Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 188480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Georgios

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
Για να μην πληρωνείς θα πρέπει το δέμα σου να είναι κάτω απο 22 ευρω, που είναι η ατέλεια (μέσα και τα ταχυδρομικά)

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Μία τελευταία ενημέρωση και από εμένα.

Από την εποχή της έναρξης των προβλημάτων ψωνίζω σταθερά από evitamins.com. Αν κάποιος με διαβεβαιώσει ότι είναι όλα καλά με iherb θα ξανακάνω μία δοκιμή, γιατί έχει μεγαλύτερη ποικιλία.

Τα τελευταία νέα μου είναι ότι από πάσχα έως σήμερα έχω λάβει 2 δέματα από evitamins χωρίς κανένα πρόβλημα και μου ήρθαν και σχετικά γρήγορα (3 εβδομάδες). Τα στέλνουν σε μία πιο "φθηνιάρικη" σακούλα, που μοιάζει πολύ με την σακούλα από ebay. Ίσως για να μην τραβάνε πολύ τα βλέματα στο τελωνείο.

Πάντως όλα καλά και ανεμπόδιστα.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline saralives

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 2
  • Gender: Female
Γεια σας, να δώσω μια απάντηση όσον αφορά το iherb.
Η μέχρι 22 ευρω αγορά με ταχυδρομείο άρχισε να αργει να φτασει στα χερια του αγοραστή πάρα πολύ.

Πλέον υπάρχει η επιλογή κούριερ με πληρωμένους φόρους και δασμούς. Είναι εγγυημένο.
Πριν το δοκιμάσω πρώτη φορά πήρα και στη speedex τηλεφωνο και email στην iherb.
Η speedex από μέρος της μου είπε δεν είχε καμία ιδέα για τέτοια "συνεργασία".
Εγώ επομένως, εφόσον στην iherb με διαβεβαίωσαν δε θα μου στειλουν κανενα χαρτάκι για εκτελωνισμό με έξτρα χρήματα, προχώρησα σε μια μικρη σχετικά παραγγελία.
Σε 6 μέρες ήταν στα χέρια μου, χωρίς έξτρα κόστος, μόνο ότι πλήρωσα στην iherb.

Κάποια προϊόντα όπως τα ω-3 της now οι 200 κάψουλες δεν ήταν δυνατή η αποστολή με speedex. Οι 500 κάψουλες όμως, ναι. Τώρα πχ. που θελω να παρω χλωρελλα της now, πάλι δε γινεται με speedex.

Εκανα συνολο άλλες 2 παραγγελείες μεγάλες ποσότητες και χρήματα (+100) για ιχθυέλαιο και προβιοτικά που πάντα φροντίζω πριν το Μάιο να παραγγέλνω για όλο το καλοκαίρι λόγω θερμοκρασίας.

Αρα, συμπερασματικά από την εμπειρία μου και μόνο ως το Μάιο, άφοβα με speedex από iherb. Με το ταχυδρομείο δεν ξερω τι παίζει αυτόν τον καιρό.
Ελπίζω να βοήθησα.

Offline maik32

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 12
  • -Receive: 3
  • Gender: Male
Ψωνίζω σταθερά από το iherb. Μέχρι 22 euro ανά παραγγελία. Τελευταία έχουν shipping choice usps, με χαμηλή τιμή και tracking (με ελτα στην Ελλάδα). Τα τελευταία 2 δέματα έφτασαν σε 12 ημέρες με usps.

Offline Λάζαρος Κοντόπουλος

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Gender: Male
Θέλω και εγώ με την σειρά μου να επιβεβαιώσω ότι  εάν οι αγορές είναι μέχρι 22 ευρώ δεν υπάρχει πρόβλημα με τελωνείο. Ο χρόνος παράδοσης κυμαίνεται γύρω στις 20 ημέρες.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Quote
Εκανα συνολο άλλες 2 παραγγελείες μεγάλες ποσότητες και χρήματα (+100) για ιχθυέλαιο και προβιοτικά που πάντα φροντίζω πριν το Μάιο να παραγγέλνω για όλο το καλοκαίρι λόγω θερμοκρασίας.

Αρα, συμπερασματικά από την εμπειρία μου και μόνο ως το Μάιο, άφοβα με speedex από iherb. Με το ταχυδρομείο δεν ξερω τι παίζει αυτόν τον καιρό.

