Author Topic: ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΠΕΙΡΑΜΑ... ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΛΟ!  (Read 8914 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΔΑΣΥΛΑ

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 7
  • Gender: Female


ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ!

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Στο έβαλα να παίζει κατευθείαν. Ο τρόπος για απευθείας προβολή του βίντεο μέσα στο φόρουμ είναι εδώ για όποιον ενδιαφέρεται: http://www.skeftomai.gr/ygeia/forum/index.php?topic=352.0

Το βιντεάκι αυτό πρέπει να έχει ξαναδημοσιευθεί στο φόρουμ απ' ότι θυμάμαι. Μου αρέσει σε αυτό η συντομία του και η συνοπτική παρουσίαση του πειράματος. Μπράβο στο δημιουργό του.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline x-plain

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
δε μου αρεσουν αυτα τα βιντεο.ενισχύουν το φοβο των επιπτωσεων του καπνισματος..

Offline ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΔΑΣΥΛΑ

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
Εγώ απεναντίας θα έλεγα ότι αυτό το βίντεο είναι τέλειο για να επιβραβεύσει την απόφασή μας και όλη την προσπάθεια που κάνουμε για να μείνουμε μακριά του... Μακάρι να το βλέπανε και να το κατανοούσαν και οι ακόμα καπνιστές.
ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ!

Offline Konstantina

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
Η αλήθεια είναι ότι και'γω θλίβομαι βλεποντάς το. Δε ξέρω γιατί αλλα δε νιώθω καμία επιβράβευση της αποφασής μου για τη διακοπή του καπνίσματος. Αντίθετα αναλογίζομαι (με τρομερο άγχος και φόβο) πως θα είναι τα καημένα τα πνευμόνια μου μετά τις χιλιάδες των χιλιάδων τσιγάρα που έχω καπνίσει!!!!! Οπότε μάλλον και σε μένα αυτό το βίντεο ενισχύει το φοβο των επιπτώσεων του καπνίσματος.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Αυτό το βίντεο δεν είναι και τόσο ακραίο κατά τη γνώμη μου αλλά και πάλι κινείται προς την κατεύθυνση του εκφοβισμού..

Ο καθένας μας είναι πολύ διαφορετικός. Βίντεο για τις επιπτώσεις ασκούν διαφορετική επίδραση στον καθένα ανάλογα με την προσωπικότητά του και τη φάση στην οποία βρίσκεται. Πάντως κι εμένα ακραία βίντεο με σακατεμένα πνευμόνια και ετοιμοθάνατους ασθενείς δε μου αρέσουν και γενικά σπάνια βοηθάνε.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!