Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 190555 times)

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Offline korto51

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 0
η δική μου εμπειρία είναι ότι σου αφήνουν το πακέτο με την προυπόθεση ότι χωρά στο γραμματοκιβώτιο αλλιώς αφήνουν ειδοποιητήριο.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
γεια σου Ματίνα, λογικά δε θα το αφήσουν το δέμα. Να έχεις το νου σου για ειδοποιητήριο.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline Lefteris76

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω παραγγελία απο το iherb μου βγάζει στην επιλογη τρόπου αποστολης αυτό εδώ και δεν μπορω να το επιλέξω με τίποτα http://prntscr.com/3pocw9

Εχει καποιος παρόμοιο πρόβλημα αν ξέρει να με βοηθήσει

Offline dinos100

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 0
καλησπέρα είχα κ εγώ παρόμοια απορία στην πρώτη παραγγελία που έκανα χθες. Δεν είναι τπτ.. Απλώς σου λέει ότι πρέπει η παραγγελία σου να είναι κάτω από 80 dollars και κάτω από 1,8 κιλά. Φαντάζομαι ότι έχεις υπερβεί το βάρος γι αυτό και δε σου δίνει την επιλογή της αποστολής. Αφαίρεσε προιόντα ώστε το βάρος να είναι κάτω από 1,8 κιλά και είσαι οκ. ελπίζω να βοήθησα

Offline Lefteris76

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
Εννοεις πανω απο 80 δολλάρια ???
 Το βάρος δεν ξεπερναει το μισο κιλο και συνεχίζω να έχω πρόβλημα

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Παιδιά σαν νέο μέλος του σάιτ χαιρετώ τον κύριο Διαχειριστή και τα μέλη που βρίσκονται ήδη εδώ,παιδιά έπεσα πάνω στο σάιτ εντελώς τυχαία ψάχνοντας για συμπληρώματα διατροφής που τα παίρνω χρόνια γιατί γυμνάζομαι και δεν σας κρύβω τα έχω χρυσοπληρώσει γιατί παίρνω από τις καλές μάρκες (Νatures plus,solgar,lamberts κ.τ.λ.)αν και τώρα τελευταία παρατηρώ στα φαρμακεία που έχουν αναρτήσει και ηλεκτρονική σελίδα μεγάλες εκπτώσεις πάνω από 25 και 30% αλλά σε σχέση με την Αμερική πάλι ακριβά είναι,κύριε Διαχειριστά έχω κάποιες απορίες σχετικά με την Ηerb ως προς το θέμα της παραγγελίας που όντως διαπίστωσα ότι είναι φθηνή σε τιμές σε σχέση με μία άλλη Αμερικάνικη εταιρεία που την βρίσκεις γράφοντας στο google.gr evitamin.com και μάλιστα έχει στα Ελληνικά τα προίοντα της να τα παραγγείλεις από Αμερική σε καλές τιμές αλλά δυστυχώς χρεώνει το κάθε μπουκαλάκι με βιταμίνες μεταφορικά 6,47 ευρώ αλλά σου έχει ξεκάθαρα να επιλέξεις δύο τρόπους παραγγελίες είτε με την γνωστή DHL είτε με την USPS ενώ εδώ η iherb.com δεν σου έχει την επιλογή USPS και με ανησυχεί αυτό γιατί επειδή ψάχνω τώρα αρκετό καιρό να παραγγείλω από Αμερική τις βιταμίνες δεν το έχω κάνει ακόμα και έτυχε η εξαδέλφη ενός φίλου μου να δουλεύει εδώ στην DHL Αθήνα και την πήρα τηλέφωνο και μου είπε εμπιστευτικά η κοπέλα ότι ούτε να το σκεφτώ να φέρω μέσω της DHL η άλλης εταιρείας κούριερ στην Ελλάδα βιταμίνες από Αμερική γιατί θα της πληρώσεις στο τέλος για χρυσάφι και πολύ ακριβότερα αν της έπαιρνα από εδώ και μου είπε και 2 φιαλίδια να φέρεις βιταμίνες από Αμερική μέσω ιδιωτικού κούριερ περνάει υποχρεωτικά από τελωνείο και μόνο ο εκτελωνιστής θα θέλει 87 ευρώ συν 23% Φ.Π.Α. να της εκτελωνίσει συν η δική μας αμοιβή και μπορεί να σου ζητήσουν και χαρτί από Ε.Ο.Φ. αλλά μάλλον αν οι βιταμίνες αυτές που θα φέρεις πωλούνται και στην Ελλάδα το γλυτώνεις αυτό και να παραγγείλεις βιταμίνες από Αμερική γιατί από Ε.Ε. δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα τελωνείου να της παραγγείλεις μόνο μέσω USPS αλλιώς ξέχασε το και ερωτώ κύριε Διαχειριστά αν παραγγείλω τις βιταμίνες από την iherb.com θα μου έρθουν μέσω ταχυδρομείου η θα μπλέξω και θα χάσω τα τα λεφτά μου γιατί θα ζητήσω να σταλούν πίσω αν μπλέξω με τελωνείο λόγω DHL?
Eπίσης ένα άλλο που παρατήρησα κύριε Διαχειριστά είναι ότι όταν έκανα μία εικονική παραγγελία αφού γράφτηκα πρώτα μέσα στο σάιτ της iherb.com χωρίς να την ολοκληρώσω για να καταλάβω το όλο σκηνικό είδα ότι 4 μικρά μπουκαλάκια αξίας 63 δολάρια  περίπου με δωρεάν μεταφορικά πήγαιναν στα 1,9 κιλά πέρα από το όριο κιλών και όταν αφαιρούσα το ένα για να μειωθεί το βάρος έχανα τα δωρεάν μεταφορικά γιατί έπεφτε η συνολική τιμή κάτω από 60 δολάρια και δεν μπορώ να καταλάβω πως 4 μικρά μπουκαλάκια με 60 και 90 χάπια το καθένα μέσα πήγαιναν στα 1,9 κιλά ενώ αν τα ζυγίσω αμφιβάλω αν ξεπεράσουν το 800 γραμμάρια?