@saralives  Αν κατάλαβα καλά, εννοείς ότι παράγγειλες μεγάλα δέματα σε τιμή, (ίσως και σε βάρος;) και σου ήρθαν κανονικά με τα ταχυδρομικά έξοδα που αναγράφει η speedex; Αν αυτό ισχύει, είναι θετική εξέλιξη. Γιατί το όριο των 22€ για την απλή παραγγελία είναι άβολο. Ένα μπουκαλάκι στα 12€ αν πάρεις, δε χωράει τίποτα άλλο στην παραγγελία. Πάντως πράγματι γράφει "Duties & Taxes included" στην επιλογή με αποστολή με speedex... Πολύ αυτοπεποίθηση δείχνει αυτή η δήλωσή τους.  :P

Αν έχει και άλλος εμπειρία μεγάλης παραγγελίας μέσω speedex ας μας αναφέρει το αποτέλεσμα.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline saralives

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 2
  • Gender: Female
Ακριβώς αυτό εννοούσα. Εντάξει τα 30 κιλά δεν τα έφτασα κατά διάνοια.
Όντως πολύ θετικό από πολλές πλευρές. Αν εχεις να παραγγείλεις δύο κουτάκια των 8 ευρω το ένα και μαζί με μεταφορικά βγαίνουν 24 ευρώ πχ κι έτσι για 2 ευρω πρεπει να κανεις 2 παραγγελείες να τα σπάσεις... ε το πολύ να σου βγαίνουν λίγα ακόμα ευρω και τα παραγγέλνεις και μαζί και σου ρχονται πολύ γρηγορότερο.
Επίσης μεγαλύτερο loalty.
Συν τις άλλοις 5% μείον όταν χρησιμοποιείς κωδικό άλλου μέλους.
Επίσης, από μόνο του απεπελέγεται αυτός ο τρόπος αποστολής αν βαλεις στο καλαθι κατι που εκεινη την ώρα μάλλον "απαγορεύεται" με κούριερ. Όταν παρήγγειλα τα ω-3, ηθελα το κλασικό μπουκαλακι με τις 200 κάψουλες, αλλά έβγαζε κόκκινο ότι δεν είναι δυνατη η αποστολή με τη speedex. το μπουκαλάκι των 500 όμως μπηκε κανονικά κι ηρθε κανονικά.
Κανένα χαρτάκι δεν ήρθε για να δηλώσεις μέγιστη ποσότητα καλλυντικών ή συμπληρωμάτων κλπ κλπ και να πληρώσεις τα εκτελωνισμό.

Για άλλες μαρτυρίες, γνωρίζω από άλλο forum (δεν ξερω αν επιτρέπεται να το ονομάσω εδώ), 2-3 τέτοιες μαρτυρίες όταν πρωτομπήκε αυτή η μέθοδος και τότε δεν ήξερε ούτε η speedex για αυτό το "νέο". Οπότε εμπιστεύτηκα τις μαρτυρίες κι έκανα την πρώτη, και μετά ακολούθησαν κι άλλες και δεν υπηρχε τίποτα παραπανω να κανω. Τα λεφτά φύγανε και τα συμπληρώματα ήρθανε.

Ελπίζω να βοήθησα.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
iherb is back! όπως λένε και στο χωριό μου  :P

Καταθέτω κι εγώ μία επιβεβαίωση ότι έλαβα κανονικά και πολύ γρήγορα, (εντός 10ημέρου), παραγγελία 100€ που έκανα πριν λίγο καιρό.

Με τη μέθοδο της Speedex που ανέφερε η saralives όλα πηγαν καλά χωρίς πρόβλημα. Την κάρτα μου μόνο δε δεχόταν (χρεωστική Eurobank) και έκανα το κολπάκι με την paypal για την πληρωμή.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Καλησπέρα κύριε Διαχειριστά και καλησπέρα επίσης στα υπόλοιπα μέλη του σαιτ, παιδιά θέλω να ρωτήσω να μου απαντήσει όποιος γνωρίζει για αυτό,όταν κάνεις παραγγελία από iherb ας πούμε συμπληρώματα διατροφής αξίας 40€ το γράφουν στην εξωτερική επιφάνεια του δέματος που σου στέλνουν η γράφουν μικρότερη τιμή σαν τους Κινέζους? :roll:

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Καλησπέρα!
Έχω την εντύπωση ότι δεν γράφουν καθόλου τιμή. Αλλά μπορεί να κάνω λάθος, δεν το έχω προσέξει να πω την αλήθεια. Θα έχω τον νου μου στο επόμενο δέμα (το οποίο θα παραγγελθεί μετά τις καλοκαιρινές ζέστες), να το κοιτάξω.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!