*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Θα τα καταφέρω!!!  (Read 7711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tgatzis

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
Θα τα καταφέρω!!!
« on: May 11, 2008, 09:53:00 PM »
Με λένε Βασίλη και είμαι 45 χρονών. Καπνίζω από τα 16μου και αυτή τη στιγμή καταναλώνω περίπου 50 τσιγάρα ημερησίως.
Πριν από λίγη ώρα τελείωσα την ανάγνωση του ηλεκτρονικού βιβλίου σου Θανάση και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Αύριο θα παραγγείλω το χάρτινο και θα πάω στη δουλειά χωρίς τα τσιγάρα μου.
Είμαι και εγώ απ΄ αυτούς που έχουν πολλές ψευδαισθήσεις σχετικά με τις επιδράσεις του τσιγάρου και το βιβλίο μ΄έκανε να δω τα πράγματα από άλλη σκοπιά. Ακόμη δεν είμαι σίγουρος για το αν θα καταφέρω να το κόψω αλλά είμαι αποφασισμένος να προσπαθήσω.
Τελευταία φορά προσπάθησα πριν από 12 χρόνια αλλά δεν κατάφερα τίποτε. Πιστεύω ότι θα με βοηθήσουν τα σχεδιαγράμματα με την επίδραση της νικοτίνης αλλά και ο διαχωρισμός του μικρού και μεγάλου φόβου. Συγχαρητήρια για τη δουλειά και αν πετύχω κάτι θα οφείλεται αποκλειστικά στο βιβλίο γιατί πριν από πέντε ώρες ούτε περνούσε από το μυαλό μου η ιδέα ότι αύριο θα αποφάσιζα να φύγω απ΄ το σπίτι μου χωρίς τα τσιγάρα και τον αναπτήρα μου και κυρίως ότι ο εθισμός και η εξάρτηση είναι ένας μύθος!!!
Σε λίγες μέρες θα σας γράψω τα αποτελέσματα.

ΜΟΝΟ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ!!!

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #1 on: May 11, 2008, 11:48:31 PM »
βασιλη πιστευω οτι θα τα καταφερεις...

θα δεις οτι τελικα χαρη στην ΒΙΒΛΟ( (c)θανασης ) το να κοψεις το καπνισμα

ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ...

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #2 on: May 12, 2008, 01:03:19 AM »
Καλωσήλθες Βασίλη!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Θέλω να σου γράψω περισσότερα, αλλά πρώτα θέλω να δω τι θα γίνει την απόπειρα που θα κάνεις από αύριο. Δε θέλω να την επηρρεάσω. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι ΜΠΟΡΕΙΣ. Γράψε μου αύριο ή μεθαύριο πώς πήγε και τότε θα σου γράψω περισσότερα.

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #3 on: May 12, 2008, 01:50:15 AM »
Αγαπητέ Βασίλη καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Είναι σίγουρο ότι από την στιγμή που έμπλεξες μαζί μας, θα γίνεις αντικαπνιστής.
Θα σε συμβούλευα όμως, μια και πέρασα από το στάδιο που είσαι αυτήν τι στιγμή, να διαβάσης πρώτα το χάρτινο βιβλίο με προσοχή, για να καταφέρεις να απαλλαγής από το κάπνισμα πανεύκολα.
Καλή επιτυχία είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε και να σε συμπαρασταθούμε.
 :wave:
Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #4 on: May 12, 2008, 03:34:23 AM »
Εύχομαι να τα καταφέρεις αρκεί να το πιστέψεις. Κι εμείς από δω θα αλληλοστηριζόμαστε όσο μπορούμε! Καλή αρχή..

Offline Σπυρος

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #5 on: May 12, 2008, 09:09:47 AM »
Κυριε Βασιλη Καλημερα ειμαι ο Σπυρος , το εκοψα προσφατα επισης . Λοιπον εγω πιστεβω οτι αφου γραφθηκες στο φορουμ και εγραψες οτι σκεφτεσαι να κανεις την αποπειρα , θα ελεγα οτι εχεις γραψει λαθος επικεφαλιδα [ Λετε να τα καταφερω ? ] = Λαθος ------> επρεπε να γραφει [ θα τα καφερω ή θα προσπαθησω να τα καταφερω ] θα δεις μετα στο βιβλιο που θα διαβασεις οτι πεζει πολυ σημαντικο ρολο ο θετικος λογος και σκεψεις , διαβασε το δικο μου ποστ και θα καταλαβεις χαχα [ Ενας φανατικος καπνιστης , εγινε φανατικος αντικαπνιστης ] ... Εγω πιστεβω ενας ενηλικας 45 χρονων ειναι πολυ δυνατος και ωριμος για συνηδητοποιησει την απατη που μας ανεφερε ο Θανασης .

ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ , ΠΡΕΠΕΙ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΗΣ στις ιδεες σου , εστω και αν καπνιζεις ακομα γιατι απλα τωρα γνωριζεις την απατη.
Σου ευχομαι καλη επιτυχια οπως και να ερθουνε τα πραγματα Κ.Βασιλη εμενα, εχει αλλαξει η ζωη μου απο τοτε που ξεφυγα απο την φυλακη της νικοτηνης .
TO TAXIDI SE KANEI EYTYHISMENO , OXI Ο PROORISMOS .

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #6 on: May 12, 2008, 05:28:48 PM »
Βασίλη  καλώς  ήρθες  στην  παρέα  μας.Σημασία  έχει  ότι  προβληματίστηκες  σοβαρά  , διαβάζοντας  το  βιβλίο  του  αγαπητού  Θανάση , σκεφτόμενος  τον  εαυτό  σου  χωρίς  τσιγάρο  μετά  απο  τόσα  χρόνια  συνεχούς  καπνίσματος . Ήδη  μέσα  σου  έκανες  το  πρώτο  βήμα.Εγώ  θα  σου  ευχηθώ  καλή  δύναμη και  θα  ήθελα  να  μοιραστείς  την  εμπειρία  σου  μαζύ μας . Χαιρετώ   :wave:
-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #7 on: May 12, 2008, 05:42:12 PM »
Επίσης Βασίλη  εκείνο  που  δεν  σου  είπα  για  μένα είναι  ότι είμαι  ένας  απο  αυτούς  που .... ξανακύλησαν  στο  κάπνισμα  γιατί  δεν  είχα   διαβάσει το  βιβλίο  του  Θανάση  έως  τότε . Διάβασε  όλο  το  χάρτινο  βιβλίο , έχει  μεγάλη  σημασία  στην  όποια  προσπάθεια  σου  με  το  τσιγάρο .
-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #8 on: May 12, 2008, 09:23:07 PM »
θα τα καταφερεις ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ...

Offline tgatzis

• Σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #9 on: May 13, 2008, 12:24:09 AM »
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια. Παρήγγειλα στο e-shop το χάρτινο και αύριο το περιμένω. Πιστεύω ότι θα με βοηθήσει πολύ.
Ομολογώ ότι είναι ζόρικα τα πράγματα. Σήμερα κάπνισα ένα τσιγάρο το απόγευμα με τον καφέ. Το 'χω ρίξει όμως στο φαγητό.
Πιστεύω ότι αύριο θα καταφέρω να μην καπνίσω κανένα.
ΜΟΝΟ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ!!!