Ευχαριστώ και ελπίζω κύριε Διαχειριστά να μην σας κούρασα με το κάπως μεγάλο μήνυμα μου αλλά θέλω να μάθω το όλο διαδικαστικό σκηνικό από την στιγμή που θα παραγγέλω μέχρι να το παραλάβω και φυσικά με ΤΙΠΟΤΑ να μην με ειδοποιήσει η DHL για να παραλάβω την παραγγελία γιατί τότε την κάτσαμε την βάρκα που λένε.

Gatopardos.

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
γεια σου Γατόπαρδε :)

η παράγραφος που λες για ups και DHL κλπ πολύ μεγάλη και σχεδόν με ζάλισε  :-x  .. Δε φταίς εσύ όμως.. ήταν δύσκολη η μέρα και νυστάζω.. :) Θα σου απαντήσω πολύ απλά κι ας μην κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς..

Αν ρωτάς για ταχυδρομική διαδικασία κάποιας άλλης εταιρίας πέραν αυτών που έχω αναφέρει, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αν ρωτάς για iherb.com τα πράγματα είναι πολύ απλά. Για Ελλάδα επιτρέπει μόνο έναν τρόπο αποστολής ο οποίος είναι πάντα πετυχημένος χωρίς τελωνεία και καθυστερήσεις, πλην ελαχίστων περιπτώσεων που εμφανίστηκαν πριν λίγους μήνες σε Βόρεια Ελλάδα και απ' ότι ξέρω τώρα είναι κ εκεί οκ. Δηλαδή δε χρειάζεται να χολοσκάς για τίποτα στο θέμα των μεταφορικών, παραγγέλνεις και τελειώνεις.

Για το άλλο θέμα που ρωτάς που βάζεις λίγα μπουκαλάκια και αυξάνει το βάρος, έχεις δίκιο, μερικές φορές παίρνεις ένα προιόν, πχ. εγώ ήθελα ένα έλαιο καρύδας που ξέρω ότι ζυγίζει περίπου 1,5 κιλό, και σου βγάζει βάρος 1,9 δηλαδή ίσα ίσα που δεν το δέχεται. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό.. Μερικά μπουκαλάκια βέβαια είναι γυάλινα, άρα πολύ βαρύτερα από άλλα, όμως αυτό που λες μερικές φορές συμβαίνει, να θεωρούν λίγο μεγαλύτερο το βάρος από όσο είναι.
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Kύριε Διαχειριστά σας ευχαριστώ για την απάντηση και θα κάνω την κίνηση και θα παραγγείλω από την iherb.com και ελπίζω να μην κολλήσει πουθενά στις υπηρεσίες (τελωνείο)του Ελληνικού κράτους και όταν με το καλό τα παραλάβω και να πάνε όλα καλά  θα γράψω εδώ την εμπειρία μου όταν τα παραλάβω και θα βάλω και τον κωδικό που μας προτείνεται (POS763)(ελπίζω να ισχύει ακόμα).
Καλό απόγευμα και πάλι ευχαριστώ.

