Author Topic: Γεια σας!  (Read 10662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #30 on: October 15, 2008, 06:55:15 PM »
καλλιο αργα παρα ποτε Τζιμυ και αυτο βεβαια ισχυει για ολους μας...

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #31 on: October 16, 2008, 08:36:26 AM »
Όντως Δημήτρη με το τελευταίο σου σχόλιο μίλησες για όλους μας.. ::cool::

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #32 on: January 08, 2009, 03:58:44 PM »
Προχτές λοιπόν κάνοντας μια εκκαθάριση στον υπολογιστή μου ανακαλύπτω ένα ξεχασμένο προγραμματάκι που μετρούσε τις μέρες που είμαι υγιής και καθαρός καθώς και τα πόσα τσιγάρα έχω γλυτώσει κλπ. Είχε μετρήσει 8 μήνες...σαν ψέματα, αφού αναρωτήθηκα, κάπνιζα ποτέ;;;

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #33 on: January 25, 2009, 11:42:45 AM »
Εχτές ξεκίνησα από την Καλαμάτα να έρθω στη Λαμία για να δώσω ένα μάθημα. Το βραδάκι βγήκαμε με τον φίλο Ντίνο έξω και κάποια στιγμή είχαμε καθίσει στην πλατεία. Μετά από λίγο πλησιάζει ένας κύριος και ζητά αναπτήρα. Ο Ντίνος απαντά αμέσως και με φυσικότητα πως δεν καπνίζει κανείς. Μετά από λίγο αρχίσαμε να γελάμε για αυτή την ωραία στιγμή. Δεν περνούν λίγα λεπτά και ο Ντίνος σκοράρει δεύτερη φορά όταν πήγε στο αγαπημένο μας περίπτερο, που κάποτε αγοράζαμε καπνούς και χαρτάκια, και μια κοπέλα από προώθηση τσιγάρων τον ρώτησε: καπνίζετε; -Όχι.

Το πιο ευχάριστο απ' όλα είναι πως οι απαντήσεις ήρθαν δίχως σκέψη, χωρίς να περάσει απ' το μυαλό πως το έχουμε κόψει, απλά δεν καπνίζουμε. Ο τρίτος της παρέας που δεν έχει καπνίσει ποτέ, απλά τα 'χασε.

Offline x-plain

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #34 on: January 26, 2009, 02:31:12 PM »
πωω πωω τι κοσμος! ποτε δεν θα μπορουσα να το πω αυτο σε καποιον που εκοψε το καπνισμα..

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
Απ: Γεια σας!
« Reply #35 on: May 21, 2011, 01:39:44 AM »
Καλησπέρα σας, ύστερα από πολύ πολύ καιρό...ελπίζω ο αγώνας σας να κρατά καλά και να το παλεύετε. Όταν θα έχω περισσότερο χρόνο θα σας πω και την δικιά μου εξέλιξη που δεν είναι και η καλύτερη αλλά θα γίνει ξανά.

Offline Marina

• Συντονιστής
  • έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 3
« Reply #36 on: May 30, 2011, 10:01:12 PM »
Τζίμμυ,
τι έγινε;; Μην μας κρατάς σε αγωνία!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
« Reply #37 on: June 06, 2011, 02:04:03 AM »
Λοιπόν, εν συντομία, το ξανάρχισα μετά από 1,5 χρόνο διακοπής. Εκεί που το είχα ξεχάσει, εκεί που ο Θανάσης τονίζει ότι την πατάμε οι περισσότεροι, μου έτυχαν και κάποιες απότομες αλλαγές, το κακό έγινε. Τελείωσα τις σπουδές μου, επέστρεψα στο πατρικό μου και προσπαθούσα να προσαρμοστώ στην νέα μου ζωή. Κάπου εκεί ήρθε και ο στρατός, λίγο πριν το στρατό ο έρωτας και οι πολλές βόλτες και έγινε το λάθος. Στο στρατό δεν προσπάθησα καθόλου να απαλλαγώ, ενώ δεν περνούσα άσχημα, δεν είχα το κουράγιο. Έτσι αφού απολύθηκα και άφησα να περάσει λίγος καιρός, διάβασα πάλι το βιβλίο και ξεκίνησα νέα προσπάθεια. Πάω καλά και το παλεύω.

