Author Topic: Δυνατη  (Read 15945 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Δυνατη
« on: May 01, 2012, 07:08:48 PM »
8 μηνες μετα το τελευταιο τσιγαρο αγαπητε Θαναση  μπορω να πω οτι ειμαι σε καλο δρομο και θα ηθελα πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε εσενα! επειδη διαβαζοντας οσα εγραψες βρηκα και την θεληση και το κουραγιο να απαλλαγω απο την φυλακη που λεγεται τσιγαρο!Θα ηθελα  με την σειρα μου να πω σε οσους το σκεφτονται ακομα συνεχιζουν να καπνιζουν οτι το κλειδι ειναι να το ΘΕΛΕΙΣ  και να καταλαβεις οτι αυτο ΣΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ τοσο καιρο οπως ειπες και εσυ ειναι  μια μεγαλη ΑΠΑΤΗ !Δεν θελω ποτε ξανα να μπει στην ζωη μου παρολο που ακομα καποιες στιγμες οταν ειμαι με ατομα που καπνιζουν περναει απο το μυαλο μου!Απλα αφηνω την σκεψη να φυγει οπως ηρθε!Αληθεια αυτες οι σκεψεις ποτε σταματουν?


:off topic :υγ:εβαλα 15 κιλα επειδη ετρωγα τα κερατα μου :γέλιο: και δεν μπορω να ξεκινησω διαιτα με τπτ!δυναμη της θελησης οπως φαινεται εχω...τωρα γιατι δεν μπορω να κοψω τα γλυκα?any tips ευπροσδεκτα



Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Δυνατη
« Reply #1 on: May 02, 2012, 04:44:43 PM »
έχεις τα θερμά μου συγχαρητήρια! Θα ήξερες πόσο σημαντικό είναι αυτό που πέτυχες μόνο αν συνέχιζες το κάπνισμα και υπέφερες στην καθημερινότητά σου από αυτό.. Γι αυτό καλύτερα να μην ξέρεις και να σου έρχεται πού και πού στο μυαλό κάποια απατηλή σκέψη, παρά να ξέρεις (επειδή το ζεις) και να είσαι μέσα στο δηλητήριο και τη βρώμα...

Quote
Απλα αφηνω την σκεψη να φυγει οπως ηρθε!Αληθεια αυτες οι σκεψεις ποτε σταματουν?

Υπομονή.. Θα σταματήσουν σίγουρα κάποια στιγμή. Το καλύτερο είναι αυτό που κάνεις.. Να μη δίνεις σημασία. Σε επισκέπτονται οι σκέψεις διότι πιθανόν έκανες το λάθος να αφήσεις κάποιες απατηλές απόψεις, ή εικόνες καπνίσματος στο υποσυνείδητο, με αποτέλεσμα να ταλαιπωρηθείς λίγο περισσότερο.. Δεν πειράζει όμως κι έτσι.. Το αποτέλεσμα μετρά!

Όσο για τα κιλά που πήρες, υπάρχει πολύ εύκολος τρόπος με τον οποίο μπορείς να τα χάσεις, όμως δε μπορώ να το γράψω εδώ.. είναι 30 σελίδες μια περίληψη και πάλι θα ξεχάσω πράγματα και θα αδικήσω τη μέθοδο.. Πάντως για το επόμενο καλοκαίρι σας υπόσχομαι την τέλεια σιλουέτα, μιας και το νέο σχετικό βιβλίο μάλλον θα κυκλοφορήσει αρχές του 13.!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #2 on: May 03, 2012, 04:06:20 PM »
Σε ευχαριστω πολυ Θαναση μου για τις συμβουλες σου! Δεν ειναι τυχαιο που τοσος κοσμος εχει βοηθηθει απο το βιβλιο σου!! Θα περιμενω με αγωνια τη μεθοδο για τα κιλα! Ελπιζω να ειναι τοσο αποτελεσματικη οσο αυτη για το τσιγαρο :)Οπως και να εχει το πραγμα και 50 κιλα να εβαζα δεν αλλαζω με τιποτα την απολαυση της ελευθεριας που νιωθω μακρια απο την νικοτινη  =yes!=