Με εκτίμηση.

Gatopardos.

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Παιδιά χαιρετώ τα μέλη του σάιτ και τον κύριο Διαχειριστή και θέλω να δηλώσω ότι η εμπειρία μου από την iHerb.com ειλικρινά ήταν μοναδική,παράγγειλα 5 μπουκαλάκια με διάφορες βιταμίνες στις 17/6/2014 και την επόμενη μου έστειλαν μήνυμα στο email μου τον αριθμό της αποστολής και σε ανάλυση το τι είχα παραγγείλει και χθες 30/6/2014 μου έφερε ειδοποίηση ο ταχυδρόμος να πάω στο ταχυδρομείο να παραλάβω ένα δέμα που είχε έρθει στο όνομα μου στις 27/6/2014 και πήγα σήμερα 1/7/2014(Καλό μήνα σε όλους)και το παρέλαβα από το ταχυδρομείο και εκείνο που μου έκανε εντύπωση βρε παιδιά ήταν ότι μου το έδωσαν λες και μου το είχαν στείλει από επαρχία,ούτε με ρώτησαν τι είχε μέσα αν και το κουτί είχε λευκό αυτοκόλλητο με τα στοιχεία μου και το κόστος των αντικειμένων που είχε μέσα και έγραφε ότι ήταν από U.S.A.,ούτε ότι είχε έρθει από Αμερική και απλώς το πήρα με την ταυτότητα μου και έφυγα γιατί εγώ περίμενα να πληρώσω κάποια λίγα μετρητά για τον εκτελωνισμό που υποτίθεται ότι έκανε το ταχυδρομείο αλλά τίποτα και το κουτί ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ,δηλαδή δεν είχε ανοιχτεί πουθενά να τσεκάρουν τι έχει μέσα,μπορεί να είχε ναρκωτικά χάπια που λέει ο λόγος και μάλιστα το ένα μπουκαλάκι που είχε 500 χάπια μέσα ακουγόταν ο θόρυβος που χτυπούσαν τα χάπια μέσα γιατί δεν είχε κάποιο βαμβάκι το συγκεκριμένο να μην χτυπούν τα χάπια.Παιδιά δεν ξέρω αν ήταν η περίπτωση των υπαλλήλων του ταχυδρομείου εδώ στην Αθήνα ήταν τέτοια που αδιαφόρησαν η κάτι άλλο αλλά ειλικρινά το ξαναλέω δεν το περίμενα να τα πάρω έτσι εύκολα γιατί είχα διαβάσει εδώ μέσα από άλλα μέλη που είχαν παραγγείλει από την iherb.com και τους κάλεσαν από το τελωνείο και τους ζήτησαν και χαρτί από Ε.Ο.Φ.και ψιλοπερίμενα να αντιμετωπίσω κάποια παρόμοια κατάσταση αλλά τίποτα δεν υπήρξε απολύτως κανένα πρόβλημα και ελπίζω στο τέλος του Σεπτέμβρη περίπου που θα ξαναπαραγγείλω να έχω ακριβώς την ίδια απροβλημάτιστη εμπειρία που είχα και σήμερα.

Καλό Καλοκαίρι σε όλους και καλά να περνάτε πάντα και προπάντων σωστά και υγιεινά παιδιά και να δώσω με την ευκαιρία και στον κύριον Διαχειριστή του σάιτ τα συγχαρητήρια μου για το σάιτ και να τον ευχαριστήσω για τους πληροφορίες που μας δίνει για να μπορούμε και εμείς να ανεβάζουμε όσο μπορούμε το επίπεδο της ζωής μας.

Με εκτίμηση.

Gatopardos

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
μην σου κάνει εντύπωση.. πάντα έτσι έρχονται όλα χωρίς κανένα πρόβλημα, ούτε επιπλέον χρεώσεις ούτε ερωτήσεις..:) Είναι πάρα πολλοί που παραγγέλνουν από εξωτερικό, (δυστυχώς) ως μόνο μέσο άμυνας (ευτυχώς) στην προβληματική ελληνική αγορά, γι αυτό δεν κάνει σε κανένα ταχ. υπάλληλο εντύπωση ένα δέμα με συμπληρώματα..

Αυτά που διάβασες περί προβλημάτων είναι πολύ σπάνιες εξαιρέσεις, μερικές από τις οποίες μάλιστα έχουν αίσιο τέλος! Καλό καλοκαίρι και σε σένα με υγεία :)
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!