Author Topic: Αλλο ενας φανατικος καπνιστης , εγινε φανατικος αντικαπνιστη  (Read 2974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Σπυρος

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Καλημερα σε ολους , ειμαι ο Σπυρος 23 χρονων απο Αθηνα , καπνιζα απο την ηλικια των 13 φανατικα και σημερα που σας γραφω ειμαι ενας φανατικος πλεον αντικαπνιστης και χρωσταω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον συγγραφεα του βιβλιου και να ξερεις και να νοιωθεις περιφανος θα βοηθησω με τις γνωσεις που μου εδωσες μεσω του βιβλιου πρωτα τα ανιψια μου Παυλος 17 και Κικη 15 και Αλεξης 13 ( δεν καπνιζει αλλα καπνιζει ο αδερφος του ο Παυλος ) και μετα τα αδερφια μου και τις οικογενειες τους , ενω εν συνεχεια φιλους στενους .

Λοιπον σας χρωσταω να σας πω πως ανακαλυψα το βιβλιο . Το ανακαλυψα απο καποιο φορουμ εντελως τυχαια, ειχε ενα θεμα με τον τιτλο του βιβλιου το ανοιξα και ειχε ενα link για εδω. Υποψιν δεν ειχα σκοπο να κοψω το τσιγαρο απλα με τραβηξε ο τιτλος και αρχισα να διαβαζω τον 1ο τομο που διατεθετε στο Skeftomai.gr , αφου το διαβασα όλο ( καπνιζοντας ) με το που ανακαληψα τον τροπο εξαπατησης του ναρκωτικου ''Νικοτηνης'' το οποιο δεν ηξερα , εσβησα το τσιγαρο και πεταξα το πακετο και δεν στεναχωρηθηκα καθολου αντιθετα εγινα εξαλος με ολους που με εξαπατησαν ( αμορφωτοι μεγαλοι και καπνοβιομηχανιες ) και με μενα ( που εκανα κακο στον εαυτο μου ακολουθωντας το κυμα ) . Αργοτερα μου αναξε μια φλογα μεσα μου και ηθελα να βοηθησω τους αλλους που σιγουρα δεν ξερουν , αγορασα 4 αντιτυπα του βιβλιου το 1 το ξεφυλισα εγω να λαβω περεταιρω γνωσεις και τα αλλα 3 μοιραστηκαν στα ανιψια μου και τις οικογενειες τους.  

Αποτελεσμα : Νοιωθω ευτυχισμενος δεν μου λειπει το σιχαμερο τσιγαρο ενω αντιθετα νοιωθω πολυ ξεχωριστος που ειμαι απο τους λιγους που γνωριζουν και εχω σταματησει παντοτινα αυτην την απατη ''Καπνισμα'' ελεος . Νοιωθω ενεργητικος και ζωντανια οπως δεν ενοιωσα ποτε ξανα επαψα να ειμαι νοχελικος και εχω περισσοτερο χρονο ( δεν καθομαι να κανω ενα τσιγαρακι ''ΕΛΕΟΣ'' ) και ενα απο τα πιο σημαντικα ΕΙΜΑΙ 23 ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΓΙΑ 1Η ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ . οπως επισης εχω κοψει ποτο-αναψυκτικα-καφεδες πλεον νοιωθω οτι δεν χρειαζονται δεν τα εχω αναγκη (τα ειχα για να κανω ενα τσιγαρακι ΕΛΕΟΣ για να μου φτιαχνουν την γευση απο τα καρκινογωνα καυσαερια ΕΛΕΟΣ ) και αλλα πολλα τα οποια δεν εχω χρονο να γραψω . Φιλοι μου καλη επιτυχια πιστεψτε με αξιζει ανοιξτε τα ματια σας και το μυαλο σας σταματηστε την εσχοκερδη απατη των καπνοβιομηχανιων που μας εχει καταστρεψει .

ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗΗΗΗΗΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!

Vlastosspyros@gmail.com , εδω θα με βρειτε .
(θα ηθελα να επικοινωνησω με τον συγγραφεα , να του πω την γνωμη μου για ενα θεμα που εχει να κανει με το βιβλιο και πως με ενοχλουσε ..) α και επειδη δεν το ανεφερα ουτε καν το σκεφτομαι αλλα το ειδα σε αλλα ποστ πρεπει να το εχω κοψει 2-3 βδομαδες .

TO TAXIDI SE KANEI EYTYHISMENO , OXI Ο PROORISMOS .

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #1 on: May 08, 2008, 10:20:37 AM »
Γεια σου Σπύρο!!!!Μπράβο για την επιτυχία σου!!!!!!!!!!!!!!!!!Είναι υπέροχο να διαβάζει κανείς όλα αυτά τα ενθαρρυντικά μηνύματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλή συνέχεια αν και την επιτυχία την έχεις ήδη στο τσεπάκι σου!!!!Ελπίζω να πεισθούν και οι νεότεροι από το δώρο που τους έχεις κάνει!!!!! :victory:
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #2 on: May 08, 2008, 11:11:35 AM »
μπραβο και απο εμενα...

Παντως μην τα κοβεις ολα μαζι...

Εγω δεν μπορω να πω οχι σε ενα ωραιο φρεντο...

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #3 on: May 08, 2008, 02:33:22 PM »
Ναι σ'αυτό θα συμφωνούσα λίγο κι εγώ! Στις πρώτες φορές που το έκοβα, δεν έπινα καφέ. Αν και και επειδή τον καφέ τον είχα συνδιασμένο με τσιγάρο δεν πίστεψα ότι θα μου λείψει παρ'όλα αυτά πάλι μου έλειψε!
Τις 3 μέρες που το είχα κόψει στην τελευταία αποτυχημένη μου προσπάθεια έπινα κανονικά καφέ και ένοιωθα καλύτερα.Μου φάνηκε περισσότερο ότι όλα κυλούν φυσιολογικά και δεν ένοιωθα τόσο ότι είμαι σε φάση¨"αποτοξίνωσης". Βέβαια είναι και τί βοηθάει τον καθένα.
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #4 on: May 08, 2008, 05:02:54 PM »
Σπύρο  είσαι  πρώτος , εύχομαι  αυτή  η  ζωντάνια  και  ο ενθουσιασμός  να  σε  συντροφεύουν  όλη  σου  την  ζωή . Πράγματι  αν  όλοι  οι  καπνιστές  γνώριζαν  αυτά  που  ο  θανάσης  γράφει  στο  βιβλίο  του  θα ... είχαμε  τον  επόμενο  πόλεμο  με  μόνο  θύμα  πλέον  τις  καπνοβιομηχανίες . Πάρε  πλέον   πολλές  βαθιές  ανάσες .... καθαρού  αέρα  και  περιμένουμε όλοι  νέα  σου  =thumb=
-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #5 on: May 08, 2008, 05:06:57 PM »
Γεια σου Σπύρο, μπράβο που τα κατάφερες. Είμαι συνομήλικός σου και το άρχισα στην ίδια ηλικία με σένα και πιστεύω πως από το τσιγάρο έχω χάσει κάποιες άλλες απολαύσεις της μέχρι τώρα ζωής μου.(π.χ. Γυμναζόμουν αλλά ποτέ δεν χάρηκα μια μπάλα στη γειτονιά από το φούσκωμα και το λαχάνιασμα κλπ κλπ). Ελπίζω κι εγώ να καταφέρω ότι κι εσύ.

Offline Σπυρος

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #6 on: May 08, 2008, 08:37:34 PM »
Σας ευχαριστω πολυ ολους σας , ευχομαι οτι καλυτερο σε ολους σας . Το οτι τα εκοψα ποτο,καφε,αναψυκτικα δεν εννοω δεν τα ξαναβαζω στο στομα μου αλλα εκει που επινα 3 καφεδες την μερα πινω 1 η κανεναν το πρωι στην δουλεια , αναψυκτικα καθολου προτιμω το νερο απο παλια ( ειμαι πολυ γυμνασμενος και προσεχω πολυ την διατροφη μου κριμα δεν εκανα το ιδιο με τα πνευμονια μου ) και ποτακι ποτε δεν ημουνα της υπερκαταναλωσης αντε στις καλυτερες μου να επινα 3 τωρα το εκανα 1 η σοδα :D xaxa .

ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΝΕΟ ............................ Ο ΑΝΙΨΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΠΑΥΛΟΣ ΕΚΟΨΕ ΗΔΗ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ .

Ειμασταν χτες 07-05-2008 επανω σπιτι του και εξηγουσα λεπτομερως την παγιδα της νικοτηνης και οταν ειδα οτι τους τραβηξα την περιεργεια τους ανεφερα αν διαβασανε το βιβλιο>? μου απαντησε οχι και οταν εφυγα τον αφησα διαβαζοντας καθηλωμενος σαν να εψαχνε να βρει με περιεργεια τι συμβαινει . Αλλα οπως λεει και ο συγγραφεας δεν πιεσα κανεναν απλα ειμαι λιγο επιθετικος στο στυλ μου δηλαδη παρουσιαζω κατι με πολυ αερα και χαρη ταυτοχρονως δυναμη στον λογο μου ( το παρατηρησατε απο πανω ) για τον λογο οτι ειναι η δουλεια μου , ειμαι πωλητης σε σκαφη-κοττερα και εχω πολυ ανεπτυγμενο λογο , ενω μπορω να ψυχολογησω το τι θελει να ακουσει ο αλλος για να επικεντρωσω την προσοχη και την εμπιστοσυνη του.

Το καλυτερο παραδειγμα ήταν ενας καθηγητης μου που καπνιζοντας θυμαμαι στο γυμνασιο μου εκανε παρατηρηση και με πηγε στον διευθηντη επειδη καπνιζα στο προαβλιο. Ο κυριος ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΛΕΩ λοιπον ηταν πολυ λαθος και απο αντιδραση συνεχισα μεχρι που με διωξανε . Γιαυτο και με τον ανιψιο μου που με εχει και σαν προτυπο , απλα χρειαζοτανε ενας μικρος διαλογος να του κινησω την περιεργεια για την αληθεια και να διαβασει το βιβλιο μετα, για να την μαθει και μετα ερχεται και το ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΩ αφου με εχει και προτυπο με σεβεται και με θεωρει πολυ ωριμο και ειμαι πολυ κοντινος σε ηλικια θειος .

Αν θα σας βοηθαγε θετικα θα μπορουσαμε να βγουμε και για εναν καφε εξω αν θελετε σαν συναντηση . Εγω μενω Αθηνα το E-mail μου το γραφω απο πανω πειτε μου και το κανονιζουμε .

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ/ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ Η ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΕΥΚΟΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ .
TO TAXIDI SE KANEI EYTYHISMENO , OXI Ο PROORISMOS .

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #7 on: May 08, 2008, 08:43:07 PM »
Σπύρο καλωσήλθες!

Όπως όλοι διαπιστώνουμε η δημοσίευσή σου σφύζει από ενέργεια. Έχεις δίκιο που εξοργίζεσαι. Ποιος θα μπορούσε να μείνει απαθής μπροστά σε αυτό το ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΘΥΣΙΑΣ που όμοιό του δεν έχει υπάρξει ποτέ;

Αυτά που γράφεις είναι παράδειγμα και ενθάρρυνση για κάθε άνθρωπο που θέλει να ξαναπάρει τη ζωή του στα χέρια του. Χαίρομαι που δεν αρκείσαι στην επιτυχία σου και θέλεις να βοηθήσεις και άλλους. Ακόμα και ένα μόνο άνθρωπο να βοηθήσεις να ξεφύγει από την παγίδα θα πρέπει να σε κάνει υπερήφανο! Μην παραξενευτείς αν δεις κάποιους να μη συμμερίζονται τον ενθουσιασμό σου. Κάθε ένας μας είναι διαφορετική προσωπικότητα και επίσης μετρά σε τι "φάση" της ζωής σου βρίσκεται. Να ξέρεις πάντως πως ο ενθουσιασμός σου είναι έντονα μεταδοτικός..

Μου άρεσε η αυθόρμητη απόφασή σου να πετάξεις ξαφνικά το πακέτο όταν ένιωσες τη μαγική στιγμή. Είναι ένας δυνατός τρόπος να ξεκινήσει κάποιος τη νέα ζωή.. ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ!

Είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε άλλη απορία σου.

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #8 on: May 08, 2008, 08:57:46 PM »
Α δε σε προλαβαίνω!
Το κοψες στον ανηψιο??? Μπράβο!! Οι τεχνικές πώλησης και διαπραγμάτευσης που χρησιμοποιείς στη δουλειά σου είναι σίγουρα τέλειο εργαλείο για να ασκήσεις ωφέλιμη επιρροή στους γύρω σου. Στο μέλλον θα ρίξω κι εγώ ένα κάλεσμα για καφέ σε όποιον μπορέσει να έρθει, το κακό είναι ότι δεν κατεβαίνω συχνά Αθήνα. :victory:  :victory:

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

• Σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #9 on: May 12, 2008, 03:08:09 AM »
Γεια σου Σπύρο, σου εύχομαι καλή επιτυχία, όπως βλέπω, έχεις κατανοήσει πλήρως τα περιεχόμενα του βιβλίου.
Συνέχισε θα τα καταφέρεις σίγουρα.. :wave:  :wave:
Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