Author Topic: απίστευτο  (Read 5880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Μιχάλης

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
απίστευτο
« on: April 05, 2008, 12:29:56 AM »
απίστευτο. πέρασε ήδη μία βδομάδα που έκοψα το κάπνισμα και για να πώ την αλήθεια δεν πσοσπάθησα και πολύ. στην αρχή ήμουν πολύ ενθουσιασμένος αλλα έλεγα οτι ο ενθουσιασμός αυτός θα σβήσει. κατα έναν περέργο τρόπο, τώρα είμαι ακόμα πιο πολυ ενθουσιασμένος, γιατι συνειδητοποίησα πόσο καλό μου έκανε η διακοπή του καπνίσματος. να πώ την αμαρτία μου? ποτέ δεν πίστευα οτι κόβοντας το τσιγάρο θα είχα πραγματικά περισσοτερο χρόνο. θυμάμαι στη σχολή που έβγαινα μετά το μάθημα και άναβα τσιγάρο, με αποτέλεσμα να μην προλαβω να φάω η να πιώ νερό η να πάω στην τουαλέτα ενδεχομένως, η ακόμα και να πιώ ένα καφέ (καλύτερα απο τσιγάρο) μπας και ξυπνήσω. με έπιασε μιά κρισόυλα με τα νεύρα μου και ξέσπασα σε ένα φίλο. του εξήγησα τι συμβαινει, με κατάλαβε, και ολα οκ. σίγουρα η διακοπή του καπνίζματος => η ζωή μας, αξίζει πολύ παραπάνω απο μια παρεξήγησούλα. γενικά έκοψα το τσιγάρο χωρίς να κόψω τόν καφέ. δε δυσκολέυτικα παρά ελάχιστα στον πρώτο καφέ και μόνο. αυτό που με βοήθησε περισσότερο απ΄οτιδήποτε άλλο στη διακοπή του καπνίσματος, πιστεύω οτι ήταν η γνώση του μυστικου τησ νικοτίνης, και ειδικά αυτά τα σηεδιαγράμματα. :) ήταν υπέροχο  :wave:


ΥΟ

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #1 on: April 05, 2008, 02:14:51 AM »
Έλα ρε Μιχάλη!

Τι ευχάριστα νέα! Είσαι σε τέλειο δρόμο και μπορείς να κλείσεις οριστικά εκείνο το γκρίζο κεφάλαιο της ζωής σου. Θα παρουσιαστούν δυσκολίες και εμπόδια καθώς θα περνάνε οι μήνες αλλά θα θυμάσαι ξεκάθαρα ότι αυτά δεν ξεπερνιόνται με τις τοξικές ουσίες, αλλά με υγιείς σκέψεις, υπομονή και προσπάθεια.

Καλό δρόμο φίλε!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Μιχάλης

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #2 on: May 06, 2008, 07:51:27 PM »
εχω κλεισει μηνα εδω και καιρο. εχασα το μετρημα αλλα δε με πειραζει καθολου :D τωρα νιώθω πραγματικά καλά =yes!=
ΥΟ

Offline katia

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #3 on: May 08, 2008, 10:23:10 AM »
Μπράβο βρε Μιχάλη!!Καλύτερο είναι που έχασες το μέτρημα γιατί αυτό συμβαίνει ότι δεν σκέφτεσαι διαρκώς ότι έχει σχέση με το τσιγάρο! Περιμένουμε την αναλυτική κατάθεση της εμπειρίας σου!Εγώ ξεκινώ από Δευτέρα, μια που κοντεύω να τελειώσω το βιββλίο αυτές τις μέρες!!! :wave:
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline Μιχάλης

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #4 on: January 03, 2009, 05:45:45 AM »
Δε θυμαμαι την ακριβη ημερομηνια που το εκοψα αλλα θυμαμαι οτι ηταν κανα μηνα πριν το πασχα. αυτο παει να πει οτι εχω να καπνισω περιπου 9 μηνες! γιουπι!!!
ΥΟ

Offline ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΔΑΣΥΛΑ

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
(No subject)
« Reply #5 on: March 05, 2009, 06:20:39 PM »
Μη ξεχάσεις να μοιραστείς μαζί μας τη γενέθλια χαρά σου!
ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ!