Author Topic: Κάθε αρχή και .....εύκολη!!  (Read 4813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline martr17

  • Περαστικός
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 0
  • Gender: Female
Κάθε αρχή και .....εύκολη!!
« on: April 27, 2015, 09:22:19 PM »
Κάθε αρχή και εύκολη λοιπόν όταν ο Θανάσης για δεύτερη φορά, ψάχνει και ψάχνεται για να μας φέρει "στο πιάτο" τη λύση !!
Έχω απαλλαγεί από το κάπνισμα εδώ και ενάμιση περίπου χρόνο (δε μετράω καν) χάρη στο πρώτο βιβλίο του Θανάση.Πήρα και εγώ λοιπόν 7 κιλάκια, έτσι , για το καλό!
 Πήρα στα χέρια μου το βιβλίο για την sd στις 18/4  και από τις 20/4, έκοψα το σιτάρι και τη ζάχαρη, χωρίς παραδόξως μέχρι στιγμής να μου λείψουν καν!
Ολοι γνωρίζουμε οτι για να αδυνατίσεις αρκεί να κόψεις το ψωμί και τη ζάχαρη. Γιατί δεν το κάναμε μέχρι τώρα? Γιατί μέσω του βιβλίου και της αναζήτησης του Θανάση, εμπεριστατωμένα παρουσιάζονται όλα εκείνα τα  απτά στοιχεία που σε "ξενερώνουν". Το ίδιο συνέβη και με το πρώτο βιβλίο, με διαφορετική προσέγγιση. Εγώ λοιπόν για δεύτερη φορά φαίνεται να πείστηκα.
Σε ευχαριστώ πολύ !

Θα επανέλθω με αποτελέσματα στη ζυγαριά!!


:)

Offline g

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 5
  • -Receive: 17
Απ: Κάθε αρχή και .....εύκολη!!
« Reply #1 on: April 28, 2015, 11:52:21 AM »
Πλάκα έχει! Συμπίπτουν οι ημερομηνίες μας ξεκινήματος. Διάβασε το post μου και θα καταλάβεις.
Επίσης και οι ημερομηνίες αγοράς του βιβλίου συμπίπτουν διότι 18 Απρ. μου έστειλε μήνυμα το eshop αλλά στα χέρια μου το πήρα την άλλη μέρα, Κυριακή.
Καλη υγεία!!

Offline Outopia

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 6
  • Gender: Female
Απ: Κάθε αρχή και .....εύκολη!!
« Reply #2 on: April 28, 2015, 11:55:28 AM »
Ακριβώς το ίδιο ένοιωσα κι εγώ ! Ότι ο Θανάσης με τον τρόπο που τα ψάχνει και τα παρουσιάζει σε πείθει !!! Όπως πολύ εύστοχα λες "σε ξενερώνει " . Και στο θέμα της σωστής διατροφής αυτό κι αν παίζει ρόλο ... το πώς τα έχουμε στο μυαλό μας.
Μακάρι να τα καταφέρουμε και τώρα :)

Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
Απ: Κάθε αρχή και .....εύκολη!!
« Reply #3 on: May 02, 2015, 09:17:25 PM »
σας ευχαριστώ παιδιά, martr17 καλωσόρισες στην νέα προσπάθεια!

Μου κάνει εντύπωση που είστε τόσο γρήγοροι στην έναρξη της προσπάθειας. Μέσα στο βιβλίο λέω στο κεφάλαιο του σιταριού "όχι ακόμα!" προσπαθώντας να σας προετοιμάσω με νέες τροφές και συνταγές, αλλά παρατηρώ σχετικά σύντομες ενάρξεις της προσπάθειας...

Πολύ ωραία λοιπόν, ας θεραπεύσουμε το γλυκό μας ένστικτο, σταματώντας να το ερεθίζουμε συνεχώς με τις "εκμαυλισμένες" τροφές!
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!