Author Topic: ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ... ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ...  (Read 4102 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marina

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ... ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝΕ...
« on: September 29, 2008, 10:31:38 AM »
Ίσως να βοηθούσε τον οποιονδήποτε άλλο που θα προσπαθήσει να κόψει το κάπνισμα να διαβάσει τις πιο χαζές δικαιολογίες που μεταχειριζόμασταν προκειμένου... να μην το κόψουμε!! Συνήθως όταν διαβάζεις κάτι, σου φαίνεται περισσότερο... γελοίο!!
Οι δικές μου ήταν:
1. "Δεν απόλαυσα το τελευταίο μου τσιγάρο, αύριο πάλι", η οποία, φυσικά, έπεσε διαβάζοντας το βιβλίο του Θανάση.
2. Είναι άδικο για το 1ο μου παιδί το ότι κάπνιζα έστω και ελάχιστα τσιγάρα στην εγκυμοσύνη (ντρέπομαι φοβερά αλλά το έκανα) και στο 2ο (που θέλω να κάνω) να μην καπνίζω!! Έχετε ακούσει πιο χαζή (δεν μεταχειρίζομαι άλλη λέξη γιατί θα είναι ύβρις) δικαιολογία;; Τη σκέφτομαι - σε συνδυάσμό με όσα έχω μάθει-διαβάσει και δεν πιστεύω τι σε κάνει η νικοτίνη να σκέφτεσαι...


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
.
« Reply #1 on: September 29, 2008, 02:56:44 PM »
 :γέλιο:
Καλά, η 2η που αναφέρεις είναι κωμικοτραγική δικαιολογία!

πολύ σωστά όσα γράφεις. Όντως το μυαλό μας μπορεί να σκαρφιστεί τα πάντα προκειμένου να πάψει η συνείδηση να στέκεται εμπόδιο στις ορμές του (παραπλανημένου) υποσυνείδητου.

Χαίρομαι που κι εσύ και άλλοι φίλοι έχετε καταφέρει να αντιστρέψετε αυτή τη διαδικασία προς όφελός σας!:) [/color]
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!