Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 194412 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Άλλη μια ερώτηση έχω: Τις δεύτερες επιστολές από το τελωνείο σχετικά με την μη ανάγκη έγκρισης του ΕΟΦ την παραλάβετε όπως την 1η; συστημένη επιστολή δλδ ή απλό ταχυδρομείο;

Offline tsakvas

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 8
Συστημένη στο σπίτι η από το ταχυδρομείο σε περίπτωση απουσίας του ενδιαφερόμενου.

Offline raphael

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
Εμένα πάντως δεν μου έχει έρθει δεύτερη επιστολή μετά από 10 μέρες τουλάχιστον.

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Η δική μου περίπτωση πως εξηγείται να μη πληρώσω απολύτως τίποτα; Να το ξανακάνω δηλαδή;  :LOL: Ναι μεν ήταν 3 συμπληρώματα,αλλά αρκετά πάνω από 22 ευρώ.

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Γιάννη περίμενε πρώτα να έρθει και το δικό μου πακέτο για να δούμε ακριβός πως θα μας κοστίσει. (85 ευρώ το πακέτο με 7 συμπληρώματα)

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Παιδιά καλημέρα σε όλους και στον  αξιότιμο κ. Διαχειριστή του σαιτ. Παιδιά είχα καιρό να μπω στο σαιτ και μπήκα σήμερα για να δω εάν υπάρχει ενημέρωση σχετικά με τα capital controls γιατί από πέρυσι δεν μπορώ να παραγγείλω συμπληρώματα διατροφής με την προπληρωμένη κάρτα μου και είδα όλο αυτόν τον χαμό που αναφέρεται με τον Ε.Ο.Φ. και τα τελωνεία και τα Ε.Λ.Τ.Α. και απόρησα γιατί δεν είχα πάρει χαμπάρι κάτι και ερωτώ να μου απαντήσουν σε όσους γνωρίζουν παρακαλώ? πρώτον? άνοιξαν οι προπληρωμένες κάρτες για αγορές από την iherb? και δεύτερον ενημερώνω το σαιτ ότι ένας φίλος που έχει κάρτα εξωτερικού και παράγγειλε στην iherb συμπληρώματα διατροφής περίπου 60 ευρώ τα παρέλαβε πριν λίγες ημέρες από το ταχυδρομείο της περιοχής του χωρίς κανένα πρόβλημα και δεν του ζητήθηκε ούτε χαρτί από Ε.Ο.Φ.,ούτε 3 ευρώ προμήθεια που αναφέρεται εδώ, ούτε να πληρώσει Φ.Π.Α. ούτε να πληρώσει εκτελωνισμούς κ.τ.λ..Τελικά τι γίνεται?΄το  ταχυδρομείο της κάθε περιοχής έχει την δική του πολιτική? η είναι θέμα το πόσο νομολάτρης είναι ο κάθε υπάλληλος των E.Λ.Τ.Α.?γιατί εάν άλλαξε η πολιτική αγορών μέσω iherb και χρειάζεται να μπαίνει κανείς σε όλη αυτή την γραφειοκρατική ταλαιπωρία(Ε.Ο.Φ. ΤΕΛΩΝΕΙΑ. ΕΛΤΑ)συν τους επιπλέον φόρους δεν αξίζει πια να ψωνίζουμε από Αμερική, ταπεινή μου άποψη αυτό.

Φιλικά.

Με εκτίμηση

Gatopardos

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Gatopardos πριν πόσο καιρό έκανε την παραγγελία από iherb; Γιατί αν είναι στα κοντά τότε έχουμε και την περίπτωση του giannis mtrs που οι παραγγελίες που έκανε παραγγελίες στα τέλη Αυγούστου και έχοντας προχωρήσει κανονικά.

Για μένα δύο τα τεινά:

1. Πλέον το τελωνείο κατέρρευσε και απλά για κάποιο διάστημα ότι έρχεται θα περνάει όπως και παλιά μέχρι να ομαλοποιηθει η κατάσταση η μέχρι να βρούνε κάποιον άλλο τρόπο.

2. Το ίδιο το iherb μετά από τέτοια χασούρα (γιατί φαντάζομαι refund σε παραγγελίες έκαναν σε πάρα πολλές περιπτώσεις, βρήκε "παράθυρο" για να έρχονται και πάλι κανονικά.

Επικρατέστερο σενάριο το 1ο νομίζω γιατί αν το iherb δεν έχει φέρει Ευρωπαϊκή αποθήκη στο παιχνίδι (που θα το ξέραμε) τότε πολύ δύσκολα να βρήκε τρόπο. Από την άλλη το τελωνείο αν έφτασε στα όρια ( που νομίζω με αυτά που έχουν σταματήσει από τον Ιούνιο πλέον θα υπάρχει θέμα χώρου) τότε ίσως να έδωσαν για ένα διάστημα το πράσινο φως να φεύγουν όλα τα νέα και για τα υφιστάμενα (που πλέον έχουν πάρει και αρίθμηση κτλ) απλά περιμένουν τον καθένα να ολοκληρώσει ή όχι τη διαδικασία που απαιτείται για να τα πάρει στα χέρια του (με το οποίο καπέλο ο καθένας).

Ρευστή η κατάσταση.

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Aγαπητέ  netwatcher γύρω στις 10 με 15 Αυγούστου έκανε την παραγγελία και του ήρθε κανονικά πριν λίγες ημέρες και πήγε στο ταχυδρομείο και τα πήρε σαν κύριος και έφυγε και δεν του είπαν απολύτως τίποτα.
Τώρα τι να πω είχαν πολύ δουλειά και του τα έδωσαν? δεν το πρόσεξαν ιδιαίτερα? θα φανεί άμεσα νομίζω τι πραγματικά συμβαίνει φίλε μου, γιατί θέλω να παραγγείλω και εγώ και δεν θα παραγγείλω μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση είτε με τις τραπεζικές κάρτες είτε με αυτά τα νέα σκηνικά το Ε.Ο.Φ.,Φ.Π.Α. ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥΣ Κ.Τ.Λ.

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Στέφανε,άλλες 3 περιμένω κι εγώ όπως έγραψα αναλυτικά.. μεταξύ μας δε νομίζω να είμαι τυχερός όπως χθες.. μάλιστα η πρώτη απ'όλες όπως είπα είχε 3 συμπληρώματα (60 ευρώ) και έχει φτάσει Ελλάδα από τις 20 Αυγούστου,άρα κόλλησε στο τσούρμο,κι ας είχε 3 μόνο μέσα. Οπότε θα γεμίσω εμπειρίες και σοφία με το ελληνικό δημόσιο.
Αν ισχύει η υπόθεση ότι πλέον τις προωθούν γιατί μπλοκάρανε,θα πρέπει στις επόμενες μια,το πολύ δυο εργάσιμες να λάβω ειδοποίηση να παραλάβω την τελευταία που έπεται αυτής που παρέλαβα χθες χωρίς επιβάρυνση.

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Εγώ παντός πήρα την έγκριση από την εοφ. Μόνο πράγμα είναι να την λάβει το τελωνείο. Έχω και ένα άλλο δέμα με 3 συμπληρώματα και περιμένω το γραμμα απο το τελωνείο.   

Παντός άμα βγουν και τα δύο 32 ευρώ τότε την βάψαμε.. ..