Author Topic: Ακόμα ένας έξω από την ισόβια αλυσίδα  (Read 5872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fofe1993

  • τακτικό μέλος
  • **
  • Thank You
  • -Given: 168
  • -Receive: 8
  • Gender: Female
Πάει καιρός,που δεν έγραψα αν και καθημερινά μπαίνω και βλέπω τα νεότερα. Αν και είναι κανόνας να περνάνε τρεις εβδομάδες άκαπνες,θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τα νέα μου. Ήμουν καπνίστρια για 27 χρόνια ,Έκοψα το τσιγάρο για 4 1/2 χρόνια, και μετά από συνειδητή απόφαση, και λόγω του ότι πέρασα φάση που δεν ενδιαφερόμουν για το μέλλον ,έπιασα ξανά με το κλασικό "ένα πότε πότε". Από εκεί και μετά συνέχισα κανονικά έως και πρόσφατα, αν και η αλήθεια έκανα τουλάχιστον είκοσι άκαρπες προσπάθειες να το κόψω ξανά. Σταμάτησα να καπνίζω την ώρα που άλλαξε ο χρόνος φέτος. Κλικκκκκ και τέλος. Φίλοι μου δεν μου λείπει ούτε στιγμή, το έχω ξαναζήσει και ξέρω τι να περιμένω. Το μόνο που έχω να πω ,είναι ότι δεν θα μπω στην διαδικασία να αρχίσω ξανά. Είναι τόσο ψυχοφθόρα η προσπάθεια να βγεις από την αλυσίδα. Και κάθε φορά και πιο δύσκολα. Οσο για το διάστημα των τριών ημερών η εβδομάδων, για να πάψεις να νοιώθεις την στέρηση,θα πρέπει να πω ότι δεν συνέβη ούτε την πρώτη φορά ούτε και αυτή. Από την στιγμή που κλείνει το κεφάλαιο "ΑΜΦΙΒΟΛΊΕΣ " ,σωματικά δεν έχω νοιώσει, ούτε στιγμή τη στέρηση. Και καπνίζω 33 χρόνια και κάτι 25αρι κόκκινο . Και λόγω της δουλειάς μου (εργάζομαι νύχτα και με καπνιστές) δεν άφηνα και πολλά λεπτά της ώρας ανεκμετάλλευτα. Τέλος πάντων, δεν νοιώθω κάτι έντονο να γράψω ως προς το πως νοιώθω. Απλά δεν περνάει από το μυαλό. Συνεχίζω.


Fofej