*

Κατεβάστε εδώ δωρεάν νέο ebook SD-ΕΠΙΘΕΣΗ (version 1.24) (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).
Κατεβάστε εδώ δωρεάν τo ebook "πώς να απαλλαγείτε από το κάπνισμα πανεύκολα! (version 5.2)  (μόνο για εγγεγραμμένα μέλη του φόρουμ).

Author Topic: Γειά σε όλους - Δημήτρης  (Read 3403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Γειά σε όλους - Δημήτρης
« on: May 04, 2008, 11:05:42 PM »
Πρώτα  απ'  όλα  θα  ήθελα  να  ευχαριστήσω  τον  δημιουργό  αυτού  του  χώρου  γιά  την  φιλοξενία  του  και  όλους  εσάς  που  πλέον  σας  θεωρώ  ειλικρινά  φίλους  μου  γιά  ένα  επιπλέον  λόγο  ότι  πλέον  προσπαθούμε  όλοι  μαζύ  γιά  τον  ίδιο  σκοπό  και  στόχο ..ΜΙΑ  ΖΩΗ  ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΝΟ..
Είμαι  42  ετών , από  Κατερίνη , καπνίζω   απο  τα  25  , εχω  φτάσει  και  2  πακέτα  την  ημέρα  χάνοντας  το... μέτρημα  και  πλέον  ΘΕΛΩ να  το  πετάξω
μακριά  μου . Ελπίζω  να  μην  σας  κούρασα  και  να  τα  λέμε  συχνά .

-Μην ψάχνετε την οδό για την ευτυχία. Η ευτυχία είναι η οδός. Dr. R. CARLSON

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #1 on: May 04, 2008, 11:24:32 PM »
γεια και απο μενα...

δεν καταλαβα...το κοψες ή θα το κοψεις;

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #2 on: May 04, 2008, 11:42:26 PM »
Φίλε  Δείμο  ,  ευχαριστώ  για  το  καλοσώρισμα . Η αλήθεια  είναι  ότι  έκανα  2-3  προσπάθειες  στο  παρελθόν  χωρίς  επιτυχία . Πρόσφατα  μέτα  από  μιά
μεγάλη  στεναχώρια  που  πέρασα  αποφάσισα   να  το  κόψω , στα  ..δύσκολα
γιατί  είπα  μέσα  μου  πως  άν  τα  καταφέρω  τώρα  δεν  θα  με  πάρει  ποτέ  ξανά  πίσω , όντως  τα  κατάφερα  και  το  είχα  κόψει  απο  τον  Νοέμβριο  του  2007 ,αλλά  εδώ  σε  θέλω , μόλις  έκλεισα  5   μήνες  και  πίστεψα  ότι  ξέφυγα  η  υπερβολική  αυτοπεποίθεση  με  έκανε και  ντρέπομαι  που  το  λέω  να  υποκύψω  προχτές  το  βράδυ  σε  μιά  νυχτερινή  μου  έξοδο  στην  παγίδα  ότι  τώρα  πιά  το  ελέγχω  και  να  πάρω  γιά  πλάκα  1  τσιγάρο  από  φίλο  , στις  2  ημέρες  εκανα  περίπου  10-15  τσιγάρα .... ΔΕΝ  ΘΕΛΕΙ  ΟΥΤΕ  ΜΙΑ  ΦΟΡΑ ....  μήν  ξεγελιέσθαι  . Τώρα  διάβασα  το  pdf - book  και  παρήγειλα  το  άλλο , έχω  και  εσάς .. τους  φίλους  μου .ΟΛΑ  ΕΙΝΑΙ  ΣΤΟ  ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ , μπορούμε  να  το  πολεμήσουμε  αφού  το  αποδεχτούμε  όχι  σαν  φόβο . Θέλω  να  πώ  σε  όλους  ότι  είμαι  μαζύ  σας ,  ούτε  1  τσιγάρο  απο δω  και  μπρός .

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #3 on: May 04, 2008, 11:46:06 PM »
Και  συγνώμη  Σπύρο  για  το  Δείμος , νόμιζα  ότι  το  nick  σου  ήταν  και  το
όνομα  σου .

Offline deimos

• έμπειρος σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #4 on: May 05, 2008, 12:12:20 PM »
νταξει μην νοιαζεσαι για τα ονοματα...

παντως ο Δειμος ηταν γιος του Αρη και αντιπρωσοπευε την φρικη που νιωθουν

οι στρατιωτες την ωρα τησ μαχης...

Για να γυρισουμε στα δικα μας,οντως αυτη ειναι παγιδα που μας κανει το

υποσυνειδητο μας πιστευω.Σε αυτη την φαση ομως περιερχεσαι οταν νομιζεις

οτι κατι χανεις που το εχεις κοψει.Αν δηλαδη πιστευες οτι δεν σου

προσφερει καμμια απολαυση δεν θα καπνιζες ουτε αυτο το ενα τσιγαρο.Οπως

και να χει δεν ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ντρεπεσαι γιατι ετσι του δινεις

αξια ενω δεν πρεπει.Διαβασε το βιβλιο καλα και η διαθεση θα κοπει απο

μονη της...

Online Θανάσης Αποστόλου

• Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • Thank You
  • -Given: 182
  • -Receive: 165
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #5 on: May 05, 2008, 05:52:58 PM »
Γεια σου Δημήτρη!

