Author Topic: να έχετε όρεξη να διαβάζετε και να κατανοείτε πάντα  (Read 9228 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Έτσι τα κατάφερα εδώ και 20 ημέρες τώρα σκέφτομαι την ενόχληση νικοτίνης όχι σαν δυσαρεστημένος που δεν τη κάνω πτώση με άλλο τσιγάρο  αλλά ευχάριστα την ενόχληση νικοτίνης επειδή δεν θα του κάνω πτώση για να φεύγει αλλιώς θα με κυνηγήσει όλοι μου την ζωή για αυτό λέει ο Συγγραφέας κόβετε εύκολα το κάπνισμα ξεκάθαρο μηχανισμό που δίνουμε εμείς γκάζι και όχι φρένο .. ΓΚΕΓΚΕ
 



Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Απ: ama exo tsigaro sto xeri ego den iparxo
« Reply #1 on: January 28, 2015, 03:04:45 PM »
 :-έχω 3 -4 εβδομάδες που έχω κόψει το τσιγάρο. Άρα έχω δικαίωμα να ξαναγράψω.  Θανάση ορέ ο το ηλεκτρονικό βιβλίο και για εμένα και για τους  άλλους για όσα μηνύματα διάβασα ανακάλυψα ότι το τσιγάρο κόβετε μαχαίρι και να μην το ξανά αρχίζεις ποτέ ξανά το τσιγάρο να τον συγυρίσεις με το πιο απαίσιο πράγμα που έχει το μυαλό του ανθρώπου παράδειγμα εγώ σιχαίνομαι τα φίδια και το δέρμα τους  ιδικά στον δρόμo με αυτήν την εικόνα δεν πρόκειται ποτέ να το βάλω στο στόμα μου το τσιγάρο γιατί θα παραβιάζω το νόμο που απέκτησα από μικρός με την συνείδηση του ανθρώπου που το έχουμε στην φύση .... Είμαι ξένος και δεν γράφω  καλά  Έβαλα το ανιψιό μου να τα γράφει. Ευχαριστώ πολύ Θανάση για το ηλεκτρονικό βιβλίο

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Σκέφτικα αυτό το άρθρο ως την καλήτερη απάντηση θα δείτε τι ενοώ :

Ακούστε μια ενδιαφέρουσα περίπτωση. Μία σύζυγος ενός φανατικού καπνιστή μου είπε ότι της συνέβη κάτι περίεργο όταν ο άντρας της ξαφνικά έκοψε μαχαίρι το κάπνισμα. Ένιωσε μια περίεργη αίσθηση. Μου είπε ότι "της ψιλοέλειψε για μερικές μέρες η μυρωδιά του τσιγάρου γιατί την είχε συνηθίσει". Μπορείτε να φανταστείτε γιατί;
 
Πολύ απλά αυτό που ονομάζει "όρεξη για τη μυρωδιά", δεν είναι τίποτα άλλο από την καθυστερημένη ενόχληση της νικοτίνης! Η γυναίκα αυτή επί χρόνια κάπνιζε παθητικά γύρω στα 5-10 τσιγάρα τη μέρα
.
Quote
Κοιτάξτε όμως τι υπέροχο πράγμα είναι το να μην κάνεις τους λάθος συσχετισμούςhttp://tinypic.com/r/1sz5gh/5
 ] ::cool:: :wave:Σκέφτικα αυτό το άρθρο ως την καλήτερη απάντηση θα δείτε τι ενοώ :

 
Πολύ απλά αυτό που ονομάζει "όρεξη για τη μυρωδιά", δεν είναι τίποτα άλλο από την καθυστερημένη ενόχληση της νικοτίνης! Η γυναίκα αυτή επί χρόνια κάπνιζε παθητικά γύρω στα 5-10 τσιγάρα τη μέρα[/color].
Quote
Κοιτάξτε όμως τι υπέροχο πράγμα είναι το να μην κάνεις τους λάθος συσχετισμούς
 
Της πήρε μόνο λίγες μέρες ελαφρύτατης ενόχλησης μέχρι να πάψει η ;όρεξη.

Σκοπός του βιβλίου είναι να αποκαταστήσουμε την αλήθεια μέσα μας τόσο πολύ, ώστε να είμαστε σε θέση να απαλλαγούμε από το κάπνισμα όπως αυτή η νοικοκυρά!

 :οops!:τι πρέπει να κάνουμε να διαγράφουμε από την μνήμη μας το τσιγάρο ώς απόλαυση ή έλειψη   χα χα  =yes!= =yes!= =yes!=

[/color]

Όποιος κατάλαβε το ηλεκτρονικό βιβλίο τότε η σινήδηση ενεργοποιείτε τόσο δυνατά     σε σχέση με την παλιά υποσυνείδητο σκέψη (απόλαυση τσιγάρο)  όπως  με την έκρηξη που συμβαίνει στην επιφάνεια του ηλίου να τον συγκρίνει με μια ατομική  βόμβα   .. χα χα χα  εδώ γελάμε



Το κάπνισμα θα το κόψουμε μόνο όταν πάψουμε να πιστεύουμε ότι η "απόλαυση" που προσφέρει είναι κάτι αναντικατάστατο.
Συνεπώς η θέλησή μας λειτουργεί μόνο όταν συνειδητοποιούμε ότι έχουμε μόνο ένα δρόμο,χωρίς εναλλακτικές. Θέληση σημαίνει ευκολία, αμεσότητα αποτελεσμάτων και γενικά, γαλήνη και εσωτερική αρμονία,ευτυχία. Ενδιαφερόμαστε για τον στόχο μας ,οπότε τον βιώνουμε σαν απελευθέρωση,όχι σαν θυσία ή στέρηση.
             Fofe1993




