Author Topic: Μακάρι να μπορούσα να επηρεάσω όλους τους καπνιστές ...  (Read 15532 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline michalis

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #20 on: March 22, 2009, 01:59:44 PM »
Κατ'αρχας να σου ευχηθω πολλα συγχαρητηρια!

Ενα που θελω να πω ειναι οτι αυτο που μας κανει να μην κοβουμε το καπνισμα ειναι ο μεγαλος τρομος και οχι ο μικρος φοβος της νικοτινης.

Σε πολλες συζητησεις που ειχα κανει περι καπνισματος οσο ημουν και γω παγιδευμενος, το συμπερασμα που ολοι καταληγαμε ηταν οτι φοβομαστε να το κοψουμε γιατι... τί γινεται μετα; δεν θα κανουμε ποτε ξανα εστω και ενα; θα χασω αυτην την.... απολαυση; ενιωθα λες και μου ελεγαν οτι δεν θα ξανακανω ποτε... σεξ! Αυτος ειναι ο μεγαλος τρομος και ειναι αυτος που δεν μας επιτρεπει να το κοψουμε!

Τωρα για τα χαπια μου ηρθε να γελασω οταν διαβασα οτι εχουν παρενεργειες... μα καλα για ποσες μερες εχουν παρενεργειες? για ποσες μερες εχει... παρενεργειες η διακοπη??? Για μερικες διαταραχες στον υπνο για τις 2 πρωτες μερες και για μερικους πονοκεφαλους που φευγουν με ενα παυσιπονο θα παρουμε χαπια που εχουν τις ιδιες ή και χειροτερες παρενεργειες? Και ποιος σου λεει οτι αυτο το χαπι δεν ειναι καραμελα και εχεις πραγματικα τις παρενεργειες της διακοπης αυτώ καθ'εαυτώ?

Βεβαια εαν καποιος νομιζει πως θα τον βοηθησουν τα χαπια στην διακοπη ειναι χιλιες φορες προτιμοτερο να παρει τα χαπια παρα να ειναι παγιδευμενος για μια ζωη. ::cool::

Offline motochris

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #21 on: March 23, 2009, 10:09:44 AM »
Καλημέρα,

συμφωνώ με όσα γράφεις για τον μεγάλο τρόμο, ουσιαστικά αυτόν καταπολέμησα με τη βοήθεια του βιβλίου.

Το χάπι κατά την προσωπική μου πάντα άποψη και εμπειρία βοήθησε αρκετά στην ενόχληση των πρώτων 2-3 ημερών. Όσο για τις παρενέργειες
είναι όντως υπαρκτές και δεν είναι από τη διακοπή του καπνίσματος διότι εμφανίζονται στην αρχή της "θεραπείας" κατά την οποία καπνίζεις ταυτόχρονα.

Τελικά πάντως ένα είναι το αποτέλεσμα .... ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ  =yes!=

Ευχαριστώ

Χ_

Υ.Γ. Κράτα γερά, δεν αξίζει να κάνεις ούτε μία τζούρα μετά από τόση
προσπάθεια !!!
4+ χρόνια "καθαρός" !!!

Offline motochris

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Εκλεισα 6 μήνες άκαπνος και απλά ήθελα να το αναφέρω !!!  =yes!=


Το μόνο που με απογοητεύει λίγο είναι ότι τελικά δεν μπόρεσα να πείσω
και πολλούς καπνιστές. Ούτε καν για το βιβλίο δεν είδα ενδιαφέρον ...
(εννοώ εντός του κύκλου μου)

Αυτά, καλή συνέχεια σε όλους μας !

Χ_
4+ χρόνια "καθαρός" !!!

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Μπράβο Χρήστο!
Προσεχώς θα μπορέσεις να επηρεάσεις πιο εύκολα τους φίλους σου. Θα δώσω κι εγώ ιδέες πάνω σε αυτό, αλλά θα βοηθήσει και η μαμά πατρίδα με τα αντικαπνιστικά μέτρα!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline motochris

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Καλησπέρα,

είχα καιρό να γράψω και γενικότερα να "μπω" στο φόρουμ...
Απλά σας αναφέρω ότι κοντεύω τα 2 χρόνια διακοπής και όλα τα
οφείλω στην συνολική "δουλειά" του Θανάση!

Καλή συνέχεια σε όλους...
4+ χρόνια "καθαρός" !!!