Author Topic: Γεια σας!  (Read 10634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #20 on: May 13, 2008, 09:02:39 PM »
Μπράβο σου!!!!!!Αυτό το συν μετράει και στη δική μας ψυχολογία!!!!!!!!!!!!!!! :D  :D
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline Σπυρος

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #21 on: May 14, 2008, 02:13:40 AM »
Παμε γερα , ολοι η τρελοπαρεα κατα του καπνισματος .

Ενας για ολους και ολοι για εναν .
TO TAXIDI SE KANEI EYTYHISMENO , OXI Ο PROORISMOS .

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #22 on: May 27, 2008, 12:08:28 AM »
Γεια σας! Νέα από το μέτωπο! Αν και το προγραμματάκι του υπολογιστή μου θυμίζει τις μέρες, εγώ έπαψα να τις μετρώ. Τραβάω ακόμα λίγο ζόρι μετά το φαγητό αλλά όχι πάντα. Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι μια μέρα που ζαλίστηκα από ποτό η επιθυμία έγινε πολύ έντονη. 2-3 ποτήρια νερό και το κομπολόι μου ήταν αρκετά ώστε σε λίγο να μου περάσει. Πάμε γερά...Δημήτρης - Τσιγάρο 3-0 στα σημεία!

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #23 on: June 07, 2008, 09:43:57 PM »
Έχει καταντήσει αηδία λέμε...έχει καταντήσει βαρετή η επίθεση που μου κάνουν οι φίλοι μου που καπνίζουν. Αν αφαιρέσουμε έναν που διάβασε το βιβλίο και από ότι μου είπε θα παραγγείλει και τη χάρτινη έκδοση κι έναν άλλο που σέβεται την προσπάθειά μου και με επαινεί διαρκώς, όλοι οι υπόλοιποι μου λένε συνέχεια πως μέσα στην εξεταστική θα το αρχίσω, πως τσάμπα χαίρομαι γιατί στην πρώτη στραβή θα το αρχίσω πάλι. Το ωραίο είναι βέβαια πως όταν τους λέω πως αυτά τα πλάθει το μυαλό τους για να ξεγελαστούν παίρνουν μια γκριμάτσα...πωπω ζήλεια...

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #24 on: June 07, 2008, 10:14:50 PM »
Έχεις  περάσει  πλέον  στο  στάδιο  του  να  βλέπεις  στα  πρόσωπα  τους  την  μεγάλη  αδυναμία  τους  μπροστά  στην  απόλυτη  δυναμική  σου . Πολλά  ΜΠΡΑΒΟ  και  από  μένα  =thumb=
-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline nina

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 4
(No subject)
« Reply #25 on: June 23, 2008, 03:46:24 PM »
Δημήτρη,

σε καταλαβαίνω και σ'  αυτό που νιώθεις όταν αμφισβητούν την απόφασιση σου για διακοπή του καπνίσματος, αλλά και για την ανάγκη σου να το συζητάς, ίσως επειδή είχα ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις.

Τώρα που πάνε πάνω από τέσσερις μήνες που δεν καπνίζω δε νιώθω πια την ανάγκη να το συζητάω, παρά μόνο άμα συναντήσω κανέναν καπνιστή σε απόγνωση, οπότε αρχίζω να του λέω καταλεπτώς πως ήμουν-χάλια-και πως έγινα, άλλος άνθρωπος, μες στη χαρά και στην ενέργεια...

Όσο για το θέμα της αμφισβήτησης, σκέψου απλά πως άσκημα νιώθουμε κάθε φορά που κάποιος αμφισβητεί μια επιλογή ή μια προσπάθειά μας, μόνο που δε θα βρεθούν πολλοί να αμφισβητήσουν την επιλογή σου για τη σχολή σου, π.χ, ενώ για το κάπνισμα θα το κάνουν σχεδόν όλοι, ακόμη και οι μη καπνιστές επικαλούμενοι έναν φίλο τους ή ένα γνωστό τους...Και σίγουρα είναι πολύ εκνευριστικό, αλλά εγώ έχω πια αναπτύξει ολόκληρη θεωρία για το θέμα και το εκμεταλλεύομαι όταν μου συμβαίνει. Ανοίγω μια συζήτηση με τους "αμφισβητίες"  μου πείθοντας αυτούς, αλλά κυρίως εμένα, ταυτόχρονα για ποιους λόγους κάποιος που κόβει το  κάπνισμα δεν πρέπει να το ξαναρχίσει και πως μπορεί να το πετύχει αυτό.

καλή συνέχεια.
ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΑΜΠΕΡΗ
http://mathandliterature.blogspot.com

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #26 on: July 03, 2008, 12:56:03 AM »
Νομίζω πως αυτό ήταν, πάει. Εγώ και τα τοξικά χωρίσαμε οριστικά. Τελείωσε η εξεταστική περίοδος και μόνο μία μέρα, μια στιγμή που δεν κράτησε ούτε ένα δευτερόλεπτο, πέρασε από το μυαλό μου το τσιγάρο. Νομίζω δύο προσπάθειές μου έληξαν άδοξα σε τέτοια περίοδο.

Οι καπνιστές φίλοι μου έβαζαν στοίχημα πως θα το άρχιζα πάλι...ελπίζω μία μέρα να τους στηρίξω στη δικιά τους απόφαση και να μην κάνω ό,τι έκαναν αυτοί.

Παρατηρήσεις: Είναι οι πρώτες εξετάσεις, μετά το δημοτικό, στη ζωή μου, χωρίς τσιγάρο. Έγραφα υπομονετικά ή έλυνα τις ασκήσεις ήρεμα. Έβγαλα θέματα που δεν ήξερα καλά και το μυαλό μου δεν γύριζε στο "φίλο" που κάποτε καιγόταν για μένα. Πέραν του φυσιολογικού άγχους δεν αισθάνθηκα κάποια άλλη νευρικότητα ή δυσφορία. Μάλιστα βλέποντας καπνιστές συμφοιτητές μου να ζητούν απεγνωσμένα άδεια να καπνίσουν προκειμένου να γράψουν, κατάλαβα πόσο τραγική ήταν η κατάστασή μου πριν και τι καλό έχω κάνει στον εαυτό μου.

Offline Γιάννης

• τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #27 on: July 03, 2008, 11:46:44 AM »
Φιλε JimmyPee χαιρομαι πολυ για τα νεα σου!Πρεπει να ειναι υπεροχο αυτο που νιωθεις!
Εγω ακομα το παλευω... =thumb= Ελπιζω να αισθανθω και εγω σε λιγο καιρο ετσι ελευθερος ::eye::

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #28 on: July 04, 2008, 12:53:09 AM »
Πραγματικά είναι υπέροχο Γιάννη και σου εύχομαι να το νιώσεις κι εσύ. Παλεψέ το, αξίζει τον κόπο. Όσες μάχες κι αν χαθούν ο πόλεμος μένει και πρέπει να τον κερδίσουμε. Έχουμε τη γνώση, έχουμε τα όπλα...αρκεί να το πιστέψουμε.

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #29 on: October 15, 2008, 04:19:53 PM »
Πάει τόσος καιρός πια...δεν μετράω. Έχω πολύ καιρό να νιώσω την ανάγκη να καπνίσω. Μάλιστα σταμάτησα να κρατώ και κομπολόι και η νευρικότητα έχει φύγει τελείως. Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τον εαυτό μου που για πολλά χρόνια, από τόσο μικρή ηλικία, πότιζα με δηλητήρια.