Author Topic: Σας βρωμαει ο καπνιστης συντροφος σας;  (Read 8362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline deimos

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
Εχω τελειωσει με το καπνισμα εδω και 20 μερες και πλεον οι καπνιστες μου
βρωμανε μεχρι εμετου σε κοντινες αποστασεις.Αυτο βεβαια με φερνει σε κινδυνο να περιθεροποιηθω αφου το 90% των φιλων μου καπνιζει.Το χειροτερο ειναι ομως οτι  κααπνιζει και η μελλουσα γυναικα μου.Δεν εχω καταφερει ακομα να την κανω να τελειωσει το ΒΙΒΛΙΟ αν και το κουβαλαει καθε μερα στην δουλεια της.Η ιδια καταλαβαινει οτι μου φερνει αηδια η μυρωδια και μετα απο καθε τσιγαρο πλενει τα δοντια της κατι βεβαια που θα εχει καταστρεπτικο αποτελεσμα για την στοματικη υγεια της.Ειμαι σε δυσκολη θεση γιατι η μονη λυση ειναι να καπνιζω και εγω αλλα ΔΕΝ θελω να το ξαναβαλω στο στομα μου τον καπνο και ουτε καν το σκεπτομαι(πολυ θα πουν οτι ειναι μια δικαιολογια επανεκκινησης).Οποτε τι να κανω;Τον Ιουνιο θα παντρευτουμε.Να της επιβαλω τον τερματισμο;Να εχω μαζι μου τσιχλες και να της δινω καθε φορα(λιγο χαζο);Μερικες φορες με αηδιαζει τοσο πολυ που σκεφτομαι ακομη και να χωρισω.Παρακαλω αν εχει κανεις εμπειρια ας με βοηθησει...



Offline Θανάσης Αποστόλου

  • Διαχειριστής
  • ιδρυτικό μέλος
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 223
  • -Receive: 182
  • Gender: Male
  • να πέσεις; επιτρέπεται. να σηκωθείς; ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ !
(No subject)
« Reply #1 on: May 06, 2008, 11:41:36 PM »
Έχω εγώ εμπειρία φίλε μου. Ήμουν εγώ ο καπνιστής και η κοπέλα μου φανατική αντικαπνίστρια. Θυμάμαι ότι το αντικαπνιστικό της μένος μου .. έφερνε όρεξη για τσιγάρο. Τι θα ήθελα από εκείνη; Να με αφήνει ήχυχο να καπνίζω εκτός οικίας και εγώ ως αντάλλαγμα να πλένω συχνά τα δόντια και τα χέρια μου. :)
   Διαβάστε το απόλυτο βιβλίο για τη διατροφή και την ευεξία εδώ!
   

Offline stgavros

  • νέο μέλος
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
ΣΧΕΣΕΙΣ
« Reply #2 on: June 04, 2008, 06:01:23 PM »
Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ' ΔΙΝΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΠΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ (ΕΞΙ ΑΠ' ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ) ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕ ΗΜΟΥΝ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ, ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ  ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΜΥΡΙΖΑΝ ΤΑ ΜΑΛΙΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΔΕΡΜΑΤΟΠΑΘΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΛΥΣΙΜΟ - ΤΑ ΕΠΛΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΓΓΙΞΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ - ΚΑΙ Ο ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΔΙΑΡΚΩΣ. ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ, ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΚΑΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑ.
ΥΓ. ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ Η ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ...

Offline Jimmy Pee

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 2
  • Gender: Male
(No subject)
« Reply #3 on: June 04, 2008, 11:40:54 PM »
Μια κοπέλα μου κάποτε μου είπε πως όταν με φιλάει είναι σαν να γλύφει τασάκι. Περιττό να σας πω ότι ένιωσα σκουπίδι αλλά το δηλητήριο με έβαλε να βρω μια φθηνή δικαιολογία και να μην το σκεφτώ περισσότερο. Σήμερα που κοντεύω ένα μήνα διακοπής δεν μπορώ να σταθώ δίπλα σε καπνιστή, όχι γιατί θέλω να καπνίσω αλλά γιατί δεν αντέχω τη μυρωδιά του καπνού. Μάλιστα μερικές μέρες πριν κέρασα καφέ, φαγητό και ποτό έναν πολύ καλό μου φίλο μόνο και μόνο επειδή κατάλαβα πόσο δύσκολη του έκανα τη ζωή όταν βγαίναμε και με ανεχόταν μετά βίας.

Offline katia

  • τακτικός σχολιαστής
  • ****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
(No subject)
« Reply #4 on: June 10, 2008, 09:47:28 AM »
Κι εμένα ο άντρας μου, έδειχνε έντονη δυσαρέσκεια, εδώ και 8 μήνες που το έκοψε όταν με πλησίαζε!Γενικά όταν καθόμουν δίπλα του και είχα καπνίσει αλλά κι όταν πήγαινα να του πώ κάτι.
Με φιλούσε άνετα, όταν είχε προηγηθεί και βούρτσισμα αλλά και στοματικό διάλυμα!!!Και να φανταστείτε ο ίδιος ήταν 20 χρόνια καπνιστής!!!
Όσο ζω ελπίζω!!!!!!

Offline Marina

  • έμπειρος σχολιαστής
  • *****
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 3
(No subject)
« Reply #5 on: September 09, 2008, 01:20:43 PM »
Κι εμένα μου βρωμάει πλέον - 2 μήνες διακοπής σήμερα - ο άντρας μου που καπνίζει και νιώθω τύψεις σκεφτόμενη ότι έτσι μύριζα κι εγώ στον γιο μας.
Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές με φιλάει και - ειδικά αν έχει μόλις καπνίσει - μυρίζει απίστευτα.
deimo δεν μας είπες αν η μέλλουσα γυναίκα σου το έκοψε το κάπνισμα, αλλά, αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι αν ο άλλος δεν το θέλει πραγματικά, κανένα βιβλίο δεν θα τον βοηθήσει - πείσει να το κόψει.
Για το λόγο αυτό δεν προσπαθώ να το επιβάλλω στον άντρα μου. Απλά, σε όσους θέλουν να το κόψουν τους προτείνω ανεπιφύλακτα το βιβλίο και με εμπιστεύονται μιας και για τους φίλους μου είμαι... η ζωντανή απόδειξη.
Τώρα, η μέλλουσα γυναίκα σου μπορεί να πειστεί να το κόψει πριν κάνετε παιδιά. Μακάρι να είχα κι εγώ το βιβλίο τότε!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ!! ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΛΑΘΗ...