Author Topic: Πέτρος - καλώς σας βρήκα  (Read 25074 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline michalis

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #10 on: December 12, 2008, 10:16:09 PM »
Μπράβο φίλε για την προσπάθεια σου! Έτσι! Συνεχίζουμε! Που λέτε πάντωςαυτό το όνειρο το έχω δει 2 φορές!  Μα τί εφιάλτης;;; τις προάλλες που ξαναείδα αυτό το όνειρο το πρωί όταν ξύπνησα  έλεγα ευτύχώς που ήταν όνειρο. Είχα στεναχωρεθεί τόσο πολύ στον ύπνο μου!

Offline Asithassa

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 1
(No subject)
« Reply #11 on: December 12, 2008, 10:27:09 PM »
Θέλουμε μια Θανασο-Φροϋδική ανάλυση των συγκεκριμένων ονείρων! Το υποσυνείδητο τα΄χει παίξει; !
Το τσιγάρο μου έριχνε στάχτη στα μάτια... Όχι πια!

Offline Jimmy Pee

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
(No subject)
« Reply #12 on: December 12, 2008, 11:24:00 PM »
Αγαπητέ Θανάση μάλλον κάτι πρέπει να γράψεις γι' αυτό το "ωραίο" όνειρο. Το είχα δει κι εγώ πριν πολύ καιρό βέβαια. Ήμουνα με την παρέα μου στο στέκι μας, παίζαμε μουσική και κάποια στιγμή άναψα ένα τσιγάρο κι ένιωσα τόσο ωραία...το πρωί σαν ξύπνησα έτρεξα στον καθρέφτη και έκανα χαααα και μύριζα την ανάσα μου λέγοντας Χριστέ μου τι έκανα. Όταν κατάλαβα ότι είχα δει εφιάλτη ένιωσα μια ανακούφιση που δεν περιγράφεται και άρχισα να γελάω.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #13 on: December 18, 2008, 12:54:49 PM »
Θεωρώ αυτά τα όνειρα και κυρίως το πώς νιώθετε μετά γι αυτά ως την πιο τρανταχτή απόδειξη της νέας αντικαπνιστικής νοοτροπίας σας!

Επίσης είναι μία ξεκάθαρη απόδειξη της ύπαρξης του υποσυνείδητου και του πόσο αυτό λειτουργεί πολλές φορές ανεξάρτητα από τις συνειδητές μας επιδιώξεις.

Έχω δει παρόμοια όνειρα. Εννοείται ότι έχω δει το όνειρο σε μερικά από τα πολλά ξανακυλίσματα του παρελθόντος, αλλά το έχω δει και για άλλα πράγματα. Πχ. ανυπομονώ για μία συνάντηση και βλέπω όνειρο ότι ξέχασα να πάω και ξυπνάω ιδρωμένος και ανύσηχος και μετά γελάω από τη χαρά μου που είναι ψέμα.

Ο γονιός που αγαπά πολύ το παιδί του μπορεί να δει ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτό και να νιώσει ανακούφιση όταν διαπιστώσει ότι ήταν απλά ένας εφιάλτης.

Εδώ και καιρό έχω καταλάβει ότι τα όνειρα αυτά είναι ένα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ, αν συνοδεύονται από τύψεις για το ξανακύλισμα και ανακούφιση όταν συνειδητοποιήσουμε ότι τελικά δεν είναι αλήθεια αλλά όνειρο.

Αυτή είναι η ΘανασοΦρουδική μου ανάλυση! Ελπίζω να σας κάλυψα!  :γέλιο:  (...αν και το θέμα μπορεί να αναλυθεί και σε μεγαλύτερο βάθος)
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline deimos

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
(No subject)
« Reply #14 on: December 18, 2008, 03:05:05 PM »
Αντε να βγαλουμε και ΚΑΖΑΜΙΑ!!!

(που το  θυμηθηκα(!!!))
 :γέλιο:  :γέλιο:

Offline Petros Electron

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #15 on: February 28, 2009, 09:04:39 AM »
Καλημέρα,

Έκλεισα τον 5ο μήνα και νιώθω υπέροχα.. Πρόσφατα (πριν από κανέναν 1/5 μηνα) έκανα 1-2 τζούρες από έναν φίλο μου και αμέσως ένιωσα την αηδία που φέρνει η πίσσα στο στόμα και αμέσως πήγα και βούρτσισα τα δόντια μου. Βλέπω πολύ συχνά στον ύπνο μου ότι καπνίζω αλλά δεν πτοούμε.. Δεν με νοιάζει πλέον στον ύπνο μου ας το βλέπω στον ξύπνιο μου ποτέ !!


Όσοι έχετε facebook βαλτέ την εφαρμογή Quit meter
http://apps.facebook.com/quitmetr/


Day   Month   Year   Time   

20 weeks, 14 hours, 57 minutes, 34 seconds

Cigarettes smoked Cigarettes not smoked

Per Day  Per Week          2,812

Money saved
421.80


ΚΑΛΟ 3ΗΜΕΡΟ!!!  :D
"Όταν μεν είσαι μόνος σου, να είσαι μετριόφρονας, όταν δε είσαι με άλλους, να είσαι ειλικρινής." ΠΛΑΤΩΝ (427 – 345 π.Χ.) [/b]

Offline ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΔΑΣΥΛΑ

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 7
  • Gender: Female
(No subject)
« Reply #16 on: February 28, 2009, 10:09:35 PM »
Καλά που έχουμε και εσάς τους παλιούς και παίρνουμε κουράγιο εμείς οι νεότεροι!
ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ!

Offline Petros Electron

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 3
Απ: Πέτρος - καλώς σας βρήκα
« Reply #17 on: March 28, 2011, 04:50:35 PM »
Πέρασαν 2,5χρονια απο τοτε, και πλέον αισθάνομαι οτι ειναι σαν να μην εχω καπνίσει ποτε μου.(δεν το θυμάμαι πλέον), Δεν μου ερχαιτε ποτέ η όρεξη ούτε η σκέψη να καπνίσω παλι. Καλο κουράγιο ευχομαι στους καινούργιους.  :)
"Όταν μεν είσαι μόνος σου, να είσαι μετριόφρονας, όταν δε είσαι με άλλους, να είσαι ειλικρινής." ΠΛΑΤΩΝ (427 – 345 π.Χ.) [/b]

Offline radiant

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
  • Gender: Male
Απ:
« Reply #18 on: March 28, 2011, 08:52:37 PM »
Καλά που έχουμε και εσάς τους παλιούς και παίρνουμε κουράγιο εμείς οι νεότεροι!

+1000

Μας δίνετε δύναμη με αυτά τα post! Άξιος!!!  =thumb= =thumb=

Offline yupi

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Απ: Πέτρος - καλώς σας βρήκα
« Reply #19 on: March 29, 2011, 08:12:34 PM »
Όταν μεγαλώσω ως μη καπνίστρια θέλω να σου μοιάσω Πέτρο...Συγχαρητήρια και από μένα!!