Author Topic: Γεια σας!  (Read 10661 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #10 on: May 10, 2008, 06:53:33 PM »
Jimmy Pee μπράβο για τα αποτελέσματα του "δύσκολου" τεστ που πέρασες!Έδειξες τη δύναμη που έχεις και μάλιστα τόσο γρήγορα!!! =yes!=
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #11 on: May 10, 2008, 08:03:26 PM »
Ευχαριστώ! Τώρα πάμε παρακάτω, έχουμε δρόμο ακόμα. Μόνο που νιώθω την ανάγκη να το συζητάω συνέχεια, φυσιολογικό είναι αυτό;

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 1
.
« Reply #12 on: May 11, 2008, 12:54:31 AM »
Το  να  συζητάς  αυτό  που  σου  συμβαίνει  συνεχώς  είναι  απόλυτα  φυσιολογικό . Στην  τωρινή  φάση  της  ζωής σου  βιώνεις  μιά ... μεταμόρφωση , τον  νέο  Δημήτρη  μακριά  απο  το  τσιγάρο  που  μέχρι  πρόσφατα  μπλοκάριζε τον αληθινό  σου  εαυτό .Κακά  τα  ψέματα  το  τσιγάρο  που  όπως  λέει  και  ο δάσκαλος  μας  Θανάσης  αλλάζει  μορφές γιά  να  μας  πείσει   για  την  αναγκαιότητα  του  στην  ζωή  μας  ουσιάστικά  την  μπλοκάρει  με  χίλιους  τρόπους , εγκεφαλικά - ψυχικά - σωματικά . Ουσιαστικά  αυτή  την  στιγμή , όταν  θέλεις  να   μοιραστείς  με  άλλους  την  νέα  αυτή  πρωτόγνωρη  αίσθηση  ελευθερίας  που ανοίξε  για  σένα  πλέον  σε  όλα  τα  επίπεδα, επανέρχεται  η  φυσική  τάξη  των  πραγμάτων  μέσα  σου  και  όλο  σου  το  είναι  ΦΩΝΑΖΕΙ  αυτό  που  νοιώθεις .Θέλεις  να  δείξεις  και  να  πείς  ότι  αισθάνομαι  ωραία  και  εμείς  που  είμαστε  φίλοι  σου  και  πιστεύω  πολλοί  άλλοι  δεχόμαστε  με  χαρά  τα  μηνύματα  αυτά .Χαιρετώ    :)
-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 163
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #13 on: May 11, 2008, 09:02:10 PM »
Μόνο που νιώθω την ανάγκη να το συζητάω συνέχεια, φυσιολογικό είναι αυτό;
Δε μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα αν είναι καλό που θες να το συζητάς συνέχεια. Μάλλον το ιδανικό είναι να μην το σκέφτεσαι, αλλά αν νιώθεις ότι σε βοηθά να το συζητάς συνέχεια, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το νέο μου βιβλίο μόλις κυκλοφόρησε! Περισσότερα εδώ.

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #14 on: May 11, 2008, 09:08:57 PM »
Quote from: "admin"
Μόνο που νιώθω την ανάγκη να το συζητάω συνέχεια, φυσιολογικό είναι αυτό;
Δε μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα αν είναι καλό που θες να το συζητάς συνέχεια. Μάλλον το ιδανικό είναι να μην το σκέφτεσαι, αλλά αν νιώθεις ότι σε βοηθά να το συζητάς συνέχεια, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Το θετικό με το να το συζητάω είναι ότι μου θυμίζει διαρκώς το στόχο μου και να τονίζω τα θετικά της διακοπής στον εαυτό μου, από την άλλη κι εγώ έχω την ίδια απορία με σένα.

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #15 on: May 11, 2008, 10:10:28 PM »
Μάλλον καλό ειναι να το συζητάς όποτε σε ρωτάνε ή σου δίνεται κάποια αφορμή. Μην επιδιώκεις να το λές και από μόνος σου χωρίς λόγο για να μην το σκέφτεσαι περισσότερο. Δεν νομίζω πάντως ότι υπάρχει κανόνας για το αν είναι καλό ή κακό.Στο περιβάλλον μου όποιος το έκοψε πάντως προτιμούσε να μην το συζητάει και έτσι μου έλεγαν ότι το είχαν λιγότερο στο νού τους. ::eye::
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #16 on: May 11, 2008, 11:45:36 PM »
μπραβο...

συντομα θα περασει ο καιρος και θα χασεις το μετρημα τνω ημερων...

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #17 on: May 12, 2008, 03:17:42 AM »
Σήμερα έκανα μία πορεία με την παρέα μου περίπου 10 χλμ. Δεν φούσκωσα καθόλου σε όλη τη διαδρομή όπως άλλες φορές κι ακόμη είναι μόνο η αρχή! Όταν φτάσαμε στον προορισμό μας ο ένας φίλος άναψε τσιγάρο και παρατήρησα ότι με ενόχλησε πάρα πολύ η μυρωδιά του καπνού. Αρχίζει να μου αρέσει αυτό. Sorry που σας πρήζω αλλά κάπου πρέπει να τα πω γιατί στην ηλικία μου ή δεν καπνίζει κάποιος ή δεν σκέφτεται συνήθως να το κόψει, πόσο μάλλον να το έχει ήδη κόψει.

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #18 on: May 12, 2008, 08:56:48 AM »
Να τα λές Jimmy Pee. Αυτές είναι πολύ ευχάριστες εξελίξεις και αρέσει σε όλους να τις διαβάζουνε. Γι'αυτό είναι το φόρουμ πιστεύω. ¨Οχι μόνο για να γράψουν όσοι το διέκοψαν δυο λόγια μόνο. Αλλά και για να μοιράζονται την ευχάριστη εξέλιξη της πορείας της καινούργιας τους ζωής!!! :D
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline Jimmy Pee

• SD Hero
  • τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #19 on: May 13, 2008, 08:37:53 PM »
Καλησπέρα! Εγώ καλά κρατώ...Χτες λοιπόν πήγα κι έκανα αναπνευστικό τεστ. Πέρυσι τέτοιον καιρό ήταν χάλια. Τα πνευμόνια μου δεν έπαιρναν τον απαραίτητο όγκο αέρα και έβγαζαν λιγότερο από αυτόν. Χτες, όλα έδειχναν μια χαρά. Σίγουρα με έχουν βοηθήσει και οι προπονήσεις αλλά σύμφωνα με το γιατρό στην δικιά μου ηλικία και 2 μέρες αποχής είναι αρκετές να φανεί διαφορά. Άλλο ένα (+) στην αυτοπεποίθησή μου...