λεγοντας μου οτι σε ενα μηνα θα καπνιζω πιο πολυ. τωρα καταλαβες και εναν παραπανω λογο που ζοριζομαι. οχι βεβαια οτι 8α τους κανω την χαρη.......το βιβλιο μου κανει καλο οπως και η κουβεντα μαζι σας. εχω χαρει ιδιαιτερα διοτι τα παιδια μου ,μου λενε πως πια δεν ΒΡΩΜΑΩ!!!!

Το ξέρω το συναίσθημα....το έκανα και εγώ παλια σε φίλους που το είχαν κόψει γιατί τους ζήλευα....Ζήλευα που αυτοί μπορούσαν και εγω όχι....

Αυτό λοιπόν πρέπει να σου δίνει ακόμη περισσότερη δύναμη....

Μπράβο !!!!! Συνέχισε ....και στα δύσκολο κάνε και μια προσευχούλα (ΚΥΡΙΕ, ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ, ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ) ...ως θαύμα η διάθεση θα εξαφανιστεί!!!!!

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #6 on: October 17, 2008, 02:58:27 PM »
οταν καποιος ανηκει σε μια ομαδα και φευγει παντα τα μελη της ομαδας του
θελουν να τον επαναφερουν.Ποσο μαλλον οταν η ομαδα ειναι αυτοκαταστρο-
φικη!!!
Μην πτεοισαι ολοι τα ιδια περασαμε...

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #7 on: October 18, 2008, 09:00:21 PM »
Γεια σου Αργυρώ!
Καλώς μας ήρθες. Νομίζω ότι έχεις συμπληρώσει απόσταση ασφαλείας. Φρόντισε να μην ξεχνάς αυτό που ήξερες καλά ως καπνίστρια. Ότι δεν το έχεις ανάγκη και ότι η ζωή είναι από μόνη της ωραία παρόλες τις δυσκολίες της. Οι κάθε λογής ναρκωτικές ουσίες μόνο καταστροφή και προσωπικό μαρασμό μπορούν να προκαλέσουν.

Όσο για τους φίλους μην ανυσηχείς. Όταν ένα πλοίο βουλιάζει και κάποιος πηδάει σε μία σωσίβια λέμβο είναι φυσικό να κάνει τους άλλους (που μένουν μέσα στο βυθιζόμενο πλοίο) να νιώθουν άσχημα.

Μην ανοίγεις διαμάχη μαζί τους, μην κάνεις χιούμορ μαζί τους για το θέμα. Απλά και ήρεμα προσπέρνα το και σύντομα θα πάψουν να σε ενοχλούν.

μπράβο για όσα έχεις κάνει ως εδώ!

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline argiro

• νέο μέλος
  • *
  • Thank You
(No subject)
« Reply #8 on: October 28, 2008, 09:43:59 PM »
γεια σας και παλι, εχοντας παρασει 2 μηνες πλεον χωρις τσιγαρο  :victory: αισθανομαι τελεια νομιζω οτι δεν το χρειαζομαι δεν μου λειπει και προσπαθω να πεισω και τους γυρω μου να το κοψουν. θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω το βιβλιο ακομα το διαβαζω μου κανει καλο, οπως και να μπαινω στο φορουμ, και να βλεπω οτι ο κοσμος προσπαθει να απαλλαγει απο το καπνισμα. και παλι ευχαριστω

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #9 on: October 29, 2008, 02:30:58 PM »
Κι εμείς ευχαριστούμε για το παράδειγμα που δίνεις!

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.