Author Topic: Πού να αγοράσω φθηνά και ποιοτικά συμπληρώματα Διατροφής;  (Read 194631 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
@peter28 πολύ χαίρομαι ρε μαν (εννοείται για όλους χαίρομαι με τις παραλαβές  :victory:)

Εγώ τελικά κατάφερα και βρήκα μια άκρη και σήμερα το απόγευμα θα πάρω τις εγκρίσεις από το τελωνείο στα χέρια μου. Δευτέρα πρωί φεύγουν για τελωνείο και μετά ας ελπίσουμε μετά από κάτι λιγότερο από 3 μήνες από τη μέρα παραγγελίας τους να φτάσουν στα χέρια μου (με το σχετικό καπέλο βεβαίως βεβαίως!)

Offline peter28

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 5
@netwatcher αντε και στα δικα σου!
Νομιζω πως ολοι κατι θα παρουμε δεν ξερω οσοι εχουν κανει πολλες παραγγελιες αν τις παρουν ολες το ελπιζω!

Offline gatopardos

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 3
Παιδιά καλησπέρα,παιδιά όποιος βρει στην Αμερική κατάστημα σε στυλ iherb για βιταμίνες γενικότερα ας το ανακοινώσει εδώ μπας και βρούμε κάποια άκρη και ξεφύγουμε από τα κοφτερά νύχια σαν ξυράφια των αρπακτικών των Ελληνικών Τελωνείων.

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Πήρα το πακέτο και έφαγα 41 ευρώ.... άντε τώρα να δούμε πόσο θα είναι το επόμενο

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Τόσο ήταν να πληρώσεις;

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
 Ναι. Το πακέτο γράφει εξω ότι με όλα τα ΦΠΑ κτλ, η τιμή είναι 108.46 ευρώ ενώ εγώ πλήρωσα στην iherb 83.60 ευρω. Οπότε βάλανε αυτοί την τιμή των 108.46 ευρώ σε 24% ΦΠΑ και 15 ευρώ και μας βγαίνει 41 ευρώ...

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Ο ΦΠΑ του 83,6 είναι 20 ευρώ και 15 ανά πακέτο,35 θα έπρεπε να είχες πληρώσει. Τα 41 πως προκύπτουν;

Offline stefanos kap

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 1
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Γιατί η iherb βάζει το αληθινό πόσο της αγοράς όπου ήταν 98 ευρώ χωρίς τις εκπτώσεις. Τώρα η ελτα παίρνει αυτό το πόσο και του βάζει τα ασφάλιστρα ΦΠΑ και σαχλαμάρες όποτε το πόσο πάει στα 108.40. Μετά στο παίρνανε και σε δεύτερο ΦΠΑ και πληρώνεις 15 ευρώ για την διαδικασία και 24% ΦΠΑ της συνολικής τιμης.

Επίτηδες τα κάνουνε για να μας κάνουνε να σταματήσουμε τις αγορές από Αμερική.

Offline netwatcher

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 8
  • -Receive: 8
  • Gender: Male
Καλό τεστ(και βέβαια εφόσον συμφωνήσει η iherb) θα ήταν παραγγελία η οποία απέξω να έχει τιμή 20$ σε σχέση με την κανονική τιμή των προϊόντων. Αλλά αυτό δεν γνωρίζω αν το κάνουν.

Offline giannis mtrs

  • Σχολιαστής
  • ***
  • Thank You
  • -Given: 2
  • -Receive: 5
  • Gender: Male
Μήπως αυτό που βλέπεις έξω από το κουτί,στο αυτοκόλλητο είναι σε USD (δολλάρια) και όχι Ευρώ; Το έχουμε ξαναπεί λίγο πριν.. τα ασφάλιστρα τι είναι;; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
Συμφωνώ ότι επιδιώκουν την αποθάρρυνση για παραγγελίες από έξω..