Εκεί που πίστεψα ότι απαλλάχτηκα για πάντα, εκεί που ξέχασα ότι κάποτε κάπνισα, ακριβώς εκεί την πάτησα.
Το γράφω έντονα να το δείτε καλά όλοι. Μου είπαν να κρατήσω ένα τσιγάρο για λίγο σε μια στιγμή που είχα πιει λιγάκι παραπάνω και φυσικά σαν να μην το είχα κόψει ποτέ, το κάπνισα. Τόσο απλά την πάτησα.

Offline George

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
« Reply #38 on: June 06, 2011, 11:05:55 PM »
Eτσι είναι το καταραμένο. Η όλα η τίποτα!!!
One is Always too Many but thousands never enough!

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
« Reply #39 on: June 07, 2011, 03:33:24 PM »
Γεια σου Δημήτρη!!
Το χω καταλάβει εδώ και πολύ καιρό και για σένα και τον Ντίνο, ότι έχετε ξανακυλίσει στο κάπνισμα, απ' το γεγονός ότι εξαφανιστήκατε από φόρουμ, ομάδα φέισμπουκ κλπ
 :)

Δεν εκπλήσσομαι εννοείται, ίσα ίσα επιβεβαιώνεται η άποψή μου ότι το κάπνισμα δεν είναι μια απλή "συνήθεια" αλλά ένα τρομερό ΘΕΡΙΟ, ικανότατο στη μαζική δολοφονία ανθρώπων. Ούτε φυσικά και τον εαυτό μου εξαιρώ από τον κίνδυνο ξανακυλίσματος, ιδίως αφού ασχολούμαι συνέχεια με το θέμα, αντί να το ξεχάσω, όπως είναι και το σωστότερο για κάποιον που το κόβει.. Απλώς γνωρίζω κάποια πράγματα και προσέχω προκαταβολικά.

Αν θέλουμε να είμαστε ακριβολόγοι, δεν πιστεύω ότι εγώ ή κάποιος άλλος έχει νικήσει το κάπνισμα.. Το κάπνισμα, όπως και κάθε ναρκωτικό, δε νικιέται, ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ.

Και ο Χριστός, όταν ήρθε ως άνθρωπος, δεν νίκησε το διάβολο, αλλά τον απέφευγε (ύπαγε οπίσω μου κλπ). Κλείνω στα γρήγορα τη Θεολογική παρένθεση γιατί ξέρω ότι υπάρχουν πολλές διαφωνίες, και συνεχίζω:

Επίσης καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δυσάρεστη εμπειρία για κάποιον που το έχει κόψει τόσο συνειδητοποιημένα όπως εσύ, και έχει κάνει τη δική του μίνι αντικαπνιστική εκστρατεία, ξαφνικά να βρίσκεται τόσο ταπεινωμένος στον εαυτό του και στους άλλους.

Όμως ρε παιδιά η ζωή έτσι είναι, μια διαρκής μάχη! Δεν πρέπει να απογοητευόμαστε. Αύριο ξημερώνει πάντα μία καινούργια μέρα, με νέες δυνατότητες και ευκαιρίες. Όσο για το στρατό,... ξέρω ότι είναι σκέτο μακροβούτι. Κάνεις τις καταχρήσεις χωρίς ούτε καν να τις καταλάβεις. Το είχα πάθει όταν είχα πάει στα 24 μου, όπου γκρεμίζονταν θεαματικά όλες οι προσπάθειες που έκανα να το κόψω.. Σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι είναι μάταιο να προσπαθώ...  :γέλιο: Ήταν από τις λίγες περιόδους της ζωής μου που πίστεψα ότι θα είμαι πάντα καπνιστής..

Δημήτρη αν αντιμετωπίσεις προβλήματα, χρησιμοποίησε και συμπληρώματα διατροφής. Είναι πολύ καλή και υγιεινή βοήθεια.

σου εύχομαι ότι καλύτερο για τη νέα σου προσπάθεια!! Άλλα δε λέω.. άλλωστε τα ξέρεις πολύ καλά.  ::eye::. :victory: :victory:

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.