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #3 on: August 29, 2012, 11:08:14 AM »
Σχεδον 13 μηνές!!!!!!!!! =yes!= =yes!= :victory:

Offline IO

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 85
  • -Receive: 50
  • Gender: Female
Απ: Δυνατη
« Reply #4 on: August 30, 2012, 12:07:22 PM »
 =yes!=Τα θερμά μας συγχαρητήρια!!!
Μακάρι να αυξάνονται καθημερινά όσοι κλείνουν χρόνο και συνεχίζουν ακάθεκτοι τη ζωή τους ως μη καπνιστές!!! Όταν βρεις χρόνο, γράψε μας πως νιώθεις και αν έχεις απελευθερωθεί εντελώς από το τσιγάρο (αν το σκέφτεσαι, αν νιώθεις περήφανη και ανίκητη, κλπ και πως ξεγλιστράς από διαβολικούς "πειρασμούς"). Θα βοηθήσεις πολλούς.
Και πάλι  =worship= =worship= =worship=
Ιωάννα

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #5 on: September 05, 2012, 11:26:13 PM »
Καταρχην ευχαριστω πολυ   :)!

Ειναι πολυ ωραιο να εχεις συνεχεια μια σταθερη διαθεση και να μην διακυμαινεται με βαση τα ποσοστα νικοτινης στον οργανισμο σου.Να περνας ολοκληρες ωρες καπου και να μην νιωθεις νευρικοτητα επειδη θες να καπνισεις!Να μοσχοβολανε τα ρουχα σου μαλακτικο ρουχων   :) να μυριζουν τα μαλλια σου ομορφα , η αναπνοη σου ανθρωπινη !

Ενα χρονο μετα ολα κυλανε βαση σχεδιου και προετοιμασιας ...ηξερα πολυ καλα διαβαζοντας το βιβλιο του Θαναση τι επροκειτο να συναντησω στην πορεια.Εχοντας τα οπλα,μελετωντας τον εχθρο , μπορεις να νικησεις! Ειναι σαν το ποδοσφαιρο αμα υποτιμησεις τον αντιπαλο εχεις χασει  τον αγωνα απο το ημιχρονο!

Ενα χρονο μετα και ακομα υπαρχουν σκεψεις -αναμνησεις...βλεπεις συναστρεφομαι και στην δουλεια και στην προσωπικη μου ζωη με παρα πολλους καπνιστες!Πλεον ομως οχι σαν την πρωτη φορα που καπνισα ,ξερω ποσο υπουλο και δαιμονικο ειναι το τσιγαρο οποτε αφηνω και την οποια σκεψη-πειρασμο να φυγει οπως ηρθε.ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξαναπεσω ΠΟΤΕ ξανα στην παγιδα του!Πολλες φορες σκεφτηκα ελα μωρε ενα τσιγαρο αμεσως το ακυρωσα γιατι ξερω πως εκεινο το τσιγαρο θα μου στερησει την ελευθερια μου,την χαρα μου και ναι και την υγεια μου.

Δεν υπαρχει μαγικη συνταγη...ειναι πολυ ευκολο να το κοψει καποιος φτανει να το θελει πραγματικα και να ξερει τι εχει να αντιμετωπισει στην πορεια.Προσωπικα δυσκολευτικα τις πρωτες 4 μερες μεχρι να φυγει νικοτινη απο το σωμα μου και ακομα 1-1.5 μηνα που με ταλαιπωρησε ψυχολογικα...επειδη το ειχα συνδιασει με χαρα,πονο,φαι,βολτα και καθε φορα επρεπε να το "διωχνω".

Τελος καλο ολα καλα!ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!


ΥΓ:Και Ναι νιωθω ανικητη περιφανη και ακαταμαχητη!!  :γέλιο:

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #6 on: November 05, 2012, 10:41:53 AM »
15  μήνες  =yes!= ::eye::

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #7 on: January 14, 2013, 11:16:35 AM »
17 mines !!!!!!! ::eye::

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #8 on: May 16, 2013, 03:55:16 PM »
20 mines !!!!!!!!!!!!! :) :victory:

Offline melisoulla

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 4
  • -Receive: 28
Απ: Δυνατη
« Reply #9 on: August 08, 2013, 12:14:18 AM »
2 ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!