Author Topic: Μια απόφαση είναι !  (Read 4509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline thomai

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 0
  • Gender: Female
Μια απόφαση είναι !
« on: April 27, 2015, 08:57:40 PM »
1/3/2010 , ήταν η μέρα που διέκοψα οριστικά την 30χρονη σχέση μου με το τσιγάρο με τη βοήθεια του βιβλίου του Θανάση . Το γεγονός αυτο μου έδωσε τεράστια ώθηση και αυτοπεποίθηση ώστε να πετύχω νέους στόχους στη ζωή μου . Παράλληλα όμως πήρα κάποια επιπλέον κιλά 7 - 10 περίπου τα οποία με ταλαιπωρούν και παρα τις προσπάθειες μου να μειώσω τις θερμίδες δεν τα εχω καταφέρει . Δεν εχω υπάρξει ποτε υπέρβαρη στη ζωή μου και πάντα διατηρούσα ενα φυσιολογικό βάρος . Οι διατροφικές μου επιλογές ειναι ποιοτικά πολυ καλύτερες απο εκείνες του παρελθόντος , παρ´όλα αυτά τα κιλά παραμένουν . Διαβάζοντας για τη SD, δεν σας κρύβω ότι η πρώτη μου αντίδραση ήταν ναι μεν να συμφωνήσω , αλλά να σκεφτώ ότι ειναι αδύνατον για μένα να στερηθώ το σιτάρι και τα παραγωγά του. Για να μη πολυλογώ , αυτή τη στιγμή ειμαι στην προσπάθεια να παρω την απόφαση να διακόψω σιτάρι και ζάχαρη , αλλα ξεκινώντας με σταδιακή μείωση της ποσότητας τους . Απλά νιώθω ότι ακόμη δεν ειμαι έτοιμη για την οριστική η δίμηνη διακοπή τους .
Ευχαριστω για την προσοχή σας
Θωμαΐς

Υ.Γ. ξέχασα να πω ότι ξεκίνησα να πίνω το πρωί  λεμονάδα και στη διάρκεια της μέρας κεφίρ , και πιστεύω ότι θα γίνει αγαπημένη μόνιμη συνήθεια ...


Thomai

Offline Σπαρτακ Κιτα

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 17
  • Gender: Male
  • όχι σε καθιστική ζωή
Απ: Μια απόφαση είναι !
« Reply #1 on: April 29, 2015, 07:10:44 PM »
Θωμαϊς σου δίνω την προσοχή μου  . Η συνήθεια είναι καλύτερη από την απόφαση το είπες και μονος σου το λεει και στο τέλος  του  βιβλίο του Θανάση για το αδυνάτισμα το λέει     άμα δεν σε αρέσουν τα 10 κιλά πάνω σου που λογικά όχι. Οπός το τσιγάρο που το έκοψες   μαχαίρι έτσι και το ψωμί μαχαίρι με το ζάχαρη μια φορά την εβδομάδα λίγου που και που το πρώτο μήνα να μι με παρεξηγήσουν ι άλλη  και άλας   και άμα θες φάε πορτοκάλι  δεν είναι τίποτα. Εγώ το κανό που έχω 2-3 κιλά  παραπάνω  όχι εσύ που έχεις 7-10 κράτα 2 μήνες δοκιμασία για χάρη τις δουλείας του Θανάση ΚΑΙ ΒΛΈΠΕ ΟΔΙΓΊΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΊΟ  και με βάση τα αποτελέσματος  συγκρίσεις μόνος σου. Εγώ πιστεύω ότι ήταν πιο δύσκολο ψυχολογικά να αφαιρείς το κάπνισμα πάρα το ψωμί γιατί θα έχεις ο τι θες στο τραπέζι παράδεισος δηλαδή ψάρια κρέας κοτόπουλο αβγά γιαούρτι βούτυρο γάλα   (κατσικάς ι πρόβατο ) τη όλα τα λαχανικά μπρόκολο κουνουπίδι  καρότο χόρτα     αυτό δεν είναι διετία αυτό είναι κώδικας DAVINCI δηλαδή το απόλυτο τη άλλο θες εγώ για αυτό το εφαρμόζω μπουνταλάς  είμαι. Καλή σου δύναμη  Θυμάσαι τον γιατρό που τον έβαζε ο Λαζοπουλος  στο βίντεο του Αλ τσαντίρι νιου ζ  και γελούσανε συνέχεια στα βίντεο που  έλεγε δυνατά το ψωμί είναι θάνατος ε ναι λοιπόν κάτι ξέρη ο γιατρός έχεις τίποτα να πεις τώρα. χα χα