44 ημέρες  άκαπνος δίναμι απώ πιγη του βιβλιου του Θανάση τρομε και ατσαλι ,απλά με λιγα λογια ερχετε ι ένθαρινσι τέλος .  άγοραζουμε κε το έντιπο βιβλίο  και στην συνέχεια κε το βιβλίο για το αδυνάτισμα   όλα τα βιβλια τελος παντον  (δεν γράφο αλο δεν περιγραφο αλο όλη η Έλλαδα του 2004 στον ΤΕΛΙΚΟ  για τετιους παναγιρισμη μιλαμε) .....ο ανθροπος ειναι Επιστήμονας



Η πρώτη εντολή είναι να αγαπάς τον θεο σου  η δεύτερη να αγαπάς τον πλίσιον σου όπως τον εαυτό σου Ιησούς Χριστός
το μεγαλείτερο λάθος της ζωής ενός ανθρώπου είναι να αρχίσει το κάπνισμα έρχεται πρώτο και ή μεγαλίτερη πράξη είναι να το σταματήσει και μετά έρχονται και φεύγουν τα άλλα



Για θυμηθείτε λίγο τη γεύση του 1ου τσιγάρου με το οποίο ξανακυλήσατε μετά από προσπάθεια να το κόψετε... Όλοι ξέρουμε ότι αν κάποιος καπνίσει
μετά από  καιρό  αποχής, το τσιγάρο που θα καπνίσει δεν προσφέρει
καμία απόλαυση!*
Η γεύση του είναι πάντα από αδιάφορη ως δυσάρεστη.
Όμως από τα επόμενα τσιγάρα αρχίζει σιγά σιγά να βρίσκει αυτό που
ονομάζει “απόλαυση Γιατί; Διότι υπάρχει “διαθέσιμη ενόχληση” για να
ανακουφίσει! {ΣΝΣ} ”

 1 μίνα διακοπής έχω  εσείς


Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Φίλε Σπάρτακ,

θα ήθελα να σου ζητήσω μία χάρη.. Για τα μηνύματα που γράφεις μήν ανοίγεις συνεχώς νέα θέματα, αλλά να απαντάς σε θέμα που έχεις ήδη ανοίξει. Για παράδειγμα, έχε 1 θέμα δικό σου εδώ στο "έτσι τα κατάφερα" και άλλο 1 στο "είσαι νέο μέλος; συστήσου εδώ και λάβε βοήθεια".

Άντε σε περίπτωση ξανακυλίσματος ή μετά από πολύ καιρό αν χρειαστεί, δεν έχω αντίρρηση να ανοίξει κάποιος και νέο θέμα, όμως για να κρατιέται το φόρουμ τακτοποιημένο και ευανάγνωστο για τον μελλοντικό αναγνώστη, καλό είναι να να ανοίγουμε όσο το δυνατόν λιγότερα θέματα.

Πήγα κ έσβησα τα θέματα που άνοιξες και συγκέντρωσα όλα τα μηνύματα που είχαν, παραπάνω (δε χάθηκαν δηλαδή). Θα κάνω το ίδιο και για θέματα που άνοιξες στο "είσαι νέο μέλος; συστήσου εδώ και λάβε βοήθεια".

Φταίω κι εγώ βέβαια που λόγω φόρτου δεν σε ειδοποιησα νωρίτερα. Από εδώ και μπρος θα έχω μεγαλύτερη παρουσία στο φόρουμ και θα ειδοποιώ σε ανάλογες περιπτώσεις.

Επίτηδες στο λέω δημοσίως κι όχι ιδιωτικώς, γιατί σε ανάλογο λάθος πέφτουν και άλλα μέλη, δεν είσαι ο μόνος.
:)
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Να ξέρεις ο εχθρός σου δεν είναι ο "πειρασμός" ή "το τσιγάρο" ή "οι καπνοί". Στόχευσε σωστά, στόχευσε στο κέντρο. Ο εχθρός σου είναι το ψέμα, μόνο.
 Να θυμάσαι, το ψέμα πολεμάς, όχι το κάπνισμα ή κάποιο αποξηραμένο χόρτο............ κάλο οοοοοοοοοοο

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Να θυμάσαι, εχθρός σου δεν είναι το κάπνισμα, αλλά το ψέμα. ανάλυση τι είναι το ψέμα είναι αυτό που λένε η καπνιστές απόλαυση. Τώρα ι αλήθεια είναι  η επίθεση της σινήδισης η αποκάλυψη της σινήδισης διαβάζοντας στο βιβλίο του Θανάση, τα αληθινά γεγονότα που προκύψανε με το πρώτο τσιγάρο της γνώσης μετά από καιρό αποχής δηλαδή τη μυστική λειτουργία ή τη προσφέρει τελικά  (έτσι το ονομάζει στο βιβλίο) τίποτα μόνο  ψευδαισθήσεις +ψέμα  

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
   συνείδηση -( ψευδαισθήσεις +ψέμα)= απόλαυση ζωής που μας δόθηκε δωρεάν από τον θεό και  με κόπο από τούς πατεράδες  μας