Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 190162 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline DOUMAS

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 10
  • Gender: Male
Δηλαδη χωρις φορους ....
Τα συμπληρωματα C,B,Ω3 κλπ ειναι καλης ποιοτητας ?Αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο ,ξερω οτι οι  πρωτεινες ειναι πολυ καλες.

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
@DOUMAS Όλα τα συμπληρώματα της myprotein είναι εξαιρετικά,όπως και της bulkpowders. Τα τελευταία 4 χρόνια ψώνιζα μόνο από myprotein,αλλά τώρα 2-3 μήνες έχω παραγγείλει 2 φορές από bulkpowders,γιατί η myprotein ακρίβυνε πάρα πολύ. Το μόνο κακό από bulkpowders είναι ότι θέλει να πληρώσεις με balance (όπως και από iherb) +μια μικρή παρακράτηση από το paypal για μετατροπή συναλλάγματος καθώς δέχονται μόνο λίρες.
Αλλά τα πράγματα τους και οι τιμές τους δεν παίζονται.. σε 12 μέρες περίπου έρχονται στην πόρτα σου.
Αξίζουν πολύ οι κουρκουμίνες τους καθώς είναι πατέντας novasol,όπως και της solgar full spectrum,ίδιο προϊόν μισή τιμή.. οι κουρκουμίνες αυτές υπάρχουν και στην mp και στο bp.  ::eye::
Και τα 2 αυτά σαιτς είναι χωρίς φόρους,χωρίς τελωνεία. Φαντάζομαι ώσπου να φύγει το Ηνωμένο Βασίλειο από την Ε.Ε...

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
Εγω σε αυτα τα μαγαζια δεν βρηκα τα 2 αγαπημενα μου συστατικα bromelain,pycnogenol.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Έριξα μία ματιά στο bulkpowders. Παρατηρώ ότι δεν έχει κάποια συμπληρώματα που με ενδιαφέρουν, όμως πάνω που πάω να το απορρίψω, βλέπω ότι έχει τρομερή τιμή στην χλωρέλλα, την οποία καταναλώνω σε μεγάλες ποσότητες. Αν έρχονται ανεμπόδιστα δέματα από εκεί, θα είναι καλή εναλλακτική..
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline raphael

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 6
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
Το γράμμα που έλαβα εγώ έχει σαν αποστολέα αυτή την διεύθυνση:

Ελληνικά Ταχυδρομεία Α.Ε.,
Κεντρική Υπηρεσία,
Διεύθυνση Κέντρων Διαλογής Αττικής,
Γ.Ε.Τ.Α. Αερολιμένας "Ελευθέριος Βενιζέλος"

Σαν τηλέφωνο επικοινωνίας δίνουν το 210 3538104, το οποίο φυσικά δεν σηκώνουν ποτέ. Το τραγελαφικό είναι πως γράφουν "Είμαστε στην διάθεσή σας για τυχόν πρόσθετες πληροφορίες ή διευκρινίσεις". Ούτε στο mail που τους έστειλα δεν έχουν απαντήσει.

Με άλλα λόγια σου κρατάνε το δέμα, σε παραπέμπουν αλλού (Ε.Ο.Φ.) που κι εκεί δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα ποτέ, σου δίνουν μια διορία δέκα ημερών αλλιώς "θα εφαρμοστούν οι διατάξεις του νόμου" και από εκεί και πέρα κάνε ότι καταλαβαίνεις με μηδέν πληροφόρηση (ευτυχώς που υπάρχει αυτό το forum).

Αυτό που σκέφτομαι να κάνω, μιας κι εγώ έχω τρία συμπληρώματα, είναι να πάω στο Κ.Ε.Π. μου, να συμπληρώσω μια δήλωση του νόμου 105 πως είναι για προσωπική μου χρήση και να την πάω στο αεροδρόμιο ο ίδιος (μένω μισή ώρα μακριά, αλλά φυσικά το κόστος είναι άλλα 10 ευρώ συν ένα πρωινό χαμένο).

Αν την στείλω, απλά φοβάμαι πως πάλι δεν θα υπάρξει καμία απολύτως ανταπόκριση από μέρους τους και οι μέρες θα περάσουν έτσι (ήδη είμαι στην βδομάδα).

Η ερώτησή μου είναι: το έχει κάνει κάποιος αυτό; Έχετε στείλει απλά μια υπεύθυνη δήλωση αν έχετε τρία ή λιγότερα συμπληρώματα;

Offline tsakvas

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 8
Για τα 3 συμπληρώματα μου χθές συμπλήρωσα μια υπεύθυνη δήλωση του ν.105, την πήγα στα ΚΕΠ για θεώρηση και την έστειλα ταχυδρομικώς(συστημένο, 2,5 ευρώ κόστος) στο τελωνείο και περιμένω την ''λυπητερή''.......

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Guys και για την υπεύθυνη δήλωση στον ΕΟΦ πήγατε για θεώρηση στα ΚΕΠ (όσοι το κάνατε δλδ) ή την στείλατε έτσι;

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Εγώ την έστειλα έτσι αφού δεν έγραφε πουθενά ότι πρέπει να πάμε στο κεπ   

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Εποικοινωνισα με την εοφ σήμερα και μου είπαν πως αύριο στις 12 να τους ξανά πάρω για να μου πουν άμα πήρα την έγκριση. Το 10 ήμερο παιδιά δεν το καταφέρνουμε γτ έχουν λάβει 2.000 φακέλους απο εμάς  (πτκ;;)

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
μου ηρθε το 2 χαρτι απο το τελωνειο νομιζω πως μπορουμε να παραγγελνουμε ανα παραγγελια(1 code order) μεχρι 3 συσκευασιες(πακετα) δλδ να υπολογιζουμε γιατι η iherb δεν μας  το λεει ποσα δεματα η πακετα οπως θελετε πειτε το ειναι 1 παραγγελια οποτε μπορουμε να παραγγειλουμε πολλα περισσοτερα συμπληρωματα απο 3 μονο.Εφτασα  σε αυτο συμπερασμα σκεψης οταν σκεφτηκα την δευτερη κουκκιδα οπου λεει
"2 συσκευασιες για μεχρι 5 φαρμακα ανα μικροδεμα οπου 1 μικροδεμα ειναι 1 παραγγελια δλδ 1 code order