Author Topic: Πάει καιρός ...  (Read 8926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ΜΤ

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Απ: Πάει καιρός ...
« Reply #10 on: June 19, 2009, 09:58:09 AM »
Quote
Άρα η μείωση των καπνιστών που θα παρατηρηθεί στην Ελλάδα θα οφείλεται κυρίως στους θανάτους παλαιών καπνιστών, οι οποίοι δεν αντικαθίστανται από νέους!
Πόσο δίκιο έχεις Θανάση, ... δυστυχώς και κρίμα για τους παλιούς καπνιστές που ακόμα ζουν παγιδευμένοι.
Κατά τη γνώμη μου, παιδιά, και απ ότι βλέπω γύρω μου, στη δουλειά, σε φίλους, οι καπνιστές αυτή την περίοδο προβληματίζονται, το ψάχνουν, το ζυγίζουν, το σκέφτονται... Κανείς, ελπίζω,  δε θέλει να είναι παρείσακτος σε κάποιους χώρους ή να μη μπορεί να διασκεδάσει αβίαστα γιατί  πρέπει να βγει για τσιγάρο. Και σωστά είπε κάποιος πιο πριν, μετά το καλοκαίρι θ αλλάξει το σκηνικό. ΄Ισως θέλουν να περάσουν τις διακοπές χωρίς ζόρια ...
Μακάρι για οποιοδήποτε λόγο και με οποιοδήποτε τρόπο να σταματήσουν το κάπνισμα όσο το δυνατό περισσότεροι. Είναι κρίμα να χάνεις τη ζωή, είτε νεκρός είτε ζωντανός, από μια κουταμάρα του μυαλού κι επειδή κάποιοι σ έπαιξαν στα ζάρια...

Offline motochris

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
Απ: Πάει καιρός ...
« Reply #11 on: June 20, 2009, 09:50:31 AM »
Καλημέρες,

νομίζω ότι το θέμα το προσέγγισε πάρα πολύ σωστά η Μαρίνα !
Αν σκεφτούμε σαν καπνιστές, τότε όντως με την ίδια αρνητική διάθεση θα
αντιμετωπίζαμε την 1η Ιουλίου.

Πάντως ως πρώην καπνιστής και με την σιγουριά ότι δεν με αφορά άμεσα η απαγόρευση,
είμαι πολύ περίεργος να δω τι πραγματικά θα αλλάξει στην Ελλαδα ...

Χ_
4+ χρόνια "καθαρός" !!!