Πολύ σωστό είναι το συμπέρασμά σου ότι δεν πρέπει κάποιος να το ξαναβάλει στο στόμα του! Ο λόγος;

Κάθε τσιγάρο κάτω από το φανταχτερό του κουστούμι (που είναι ψευδαίσθηση) κρύβει μία απαίσια αλήθεια. Είναι η καθυστερημένη ενόχληση της νικοτίνης του. Δηλαδή όταν το καπνίσεις, θα ενοχλείσαι στο παρασκήνιο για μία ως τρεις μέρες μέχρι να επανέλθει το νευρικό σου σύστημα στην πρότερη υγειή κατάσταση.. Αυτή η καθυστερημένη ενόχληση θα κάνει το ψεύτικο κουστούμι του τσιγάρου (απόλαυση, παρηγοριά, κλπ) να φαίνεται ακόμη πιο ελκυστικό. Και έτσι η δαγκάνα της παγίδας κλείνει και εσύ είσαι μέσα πάλι για τα καλά..

Δεν υπάρχει το 1 τσιγάρο! Δεν υπάρχει η "παρένθεση" της μιας μόνο βραδιάς καπνίσματος! Είναι ψευδαισθήσεις! Γι αυτό προσέξτε να μην κάνετε ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΡΟΥΦΗΞΙΑ. Καλύτερα να πιείτε μια σταγόνα απορρυπαντικό. Θα δηλητηριαστείτε και πάλι, θα δυσφορήσετε, αλλά τουλάχιστον δε θα υποφέρετε από την καθυστερημένη ενόχληση...  

Μη στεναχωριέσαι από το ξανακύλισμά σου. Δες τη θετική πλευρά του πράγματος. ΕΜΑΘΕΣ, και τα μαθήματα πάντα έχουν ένα αντίτιμο. Πάντως μιας και μελετάς το βιβλίο, μπορείς πλέον να εκμεταλευτείς τη συσσωρευμένη γνώση έτσι ώστε να βγεις σύντομα νικητής.

Σου εύχομαι επιτυχία, αν και οι ευχές μου δε χρειάζονται γιατί είσαι πολύ κοντά στο στόχο! Αν υπάρξει απορία είμαι στη διάθεσή σου.

Σημείωση1: Μην πιει κανένας απορρυπαντικό, για πλάκα το πα!! :γέλιο:   (το λέω μην το διαβάσει κανένας πιτσιρικάς και με τρέχει μετά ο πατέρας του στα δικαστήρια!!)

Σημείωση 2:
ο Δειμος ηταν γιος του Αρη και αντιπρωσοπευε την φρικη που νιωθουν οι στρατιωτες την ωρα τησ μαχης...
Πολύ ενδιαφέρον!!

Γλυκό Ένστικτο, νέο βιβλίο για αδυνάτισμα και ευεξία. Περισσότερα εδώ.

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
.
« Reply #6 on: May 06, 2008, 03:13:45 PM »
Θανάση  φίλε  μου  ευχαριστώ  για  το  καλοσώρισμα  σου  . Θα  ήθελα  και  πάλι  μαζύ  σου  να  τονίσω  την  σπουδαιότητα  της  << συμφιλίωσης  >> μας  με  τον  μεγάλο  ΦΟΒΟ  ότι  χωρίς  τσιγάρο  η  ζωή  μας δεν  θα  είναι  ωραία  ή ότι  κάτι  θα  της  λείπει , το  αντίθετο  μάλιστα  κάτι  η  πολλά  της  λείπουν  με  την  πλανεύτρα  συντροφιά  του  τσιγάρου , δεν  θα  τα  πώ  γιατί  είναι  πάρα  πολλά  και  ο  κάθε  μή  καπνιστής  τα  ζεί  καθημερινά . Μόλις  πήρα  στο  κινητό  την  ειδοποίηση  απο  το  e-shop  ότι έφτασε  το  βιβλίο  σου . Τρέχω  να  το  παραλάβω  και  θα  τα  λέμε  πολύ  συχνά .  =thumb=

Offline katia

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #7 on: May 06, 2008, 05:18:01 PM »
Καλή επιτυχία και από μένα Δημήτρη!!!!!Πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις διαβάζοντας το χάρτινο βιβλίο μια που είναι ένα φοβερό όπλο απέναντι στο κάπνισμα!!!! :D
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

• Σχολιαστής
  • Thank You
  • -Receive: 0
.
« Reply #8 on: May 12, 2008, 02:54:22 AM »
Φίλε Δημήτρη καλή επιτυχία και από μένα, αφού όμως έφτασες να το κόψεις 5 μήνες χωρίς να έχεις διαβάση το βιβλίο, η επιτυχία σου είναι σίγουρη τις επόμενες μέρες, αφού έμαθες την αλήθεια για το “μεγάλο μυστικό του τσιγάρου” .
Είμαστε μαζί σου στην προσπάθεια σου για να απαλλαγής οριστικά από τον δολοφόνο.
 :wave:
Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥ

Offline dhmhtrhs42

• τακτικός σχολιαστής
  • Thank You
(No subject)
« Reply #9 on: May 15, 2008, 05:33:51 PM »
Φίλε  Αριστείδη .... άργησα  για  τις  ευχαριστίες  μου  αλλά  ευτυχώς  ο ελληνικός   λαός  απο  τον  οποίο  είμαι  περήφανος  ότι  γεννήθηκα έχει  το  κατάλληλο  ρητό  και  σε  αυτήν  την  περίπτωση ... << κάλλιο  αργά παρά  ποτέ >>  :wave: