Author Topic: Αυτη την φορα θα κανω οτι μπορω για να τα καταφερω!!!  (Read 13622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ΛΙΛΗ

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 1
Γιαννη σκεψου οτι ο δρομος της ελευθεριας ειναι ο δρομος της ζωης.Ειμαι κι εγω στην αρχη της προσπαθειας αλλα αυτη τη δυναμη που εχω στο να μην γυρισω πισω με πεισμωνει και με κανει πολυ δυνατη και αποφασιστικη.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ.ΤΟ ΤΙ ΚΑΠΝΟ ΕΙΣΠΝΕΩ...!!ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑ.ΕΔΩ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ  ΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ.ΠΕΣ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟ.ΟΛΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ.

Offline johng

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Συμφωνω απολυτα Λιλη...Καθε μερα που περναει χωρις να βαζω τον καρκινο μεσα μου νιωθω ολο και πιο ζωντανος.το τελειο ειναι οτι προχθες εγινε ενα τεραστιο κλικ στο μυαλο μου (πραγματικα δεν ξερω πως εγινε)και απο εκει που τις πρωτες 28 ημερες ζοριζομουν και το σκεφτομουν ολη μερα το γεγονος οτι   δεν καπνιζω τις τελευταιες 2 ημερες το σκεφτομαι ελαχιστα..περνανε πολλες ωρες χωρις καν να το θυμαμαι...αρα το υποσεινηδιτο αρχιζει και ερχεται σε αρμονια με την συνειδηση...αυτη την φορα το νιωθω οτι θα τα καταφερω για να μην πω οτι το εχω κανει ηδη και νιωθω πολυ χαρουμενος σε σημειο που να με "ανησυχει" αυτο :p εντωμεταξυ  οταν δεν καπνιζεις και κοιτας γυρω σου τους καπνιστες  τοτε καταλαβαινεις οτι το τσιγαρο οντως δεν προσφερει τιποτα και ειναι απλα μια θανατηφορα φυλακη και νιωθεις υπεροχα..τοτε απλα οχι δεν τους ζηλευεις αλλα τους βλεπεις οπως πραγματικα ειναι:  ναρκωμανεις :(   ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ :)

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
 Γεια σου Γιάννη τώρα μάλιστα να τους ληπήσεις   τους άλλους που έχουν τσιγάρο στο χέρι προχωράς μπράβο..

Offline ΛΙΛΗ

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 1
μπραβο Γιαννη συνεχισε ετσι.Κι εμεις εδω ειμαστε!!αλλωστε ολοι βρισκομαστε στην ιδια θεση με σενα.Γι αυτο θα υπενθυμιζουμε ο ενας στον αλλον οτι οποιος ασχολειται με τα παλια...ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!(χαχχαχχαχαχ αστειευομαι).

Offline johng

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
ΧαχχΑχ δεν εχω σκοπο να γινω παλιανθρωπος Λιλη και ευτυχως ουτε και εσυ! :)  !! 33 ημερες καθαρος...τις καθημερινες δεν ζοριζομαι καθολου...μονο τα σαββατοκυριακα το σκεφτομαι και ειδικα σαββατο βραδυ που βγαινω..υποθετω οτι αυτο συμβαινει επειδη ειχα συνδεσει στο μυαλο μου : σαββατοβραδο = απολαυση τσιγαρο = απολαυση αρα σαββατοβραδο+τσιγαρο =διπλη απολαυση... ελπιζω συντομα να σταματησει και αυτος ο συσχετισμος και να απολαμβανω τα σαββατοβραδα μου οπως και τις καθημερινες... αλλα αφου συνηθισα να διαβαζω χωρις να μου λειπει  ολα τα αλλα θα ερθουν...οσο πιο συντομα τοσο καλυτερα...


Offline ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 0
Καλημέρα σε όλη την παρέα!! Απαντώ λίγο καθυστερημένα γιατί δεν είχα ίντερνετ.Ευχαριστω πολύ θανάση έτσι ακριβώς όπως τα ειπεσ είναι!!!

Γιάννη χαίρομαι πολύ που λεσ ότι το σκέφτεσαι λιγοτερο αυτό σημαίνει ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο!!Κ'ολη αυτή η ανάλυση για τα (παιχνίδια) που σου παίζει το μυαλό είναι πολύ φυσιολογικά εσύ προχωρά ακαθεκτοσ,μην του δινεισ καμμία σημασία. Οταν σε (επισκέπτεται) προσπάθησε να αλλάζεις εικόνες κ να κανεισ πράγματα που αγαπασ κ σε γεμίζουν,κ όλα θα πανε καλα!!!!!

Offline johng

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Αυτο κάνω Παρασκευή.... 36 ημέρες καθαρός...Πάμε δυναμικά για το δίμηνο :D :D Πλέον περνάνε και ώρες μέσα στην ημέρα που ΟΥΤΕ ΚΑΝ το σκέφτομαι παρολο που ξεκίνησε μια πολύ δύσκολη περίοδο για εμένα με πολύ αγχος ...

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Μην λες παρόλο και παρόλο και μην μετράς το χρόνο άμα μετράς το χρόνο και τις μέρες  θα πει αυτόματα  ο υπολογιστής σου ότι ζορίζεσαι και δεν έχεις μπει στο νόημα με δυνατούς χαρακτήρες που το έχουν αποκτήσει με το διάβασμα  του βιβλίου του Θανάση . Πρέπει να μπεις  στην λίστα με τους έμπειρους σχολιαστές να βοηθάς τους άλλους πλέον

Offline ΛΙΛΗ

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 1
να μαι και γω...!χρονια πολλα χριστος ανεστη!Λοιπον Γιαννη μου πως τα πας?εγω για πρωτη φορα μετα απο 2.5 μηνες που διεκοψα την σχεση μου με το τσιγαρο....ζοριστηκα καπως στις γιορτες.Με επιασα πολλες φορες να θελω να καπνισω.Χαλαστηκα πολυ που ενιωσα την αναγκη αυτη .Ενταξει λιγο οι τσιχλες λιγο καποια σνακς βοηθησαν να το ξεπερασω.Δεν θελω να γυρισω πισω με τπτ κι ετσι πιεζω τον εαυτο μου να συνελθει σε καθε αδυναμια της στιγμης.Απο κιλα πως παμε στο διαστημα αυτο που το εκοψες?

Offline johng

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Συνεχίζω την καθαρή μου ζωή Λίλη... Εγώ πλέον δεν ζορίζομαι καθόλου.Το ένιωθα απο την αρχή οτι αυτή την φορά θα τα καταφέρω. Συγχαρητήρια που άντεξες μπράβο σου ! Η ελευθερία θέλει δυναμη και απο οτι φαίνεται και εγώ και εσύ την έχουμε ! Σϊγουρα και εγώ θα αντιμετωπίσω ΄κάποιες ψευτικες σκέψεις στο μέλλον αλλα τώρα ξέρω,εχω γνωση αρα δεν θα ξαναγυρισω στην δυστυχια.Τώρα για τα κιλά...Εβλεπα οτι ειχα πάρει ΑΡΚΕΤΑ...Απο εκει που δεν ειχα εκανα κοιλια και ΚΑΛΗ ΜΑΛΙΣΤΑ..και τώρα εχω ξεκινησει και διαιτα ..Αλλα ακομη και να μην εκανα 1000 φορες καλυτερα  περισσοτερα κιλα παρα τον καρκινο και την βρωμια μεσα μου.... Καλή δύναμη και συνέχεια !!! Μπράβο σου και πάλι,γιατί ξέρω οτι οι γιορτές είναι δυσκολες σε θέματα απεξαρτησης !!